Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

marzec 2016
Jak co roku wzięłyśmy udział w międzyszkolnym konkursie ortograficznym w Gimnazjum nr 1 im. Piotra Włostowica w Sobótce. Naszą placówkę reprezentowały: Sandra Makowiecka, Paulina Góralska i Julietta Mróz, która w tym konkursie otrzymała wyróżnienie.
zdjęcia dostępne w galerii.
18.03.2016
W piątek 18. marca uczestniczyliśmy w Jarmarku Wielkanocnym na rynku w Sobótce. Dziewczęta z naszej placówki zrobiły stroiki i koszyczki oraz wszelkiego typu ozdoby na drzwi i stół oraz okna techniką decoupage. Nasze prace cieszyły się sporym zainteresowaniem za co serdecznie dziękujemy mieszkańcom Sobótki i okolic.
zdjęcia dostępne w galerii.
marzec 2016
Na zajęciach plastycznych w naszej placówce dziewczęta wykonywały stroiki wielkanocne z bukszpanu oraz zdobiły jajka naturalne, styropianowe i drewniane metodą decoupage .
zdjęcia dostępne w galerii.
marzec 2016
W marcu miał miejsce pokaz sprzętu ratowniczego i gaśniczego, krótka prezentacja obiektu oraz umożliwiono wychowankom założenie pełnego munduru strażackiego. Dało możliwość zobaczenia w jakich warunkach pracują strażacy, ile waży cały ubiór oraz jak krępuje ruchy, a mimo to trzeba się w nim poruszać i to bardzo szybko. Na koniec dużo przyjemności, radości i zabawy dało nam mycie wozów strażackich.
zdjęcia dostępne w galerii.
1.03.2016
1 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się w placówce konkurs poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Postać rotmistrza jest głosem pokolenia, które dobijało się wolności wychodząc z zaborów i przeciwstawiając się bolszewickiej nawałnicy w 1920 r., a potem w jej obronie walczyło z obu naszymi wrogami, Niemcami i ZSRR. Witold Pilecki jest jedynym znanym historii człowiekiem, który z własnej woli dał się aresztować, aby trafić do niemieckiego obozu koncentracyjnego. W KL Auschwitz zorganizował konspirację i poprzez Polskie Państwo Podziemne przekazywał światu informacje na temat rzeczywistości obozowej i praktycznego zastosowania ideologii niemieckiego nazizmu wobec Żydów. Jeszcze później zaangażował się w walkę z komunistycznym zniewoleniem Polski. Poniósł za to najwyższą cenę, cenę życia.
zdjęcia dostępne w galerii.
21.03.2016
21 marca jak co roku przywitałyśmy Wiosnę. Były, konkursy, zabawy, pokaz mody wiosennej, a na zakończenie pyszne kiełbaski pieczone na ognisku.
zdjęcia dostępne w galerii.
18.03.2016
W ramach współpracy z Parafią Rzymskokatolicką w Rogowie Sobóckim, 18.marca 2016 r., uczennice Koła religijno-bibliotecznego przygotowały rozważania i poprowadziły nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Poprzez udział w niedzielnych liturgiach i przystępowanie do sakramentów, wychowanki w czasie Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia przygotowywały się do lepszego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
zdjęcia dostępne w galerii.
6.03.2016
W niedzielę, 6 marca odbyły się w naszym Ośrodku Otrzęsiny pod nazwa „PPRZEDWIOSENNE PORZĄDKI” Dziewczęta bawiły się doskonale, kibicowały i chętnie uczestniczyły w zadaniach zarówno sprawnościowych, gdzie trzeba było wykazać się umiejętnym posługiwaniem się miotły jaki i silnymi rękoma i zwinnością. Dziewczęta uczestniczyły w bardzo trudnej i ciężkiej rozgrzewce, pobudzającej wszystkie mięśnie jak i umysł oraz chętnie zgłaszały się do kolejnych zadań. Nie zabrakło również testu perfekcyjnej gospodyni i pytań pt. „czym wywabić plamy z…” i „ jak skulenie zwalczać mole… „ Na koniec tradycyjnie rozdano dyplomy, wygłoszono przysięgę i nadano dziewczętom imiona oraz oczywiście nie mogło zabraknąć „magicznej mikstury” do wypicia. Dziękujemy za wspólną zabawę!!
zdjęcia dostępne w galerii.
2.03.2016
W środę, 2 marca odbyły się II Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym w Wałbrzychu. Nasza placówkę reprezentowały: Zuzanna Adamska, Natalia Olichwer, Paulina Kolec. W tym roku, tak jak i w ubiegłym, zdobyłyśmy I miejsce w grze zespołowej i II w grze indywidualnej. Nie ma na nas mocnych.
zdjęcia dostępne w galerii.
3.03.2016
Dnia 3 marca brałyśmy udział w uroczystym apelu pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości brały udział delegacje szkół, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Sobótce, wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Apel uświetniła salwa honorowa oddana przez żołnierzy grupy historycznej. Oddałyśmy cześć wybitnemu Polakowi- patriocie, żołnierzowi niezłomnemu.
zdjęcia dostępne w galerii.