Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

I. Organizatorzy:
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce
Klub Biegacza Sobótka
II. Współpraca:
Przychodnia Rodzinna „Kajderowicz i Biliński”, Stowarzyszenie Ślężanie - LGD, Nadleśnictwo Miękinia, Dom Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce, Piekarnia – Cukiernia Bąkowski, Serwis Bezpieczne Dziecko, Komenda Policji w Sobótce, SP w Świątnikach, ŚOKSiR, Sklep Spożywczo - Przemysłowy Krystyna Gali, Drukarnia ANTEX, Foto Video Sobótka, Sobócki Klub Karate Kyokushin, Fizjo. Med Honorata Gąsiorek, Usługi Marketingowe Agnieszka Sobczak.
III. Cel:
Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
Propagowanie idei wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych.

Zdjęcia dostępne w galerii
3.04.2019
3 kwietnia w naszym ośrodku odbyły się VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Grach Logicznych w dwóch kategoriach: Abalone i Kostka Rubika. W mistrzostwach wzięło udział 6 osrodków: MOW Puławy, MOW Rudy, MOW Lubaczów, MOW Kuźnia Raciborska, MOW Wrocław, MOW Sobótka oraz Szkoła Podstawowa w Rzeplinie. Nasza placówkę reprezentowało 8 wychowanek. Po uroczystym rozpoczęciu Mistrzostw Polski wychowankowie z poszczególnych ośrodków zostali rozlosowani do grup eliminacyjnych, w których grali systemem każdy z każdym. Dwóch najlepszych zawodników z grupy przechodziło do kolejnego etapu rozgrywek, następnie do ćwierćfinałów, półfinałów i w końcu do finału. Uczestnicy w kolejnych rundach grali do dwóch wygranych meczy. W przerwie pomiędzy kolejnymi rundami Abalone został rozegrany turniej w układaniu Kostki Rubika na czas. Mistrzostwa wygrał MOW w Lubaczowie.
Zdjęcia dostępne w galerii
30.03.2019
Dnia 30 marca 4 nasze uczennice reprezentowały placówkę na Międzyośrodkowym Konkursie Ortograficznym w Krupskim Młynie. Kasia zdobyła tytuł mistrza interpunkcji, a Nikola – mistrza kaligrafii.
Zdjęcia dostępne w galerii
22.03.2019
W ramach obchodów Światowego Dnia Wody przygotowaliśmy metaplany mówiące o budowie i właściwościach wody oraz źródłach ich zanieczyszczeń i metodach oszczędzania tego cennego surowca naturalnego. Odbyły się także konkursy: plastyczny, polonistyczny oraz przyrodniczo matematyczny. Tegoroczny Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich”.
5.04.2019
W piątek, 5 kwietnia odbył się XV Wiosenny bieg przełajowy. Pogoda sprzyjała; piękne, wiosenne słońce i budzący się do życia las zachęcał biegaczki do wysiłku. Brawa należą się wszystkim uczestniczkom biegu. W trosce o zdrowie i zgrabną sylwetkę zachęcamy do biegania i spacerów.
Zdjęcia dostępne w galerii
marzec 2019
Na zajęciach plastycznych dziewczęta wykonują ozdoby świąteczne. Zdobią jajka metodą decoupage, filcowania na sucho oraz wykorzystują metodę scrapingu.
Zdjęcia dostępne w galerii
23.03.2019
Półmaraton Ślężański - wolontariat.
Zdjęcia dostępne w galerii
21.03.2019
W tym roku Dzień Jabłka obchodziliśmy 21 marca. Tradycyjnie owoce otrzymaliśmy w prezencie od p. W. Franaszczuka – właściciela firmy „Ślężańskie sady”. Pamiętając o właściwościach odżywczych i leczniczych jabłek, spożywaliśmy je z największą przyjemnością.