Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

31.03.2016
31 marca uczennice Koła religijno-bibliotecznego wzięły udział w spotkaniu autorskim z p. Jolantą Bednarską – polską poetką, tancerką, artystką, która od wielu lat mieszka na stałe w Australii. Organizatorem i miejscem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Sobótce. Pani Jolanta podzieliła się z publicznością wieloma przemyśleniami na temat życia we współczesnych, często uprzemysłowionych i zbyt ztechnicyzowanych realiach; i dała się jednocześnie poznać jako na wskroś uwrażliwiona humanistka. Czytaniu poezji towarzyszyły piękne obrazy i nastrojowa muzyka, potęgująca uczucia emocjonalnego przekazu zawartego w strofach – wyrażały one tęsknotę za prostotą, kontaktem ludzi z naturą, potrzebę miłości i wzajemnej życzliwości w szarej codzienności dnia. Efektem specjalnym na zakończenie był w wykonaniu Artystki pokaz tańców flamenco i kultury romskiej. Spotkanie stanowiło ucztę dla ducha i źródło przemyśleń o kondycji człowieka w XX wieku…
zdjęcia dostępne w galerii.
27.03.2016
Dnia 27. marca odbyło się w naszym ośrodku uroczyste śniadanie wielkanocne. Oczywiście cała uroczystość była poprzedzona dzień wcześniej święceniem pokarmów. Tradycyjnie na stole zawitała biała kiełbasa, jajka, szynka oraz różnie słodkości w tym ciasta takie jak sernik i piernik. Pokrótce została przedstawiona naszym wychowankom tradycja Świąt Wielkiej Nocy. Podczas wspólnego posiłku złożono sobie najserdeczniejsze życzenia.
zdjęcia dostępne w galerii.
21.03.2016
21 marca jak co roku przywitałyśmy Wiosnę. Były, konkursy, zabawy, pokaz mody wiosennej, a na zakończenie pyszne kiełbaski pieczone na ognisku.
zdjęcia dostępne w galerii.
18.03.2016
W ramach współpracy z Parafią Rzymskokatolicką w Rogowie Sobóckim, 18.marca 2016 r., uczennice Koła religijno-bibliotecznego przygotowały rozważania i poprowadziły nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Poprzez udział w niedzielnych liturgiach i przystępowanie do sakramentów, wychowanki w czasie Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia przygotowywały się do lepszego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
zdjęcia dostępne w galerii.
6.03.2016
W niedzielę, 6 marca odbyły się w naszym Ośrodku Otrzęsiny pod nazwa „PPRZEDWIOSENNE PORZĄDKI” Dziewczęta bawiły się doskonale, kibicowały i chętnie uczestniczyły w zadaniach zarówno sprawnościowych, gdzie trzeba było wykazać się umiejętnym posługiwaniem się miotły jaki i silnymi rękoma i zwinnością. Dziewczęta uczestniczyły w bardzo trudnej i ciężkiej rozgrzewce, pobudzającej wszystkie mięśnie jak i umysł oraz chętnie zgłaszały się do kolejnych zadań. Nie zabrakło również testu perfekcyjnej gospodyni i pytań pt. „czym wywabić plamy z…” i „ jak skulenie zwalczać mole… „ Na koniec tradycyjnie rozdano dyplomy, wygłoszono przysięgę i nadano dziewczętom imiona oraz oczywiście nie mogło zabraknąć „magicznej mikstury” do wypicia. Dziękujemy za wspólną zabawę!!
zdjęcia dostępne w galerii.
29.03.2016
Jedną z atrakcji podczas ferii zimowych było wyjście do OSP. Kolejny raz umożliwiono nam korzystanie z węża strażackiego, żeby dziewczyny mogły zmierzyć się z oporem i siłą wody używaną podczas akcji gaśniczych. Nie obyło się również bez prezentacji sprzętu gaśniczego oraz możliwości wejścia do wozu strażackiego.
zdjęcia dostępne w galerii.
marzec 2016
Jak co roku wzięłyśmy udział w międzyszkolnym konkursie ortograficznym w Gimnazjum nr 1 im. Piotra Włostowica w Sobótce. Naszą placówkę reprezentowały: Sandra Makowiecka, Paulina Góralska i Julietta Mróz, która w tym konkursie otrzymała wyróżnienie.
zdjęcia dostępne w galerii.
18.03.2016
W piątek 18. marca uczestniczyliśmy w Jarmarku Wielkanocnym na rynku w Sobótce. Dziewczęta z naszej placówki zrobiły stroiki i koszyczki oraz wszelkiego typu ozdoby na drzwi i stół oraz okna techniką decoupage. Nasze prace cieszyły się sporym zainteresowaniem za co serdecznie dziękujemy mieszkańcom Sobótki i okolic.
zdjęcia dostępne w galerii.
marzec 2016
Na zajęciach plastycznych w naszej placówce dziewczęta wykonywały stroiki wielkanocne z bukszpanu oraz zdobiły jajka naturalne, styropianowe i drewniane metodą decoupage .
zdjęcia dostępne w galerii.
marzec 2016
W marcu miał miejsce pokaz sprzętu ratowniczego i gaśniczego, krótka prezentacja obiektu oraz umożliwiono wychowankom założenie pełnego munduru strażackiego. Dało możliwość zobaczenia w jakich warunkach pracują strażacy, ile waży cały ubiór oraz jak krępuje ruchy, a mimo to trzeba się w nim poruszać i to bardzo szybko. Na koniec dużo przyjemności, radości i zabawy dało nam mycie wozów strażackich.
zdjęcia dostępne w galerii.