Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

19.04.2016
We wtorek 19. kwietnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sobótce. Tym razem celem naszej wycieczki była biologiczna oczyszczalnia ścieków typu BOŚ – 1000, która pracuje od 1993 r. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zapoznać się z kolejnymi etapami oczyszczania ścieków komunalnych. Począwszy od procesów mechanicznych (oddzielenie osadu i kożucha) oraz fermentacji beztlenowej , poprzez komory separacji do reaktora biologicznego, w którym bakterie tlenowe rozkładają zawarte w ściekach szkodliwe substancje biologiczne. Na zakończenie wycieczki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle pięknie oświetlonej promieniami słońca Ślęży.
zdjęcia dostępne w galerii.
18-20.04.2016
Od wtorku do czwartku trwały egzaminacyjne zmagania klas III gimnazjum. Uczennice bardzo poważnie podeszły do swego obowiązku, co znalazło swój wyraz w ich zaangażowanej postawie i odpowiednim stroju.
zdjęcia dostępne w galerii.
17.04.2016
W niedzielę, 17. kwietnia, w ramach zajęć niedzielnych odbył się konkurs na najciekawszą interpretację wierszy: „Stefek Burczymucha”, „Żółw i czapla”, „Żuk”. Wszystkie grupy zaprezentowały ciekawe inscenizacje.
I miejsce w kategorii: stroje, gra aktorska zajęły grupy: I z i II g.
I miejsce w kategorii: najciekawszy pomysł zajęła grupa II g.
I miejsce w kategorii: ilość scenek zajęła grupa I g.
I miejsce w kategorii: zaangażowanie całej grupy zajęła grupa III g.
zdjęcia dostępne w galerii.
10-12.04.2016
W dniach 10.-12. kwietnia odbył się XI Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego w Radzionkowie dla dziewcząt z młodzieżowych ośrodków wychowawczych i szkół środowiskowych. Naszą placówkę reprezentowały: Natalia Olichwer, Klaudia Rzeppa i Angelika Sobkowicz. Dziewczęta wypadły najlepiej we wszystkich kategoriach.
I miejsce w grze indywidualnej,
I miejsce w grze podwójnej,
I miejsce w grze drużynowej.
Gratulacje.
zdjęcia dostępne w galerii.
marzec 2016
W marcu dziewczęta z grupy Iz wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Świdnicy. W ramach wycieczki skorzystały z atrakcji lodowiska, gdzie świetnie się bawiły i spędziły wspólnie czas. Po sportowych wyczynach zwiedziły miasto Świdnica min. Katedrę świętego Stanisława i Wacława, która jest jedną z najwyższych kościołów Dolnego Śląska i jest zaliczana do "10 Pereł Dolnego Śląska", zwiedziły również malowniczy rynek Świdnicki oraz wieżę ratuszową. Po zwiedzaniu miasta przyszedł czas na odpoczynek i smaczny obiad, który został nam przygotowany w pizzerni DaGrasso.
zdjęcia dostępne w galerii.
18.04.2016
Na wycieczkę po Masywie Ślęży w poszukiwaniu jego źródeł wyruszyliśmy pod przewodnictwem pracownika DZPK, pana Wiesława Pazgana. W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się, że na terenie ŚPK dominują źródła szczelinowe o małej wydajności, które mogą w okresach suszy zanikać. Istniejące źródła dużym stopniu wpływają na bioróżnorodność gatunkową tych terenów. Najbardziej znane Ślężańskie źródła – Św. Anny, Św. Joanny i Św. Jakuba – znajdują się przy pieszych szlakach turystycznych. Wędrując po ślężańskim, wiosennym lesie, wsłuchując się w śpiew ptaków, podziwialiśmy budzące się do życia zawilce, konwalie, ziarnopłony wiosenne.
zdjęcia dostępne w galerii.
17.04.2016
W niedzielę, 17 kwietnia miał miejsce kolejny trening w OSP Sobótka. Ćwiczenia mają przegotować nas do zawodów strażackich, które odbędą się już niedługo. Na początku była krótka rozgrzewka, później ćwiczenia, a skończyło się oczywiście na sprzątaniu.
zdjęcia dostępne w galerii.
13.04.2016
W dniu 13 kwietnia odbył się kolejny wolontariat w schronisku dla zwierząt. Dziewczynki najpierw ciężko pracowały oczyszczając plac z plastikowych elementów, który później będzie parkiem sensorycznym dla piesków, później wyprowadziły psiaki na spacer. Miała również miejsce zabawa z małymi szczeniakami, które wymagają szczególnej uwagi i troski.
zdjęcia dostępne w galerii.
3.04.2016
W niedzielę, 3. kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie w OSP w Sobótce mające przygotować nasze wychowanki do zawodów strażackich, jakie będą miały miejsce na przełomie maja i czerwca 2016r. Tego dnia wychowanki mogły wykazać się sprawnościowo w zadaniach zespołowych- biegi, rozwijanie i podłączanie węża strażackiego na czas. Musiały się wykazać umiejętnością pracy w zespole- szybkie i zwinne przekazywanie informacji, np. o gotowości wykonywanego zadania. Nasze wychowanki wykazały się już od początku dużą zwinnością, zaradnością i sprytem. Oczywiście po całej zabawie był również czas na ciężką pracę. Tutaj dziewczęta mogły się wykazać dużą starannością i sumiennością w bardzo dokładnym myciu wozów strażackich, łącznie z myciem szyb. Ćwiczenia będą odbywały się systematycznie.
zdjęcia dostępne w galerii.
kwiecień 2016
Na początku kwietnia odbyły się w naszej placówce warsztaty plecionkarsko - wikliniarskie z wikliny papierowej w ramach zajęć plastyczno-technicznych. Dziewczęta wyplatały koszyki i pojemniki z wikliny o różnych kształtach i różnej wielkości (inwencja twórcza dowolna) a następnie zdobiły je metodą serwetkową.
zdjęcia dostępne w galerii.