Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

grudzień 2015
Na zajęciach plastycznych dziewczęta wykonały stroiki świąteczne dla emerytów naszej placówki oraz pensjonariuszy DPS w Borzygniewie.
zdjęcia dostępne w galerii.
18.12.2015
18 grudnia członkinie Koła ekologicznego oraz Koła religijno-czytelniczego wzięły udział w spotkaniu podsumowującym projekt „BLIŻEJ PRZYRODY DOLNEGO ŚLĄSKA”. Działania projektu rozpisane zostały na cały miniony rok, wszystkie zostały zrealizowane – a ich uwieńczenie miało charakter artystycznych warsztatów ekologicznych, które upłynęły w przedświątecznej familijnej atmosferze. Gościłyśmy w siedzibie fundacji CHOREIA w Krzyształowicach i pod okiem instruktorki, p. Ewy Offman-Lech uczennice wykonały misterne ozdoby choinkowe – mogły przeznaczyć je na upominki dla najbliższych. Projekt finansowany był ze środków Wydziału Ochrony Przyrody Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy za już wieloletni patronat, umożliwiający nam atrakcyjną, pozaszkolną edukację, turystykę i wypoczynek.
zdjęcia dostępne w galerii.
11.12.2015
W tym roku szkolnym II etap ponadregionalnego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski” odbył się 11 grudnia w Gimnazjum Gminnym w Sobótce. Naszą szkołę w ekologicznych zmaganiach reprezentowały: Sandra Makowiecka, Laura Goździaszek, Roksana Pierzchała i Nikoletta Magiera. Tegoroczne zadania konkursowe były trudne, tym bardziej cieszy 4 miejsce zajęte przez Sandrę. Po wysiłku umysłowym, przyjemnie było porozmawiać na temat osobliwości przyrodniczych dolnośląskich parków krajobrazowych przy słodkościach.
zdjęcia dostępne w galerii.
7.12.2015
W poniedziałek, 7 grudnia, gościliśmy w naszym ośrodku pracowników Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Panowie Radosław Sosnowski i Wiesław Pazgan w bardzo ciekawy sposób przekazali informacje na temat historii powstania oraz walorów przyrodniczych i kulturowych Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. W spotkaniu wzięły udział uczennice klas gimnazjalnych.
zdjęcia dostępne w galerii.
4.12.2015
W piątek, 4 grudnia, odbyła się wycieczka do Teatru "Arka" we Wrocławiu na spektakl pod tytułem "Oskar i pani Róża".
zdjęcia dostępne w galerii.
19.12.2015
W sobotę, 19-go grudnia, uczestniczyłyśmy w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gimnazjum im. Piotra Włostowica w Sobótce.
zdjęcia dostępne w galerii.
12.12.2015
12 grudnia grupa 1z udała się na wycieczkę do OSP. Jak każda z grup zapoznała się z zasadami funkcjonowania straży. Dodatkową atrakcją była możliwość zaśpiewania przez radio „sto lat” dla naszej jubilatki Marzenki, która tego dnia kończyła 18 lat!
zdjęcia dostępne w galerii.
11.12.2015
W piątek, 11 grudnia trzy wychowanki: Sara Skolasińska, Amanda Murasicka i Klaudia Lange brały udział w Konkursie Informatycznym, który odbył się w MOW w Jaworze. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami tworząc prezentacje w programie Power Point. Tematem były zamki Dolnego Śląska. Dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę, słodki poczęstunek i pełne torby upominków.
zdjęcia dostępne w galerii.
6.12.2015
W niedzielę, 6-go grudnia w ramach zajęć niedzielnych odbyła się loteria Mikołajkowa. Dziewczęta grupami prezentowały piosenki, wiersze lub kolędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie dziewczęta brały aktywny udział i uczestniczyły w losowaniu prezentów. Do wygrania były książki, kosmetyki, ramki na zdjęcia, biżuteria, maskotki i wiele innych ciekawych rzeczy. Za fanty bardzo dziękujemy wychowawcom i dyrekcji MOW.
zdjęcia dostępne w galerii.
wrzesień-listopad 2015
Od początku września działamy aktywnie MUZYCZNIE! Już 22 października nasza grupa wokalna w składzie Nikoletta Magiera, Kinga Świątkowska, Wiktoria Skrobuk, Amanda Murasicka i Sandra Makowiecka pojechała do Lubiąża gdzie odbywał się już IV Przegląd Piosenki Polskiej – Piosenka Zmieniająca Życie. Dziewczyny wykonały podczas niego utwór z repertuaru Manitou „Ciągle szukam swego domu”. Piosenką tą wywalczyły sobie III miejsce na przeglądzie, co było bardzo dużym sukcesem ze względu na wysoki poziom całego konkursu. Z całościowymi wynikami festiwalu oraz galerią zdjęć można zapoznać się klikając na niżej podany link!
http://piosenka-zmieniajaca-zycie.zss-lubiaz.pl/laureaci-2015.html
Tydzień później – 29 października Kinga Świątkowska reprezentowała nasz ośrodek na XI Przeglądzie Piosenki Poetyckiej „Mimozami jesień się zaczyna” w Świdnicy. Konkurs ten składał się z dwóch etapów w pierwszym należało nagrać dowolny utwór o charakterze poezji śpiewanej, a następnie nadesłać go organizatorom, którzy spośród zebranych zgłoszeń wybierali najlepsze wykonania do gali i przeglądu finałowego. Kinga piosenką „Ciągle szukam swego domu” wyśpiewała sobie możliwość wzięcia udziału w części drugiej przeglądu! Oprócz samego występu miała też możliwość wzięcia udziału w warsztatach wokalnych organizowanych przez gospodarzy imprezy – III LO w Świdnicy i „Studio Trójki”. Dodać jeszcze należy, że występ ten był tak naprawdę solowym debiutem Kingi! Gorąco zapraszamy do wysłuchania nagrania Kingi z koncertu i gali finałowej!
https://www.youtube.com/watch?v=RwSsyBXGliI
A w listopadzie…… W listopadzie nasza grupa wokalna tym razem w składzie Amanda Murasicka, Nikoletta Magiera, Julietta Mróz, Milena Orłowska i Kinga Świątkowska udała się do miejscowości Boguszów Gorce na X Przegląd „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Dziewczyny dzięki włożonej pracy i staraniom piosenkami: "Znów wędrujemy” z repertuaru Grzegorza Turnaua oraz „Pieśń świętojańska o Sobótce” wykonywaną przez Federację Bardów Lubelskich wyśpiewały sobie I miejsce w kategorii „zespoły-gimnazjum”. Podczas przeglądu w kategorii „soliści-gimnazjum” ośrodek reprezentowała Sandra Makowiecka, która zaśpiewała piosenki „Bieszczadzkie Anioły” oraz „Przechyla się ku jesieni ziemia” – obydwie wykonywane przez zespół SDM. Był to debiut Sandry dlatego tym bardziej gratulujemy jej odwagi i pięknego występu! Poniżej link do sprawozdania z tego wydarzenia!
http://osir-boguszow.eu/index.php/kalendarz-wydarzen/icalrepeat.detail/2015/11/26/63/-/piosenka-turystyczna
zdjęcia dostępne w galerii.