Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

24.09.2017
9.09.2017
W sobotę, 9 września, liczna grupa uczennic wzięła udział w SPOTKANIU MŁODYCH na Ślęży, które w tym roku obchodzono pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie to kontynuuje atmosferę Światowych Dni Młodzieży z Krakowa, ale też przygotowuje do następnych ŚDM. W jego programie nie zabrakło zabaw i gier integracyjnych oraz oczywiście wspólnej modlitwy na Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Jednym z organizatorów ślężańskich spotkań dla młodzieży jest ks. Jakub Bartczak. Jako znany raper w sutannie, wraz ze swoją wspólnotą „Góra Tabor Młodych”, ewangelizował tłumnie zgromadzona młodzież poprzez utwory muzyczne i Słowo.
Oprócz strawy duchowej, dla wszystkich uczestników przygotowano pyszny i obfity poczęstunek. Dopisała także słoneczna aura, a nasze wychowanki powróciły do ośrodka wzmocnione i pełne dobrych postanowień…
Zdjęcia dostępne w galerii.
26.06.2017
Jako ośrodek egzaminacyjny w dniu 26 czerwca, przeprowadziliśmy etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie Krawiec - Wykonywanie usług krawieckich A.12. Do egzaminu przystąpiły wszystkie uczennice - absolwentki szkoły zawodowej, 9 wychowanek. Egzamin odbył się na dwie zmiany: godz. 9.00 i 15.00. W skład Zespołu Nadzorującego wchodził przewodniczący ze szkoły – Pani wicedyrektor B. Ungurian i egzaminator zewnętrzny – Pani Marzena Frydrych. Wszystkie wychowanki wykonały na czas swoje zadania. Egzamin przebiegł zgodnie z procedurami w dobrej atmosferze. Na wyniki egzaminu praktycznego i pisemnego trzeba będzie poczekać do 27.08.2017 r.
Zdjęcia dostępne w galerii.
24.06.2017
Pożegnanie szkoły
Zdjęcia dostępne w galerii.
20 czerwca na terenie Zespołu Resocjalizacyjnego w Iwinach odbyło się otwarcie wystawy prac uczestników konkursu fotograficzno-plastycznego „Piękno architektury”.
Jury oceniało prace w dwóch kategoriach: fotografia oraz rysunek. Oto zwycięzcy: w kategorii rysunek
1. Magdalena Piegza z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce
2. Amadeusz Zieliński – Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie
3. Jakub Faluta – ZR Iwiny.
w kategorii fotografia
1. Kamil Podraza – ZR Iwiny
2. Grzegorz Małyszko – ZR Iwiny
3. Joanna Hamerska z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie
W spotkaniu uczestniczyły władze Powiatu Bolesławieckiego, sponsorzy oraz zaproszeni goście. Konkurs oraz wystawę objął honorowym patronatem znany aktor Cezary Żak.
Zdjęcia dostępne w galerii.
15.09.2017
„Nie ma śmieci – są surowce”, to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątanie Świata – Polska. Organizatorzy tej najpowszechniejszej w naszym kraju wolontariacka akcji na rzecz poszanowania środowiska, zwrócili w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania. Mając na uwadze dobro środowiska i nas samych ruszyliśmy sprzątać szlaki Masywu Ślęży położone w pobliżu naszego ośrodka. Ponieważ cel Akcji był wielki, to i nasz zapał do pracy ogromny.
Zdjęcia dostępne w galerii.
2.09.2017
W sobotę 2 września uczennice wszystkich klas MOW wzięły udział w lokalnej VI. Edycji Narodowego Czytania – „Wesela” S. Wyspiańskiego. Imprezę prowadził p. Michał Hajdukiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ŚOKSiR w Sobótce. Atrakcyjny program spotkania na głównym placu miasta składał się z czytania licznych fragmentów powieści, m.in. przez pracowników UMIG oraz ze scenek opartych na treści lektury z symbolicznym chochołem w roli głównej, ustawionym w centralnym miejscu scenografii. Na zakończenie wykonano zbiorową fotografię wykonawców i zgromadzonych uczestników.
Zdjęcia dostępne w galerii.
24.06.2017
W dniu 24 czerwca, podczas organizacji przez Dom Kultury Bakara we Wrocławiu festynu rodzinnego, dziewczęta z naszego ośrodka uświetniły to wydarzenie grając w zespole muzycznym JAK LM, prowadzonym przez wychowawcę pana Andrzeja Mikieko. Podczas występu wykonały 6 utworów muzycznych. Koncert został bardzo ciepło odebrany, o czym świadczyły przychylne reakcje publiczności. Dla części dziewczyn był to pożegnalny występ w barwach ośrodka, ponieważ już na stałe żegnają się z naszą placówką. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Zdjęcia dostępne w galerii.
23.06.2017
W dniu 23 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, którą zaszczyciła Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p. Agnieszka Kosztyło-Pałys. Klasa III gimnazjum i II zawodowa pożegnała się z nauczycielami i wychowawcami. Na zakończenie p. wicedyrektor Bożena Ungurian wręczyła uczennicom świadectwa i nagrody. Wychowanki podziękowały swoim nauczycielom pięknymi kwiatami.
Zdjęcia dostępne w galerii.
20.06.2017
We wtorek 20 czerwca klasa Ig wyruszyła na wycieczkę ze swoimi wychowawcami. Był spacer po lesie, ognisko z kiełbaskami, opalanie na polanie, śpiew przy gitarze, zimne lody, dużo słońca i śmiechu. Czuliśmy się jak na wakacjach, a to już tuż, tuż…
Filmik dostępny w galerii - zakładka video
Zdjęcia dostępne w galerii.