Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

21.03.2020
Dzień Wiosny, jak co roku, upłynął w radosnej atmosferze. W ramach turnieju klas odbył się konkurs na wiosenny plakat i pudełka do recyklingu. Sprawdzałyśmy swoją wiedzę na temat zwiastunów wiosny w krzyżówkach i zagadkach. Na zakończenie wybrałyśmy Miss Wiosny.
Zdjęcia dostępne w galerii
6.03.2020
W dniu 06.03.2020 w naszej placówce gościła Pani Monika Szima Efinowicz. . Pani Monika Szima Efinowicz promowała historię, kulturę łowiecką oraz świat przyrody . Dziewczęta mogły zagrać z Edu Diana w łowieckie koło fortuny. . Wspaniała zabawa połączona ze wzbogacaniem naszej wiedzy dotyczącej znajomości obyczajów i tematyki łowieckiej. Pani Monika Szima Efinowicz promowała historię, kulturę łowiecką oraz świat przyrody. Serdecznie dziękujemy pani Monice Szimie-Efinowicz za wspaniałe spotkanie i przybliżenie kultury łowieckiej.
Zdjęcia dostępne w galerii
04.02.2020
W dniu 04.02.2020 r. z wizytą duszpasterską do naszego Ośrodka przyszedł ksiądz Łukasz Romańczuk, który udzielił nam błogosławieństwa na cały rok. Odwiedził dziewczęta w ich internatowych sypialniach. Nastrój, wspólna modlitwa oraz rozmowa z księdzem Łukaszem przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy księdzu Łukaszowi za to spotkanie.
16.01.2020
16 stycznia w naszej placówce odbył się mini - koncert muzyków ze Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu w składzie: Grzegorz Turczyński- ukulele; Matylda Makowska – wokal; Ewelina Iwańska- gitara akustyczna ze specjalnym udziałem naszego wychowawcy pana Wojciecha Kozłowskiego- perkusjonalia. Atmosfera panująca na sali była ciepła pomimo panującej pory roku. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania, chociaż były to tylko refreny. Za sprawą muzyki granej przez zespół ,przenieśliśmy się na szklaki pełne ciekawych dźwięków. Było rytmicznie i nostalgicznie za co serdecznie dziękujemy gościom.
Zdjęcia dostępne w galerii
grudzień 2019
Na zajęciach plastycznych dziewczęta wykonywały stroiki Bożonarodzeniowe i kartki metodą embossingu.
Zdjęcia dostępne w galerii
Przepraszamy. Ze względu na obecną sytuację związaną z koronawirusem, bieg Rodzic i ja odbędzie się w innym terminie, o czym powiadomimy.
10-16.02.2020
Zimowisko 10-16.02.2020
Zdjęcia dostępne w galerii
01.02.2020
1 lutego odbyło się w naszej placówce nietypowe spotkanie, bo z nietypowym księdzem. Gościliśmy ks. Jakuba Bartczaka, który jest wikariuszem w Parafii Sulistrowice. Ksiądz Jakub wychował się we Wrocławiu w środowisku hiphopowym. Jego kumple z osiedla nie wierzyli, że wstąpił do seminarium. W przeszłości, jeszcze przed święceniami kapłańskimi, nagrywał rapowe utwory. Zamiast jednak zająć się zawodowo muzyką, postanowił zostać księdzem. Potem jednak już jako ksiądz znów wrócił do rapu. Ks.Jakub rapuje o Panu Bogu i ewangelizuje poprzez hip-hop. Wydał trzy albumy. Pierwszy w 2013 roku pt. POWOŁOANIE, drugi w 2016 pt. PO PROSTU WIERZĘ, trzeci w zeszłym roku pt. BÓG JEST DZIAŁA. Otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Muzyki Chrześcijańskiej MUZA DEI za przebój roku pt. WOLNOŚĆ. Ksiądz Jakub na spotkaniu, w krótkich wystąpieniach między piosenkami, zwracał uwagę dziewcząt że działania na rzecz innych ludzi przynoszą radość i szczęście. „Pomagając innym, sami stajecie się szczęśliwymi ludźmi. Nie da się być szczęśliwym żyjąc tylko dla siebie” mówił do słuchających dziewcząt. Był również czas na wspólne zdjęcia i autografy. O swojej drodze do powołania i spotkaniu z Św. Janem Pawłem II opowiedziała także siostra Celestyna.
Zdjęcia dostępne w galerii
Paulina Cymbor brała udział w ogólnopolskim konkursie MOW w Mrowinach na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową. Wykonana przez Paulinę bombka najbardziej podobała się publiczności zwiedzającej wystawę i otrzymała nagrodę publiczności.
Zdjęcia dostępne w galerii
19.12.2019
19 grudnia w ramach włączania się naszej placówki w akcję "Razem na święta" nasze wychowanki odwiedziły mieszkańców DPS w Borzygniewie. Dziewczęta zawiozły seniorom w podarunku świątecznym własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne oraz złożyły najlepsze życzenia świąteczne . Przedświąteczne spotkanie przyniosło wiele wzruszeń i radości zarówno naszym wychowankom, jak i mieszkańcom domu w Borzygniewie.
Zdjęcia dostępne w galerii