Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

17.05.2019
Tradycyjnie jak co roku, w jeden z majowych piątków – 17 maja 2019 roku, odbył się rekreacyjny bieg „Rodzic i ja”. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 87 przedszkolaków, 104 uczniów szkół podstawowych, 38 gimnazjalistów i 57 biegaczy pełnoletnich, w sumie 286 osób. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, a najmłodszy i najstarszy uczestnik - pucharek. W doskonały klimat imprezy wprowadził zgromadzonych na starcie biegaczy występ karateków z lokalnego Klubu Karate Kyokushin. O dobrą formę startujących zadbał Król JULIAN i jego koledzy „wyginając śmiało ciało” w rytm muzyki. Miś ŚLĘŻYSŁAW i SŁOWIANKI częstowali ciasteczkami, cukierkami oraz owocami: jabłkami, bananami, truskawkami i kiwi, a wśród najmłodszych uczestników biegu wylosowano chłopca i dziewczynkę, którzy otrzymali klocki duplo.
Serdeczne podziękowania należą się wolontariuszom, instytucjom, firmom i osobom prywatnym, którzy od lat wspierają to ważne dla środowiska lokalnego sportowe wydarzenie organizowane przez MOW w Sobótce i KB Sobótka.
Zdjęcia dostępne w galerii
27.04.2019
27 kwietnia grupa naszych wychowanek wzięła udział we Wspólnym Sprzątanie Terenu Zalewu Mietkowskiego zorganizowanym przez Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego. Mając na uwadze dobro środowiska i nas samych ruszyliśmy wraz z mieszkańcami Borzygniewu sprzątać teren wokół Zalewu Mietkowskiego. Ponieważ cel akcji był wielki, to i nasz zapał do pracy ogromny. Podczas sprzątania zostały zebrane prawie 2 kontenery śmieci.
Zdjęcia dostępne w galerii
5.04.2019
Mając na uwadze własne zdrowie i wspaniałą sylwetkę znaczna część wychowanek brała udział w Wiosennym Ośrodkowym Biegu Przełajowym. Trasę 1200 m najszybciej pokonały Kasia i Angelika z klasy VIII oraz Iza z klasy VI. Zwyciężczyniom gratulujemy kondycji a pozostałym uczestniczkom biegu prozdrowotnej postawy.
Zdjęcia dostępne w galerii
marzec 2019
Na zajęciach plastycznych dziewczęta wykonują ozdoby świąteczne. Zdobią jajka metodą decoupage, filcowania na sucho oraz wykorzystują metodę scrapingu.
Zdjęcia dostępne w galerii
23.03.2019
Półmaraton Ślężański - wolontariat.
Zdjęcia dostępne w galerii
13.05.2019
PROJEKT PUDŁO (The Analogs Akustycznie) gościł 13 maja 2019 w MOW w Sobótce. Wystąpili: KAMIL ROSIAK i PAWEŁ CZEKAŁA z The Analogs. THE ANALOGS to działający od 1995 roku zespół rockowy założony w Szczecinie, który grywa rocznie około 80 koncertów i posiada na swoim koncie kilka płyt. W piosenkach poruszają tematykę społeczną związaną z życiem w mieście, przemocą, brakiem pracy, wyobcowaniem i nieprzystosowaniem. Postacie takie jak Paweł Czekała, Kamil Rosiak z legendarnego zespołu The Analogs oraz ich Projekt Pudło opowiadają o tym, aby ktoś inny uznał, że warto w siebie wierzyć i robić co się kocha. Pokazują swoją postawą, że zmiany są fajne, że bycie innym jest cool, że w dobie upadku człowieczeństwa i ludzkich wartości można inaczej. Z ich przekazu podczas koncertów akustycznych płynie ogrom uczuć wyższych. Polska Fundacja Przeciwdziałania Uzależnieniom jest patronem „Projektu Pudło”.
Zdjęcia dostępne w galerii
I. Organizatorzy:
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce
Klub Biegacza Sobótka
II. Współpraca:
Przychodnia Rodzinna „Kajderowicz i Biliński”, Stowarzyszenie Ślężanie - LGD, Nadleśnictwo Miękinia, Dom Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce, Piekarnia – Cukiernia Bąkowski, Serwis Bezpieczne Dziecko, Komenda Policji w Sobótce, SP w Świątnikach, ŚOKSiR, Sklep Spożywczo - Przemysłowy Krystyna Gali, Drukarnia ANTEX, Foto Video Sobótka, Sobócki Klub Karate Kyokushin, Fizjo. Med Honorata Gąsiorek, Usługi Marketingowe Agnieszka Sobczak.
III. Cel:
Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
Propagowanie idei wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych.

Zdjęcia dostępne w galerii
3.04.2019
3 kwietnia w naszym ośrodku odbyły się VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Grach Logicznych w dwóch kategoriach: Abalone i Kostka Rubika. W mistrzostwach wzięło udział 6 osrodków: MOW Puławy, MOW Rudy, MOW Lubaczów, MOW Kuźnia Raciborska, MOW Wrocław, MOW Sobótka oraz Szkoła Podstawowa w Rzeplinie. Nasza placówkę reprezentowało 8 wychowanek. Po uroczystym rozpoczęciu Mistrzostw Polski wychowankowie z poszczególnych ośrodków zostali rozlosowani do grup eliminacyjnych, w których grali systemem każdy z każdym. Dwóch najlepszych zawodników z grupy przechodziło do kolejnego etapu rozgrywek, następnie do ćwierćfinałów, półfinałów i w końcu do finału. Uczestnicy w kolejnych rundach grali do dwóch wygranych meczy. W przerwie pomiędzy kolejnymi rundami Abalone został rozegrany turniej w układaniu Kostki Rubika na czas. Mistrzostwa wygrał MOW w Lubaczowie.
Zdjęcia dostępne w galerii
30.03.2019
Dnia 30 marca 4 nasze uczennice reprezentowały placówkę na Międzyośrodkowym Konkursie Ortograficznym w Krupskim Młynie. Kasia zdobyła tytuł mistrza interpunkcji, a Nikola – mistrza kaligrafii.
Zdjęcia dostępne w galerii
22.03.2019
W ramach obchodów Światowego Dnia Wody przygotowaliśmy metaplany mówiące o budowie i właściwościach wody oraz źródłach ich zanieczyszczeń i metodach oszczędzania tego cennego surowca naturalnego. Odbyły się także konkursy: plastyczny, polonistyczny oraz przyrodniczo matematyczny. Tegoroczny Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich”.