Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

25.02.2016
Nasza placówka nawiązała współpracę ze Schroniskiem dla Zwierząt niechcianych. Pierwsze spotkanie- wolontariat odbyło się 25.02.2016r. Nasze wychowanki na pierwszym spotkaniu zaczęły od ciężkiej pracy jaką było sprzątanie i przygotowywanie terenu pod park sensoryczny dla zwierząt. Kolejnym etapem wolontariatu było wyprowadzenie piesków na spacer do lasu oraz zabawa z nimi. Zadaniem wychowanek było obserwowanie zachowania zwierząt, a następnie przekazanie tych informacji pracownikom placówki- zadanie to jest bardzo odpowiedzialne, ponieważ na spacerze poznaje się prawdziwy charakter psa, który następnie jest przedstawiany potencjalnemu nowemu właścicielowi zwierzaka. Nasze dziewczynki dokonały szczegółowej obserwacji, a następnie przekazały swoją wiedzę pracownikom. Kolejnym etapem spotkania była prezentacja sztuczek oraz umiejętności psa. Dogoterapeuta wnikliwie opowiedział nam o tresurze psów, ich charakterach, potrzebach, zasadach pielęgnacji oraz jaką ważną rolę odgrywają w naszym życiu zwierzęta. Omówiono również warunki dalszej współpracy oraz chęć udzielenia pomocy poprzez przygotowanie ofert z opisem piesków do adopcji. Wkrótce będą kolejne spotkania.
zdjęcia dostępne w galerii.
21.12.2015
21 grudnia odbyły się ośrodkowe Jasełka "Jeden-zero dla nieba" a tuż po nich spotkanie wigilijno-opłatkowe przy suto zastawionych stołach w akompaniamencie kolęd. Naszymi gośćmi byli m.in. ks. Jakub Bartczak, byli pracownicy ośrodka, rodzice, babcie. Jak co roku złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.
zdjęcia dostępne w galerii.
19.12.2015
W sobotę, 19-go grudnia, uczestniczyłyśmy w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gimnazjum im. Piotra Włostowica w Sobótce.
zdjęcia dostępne w galerii.
12.12.2015
12 grudnia grupa 1z udała się na wycieczkę do OSP. Jak każda z grup zapoznała się z zasadami funkcjonowania straży. Dodatkową atrakcją była możliwość zaśpiewania przez radio „sto lat” dla naszej jubilatki Marzenki, która tego dnia kończyła 18 lat!
zdjęcia dostępne w galerii.
11.12.2015
W piątek, 11 grudnia trzy wychowanki: Sara Skolasińska, Amanda Murasicka i Klaudia Lange brały udział w Konkursie Informatycznym, który odbył się w MOW w Jaworze. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami tworząc prezentacje w programie Power Point. Tematem były zamki Dolnego Śląska. Dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę, słodki poczęstunek i pełne torby upominków.
zdjęcia dostępne w galerii.
27.01.2016
Dnia 27 stycznia grupa dziewcząt należących do koła plastycznego zwiedziła Palmiarnię w Wałbrzychu i Zamek Książ.
zdjęcia dostępne w galerii.
grudzień 2015
Na zajęciach plastycznych dziewczęta wykonały stroiki świąteczne dla emerytów naszej placówki oraz pensjonariuszy DPS w Borzygniewie.
zdjęcia dostępne w galerii.
18.12.2015
18 grudnia członkinie Koła ekologicznego oraz Koła religijno-czytelniczego wzięły udział w spotkaniu podsumowującym projekt „BLIŻEJ PRZYRODY DOLNEGO ŚLĄSKA”. Działania projektu rozpisane zostały na cały miniony rok, wszystkie zostały zrealizowane – a ich uwieńczenie miało charakter artystycznych warsztatów ekologicznych, które upłynęły w przedświątecznej familijnej atmosferze. Gościłyśmy w siedzibie fundacji CHOREIA w Krzyształowicach i pod okiem instruktorki, p. Ewy Offman-Lech uczennice wykonały misterne ozdoby choinkowe – mogły przeznaczyć je na upominki dla najbliższych. Projekt finansowany był ze środków Wydziału Ochrony Przyrody Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy za już wieloletni patronat, umożliwiający nam atrakcyjną, pozaszkolną edukację, turystykę i wypoczynek.
zdjęcia dostępne w galerii.
11.12.2015
W tym roku szkolnym II etap ponadregionalnego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski” odbył się 11 grudnia w Gimnazjum Gminnym w Sobótce. Naszą szkołę w ekologicznych zmaganiach reprezentowały: Sandra Makowiecka, Laura Goździaszek, Roksana Pierzchała i Nikoletta Magiera. Tegoroczne zadania konkursowe były trudne, tym bardziej cieszy 4 miejsce zajęte przez Sandrę. Po wysiłku umysłowym, przyjemnie było porozmawiać na temat osobliwości przyrodniczych dolnośląskich parków krajobrazowych przy słodkościach.
zdjęcia dostępne w galerii.
7.12.2015
W poniedziałek, 7 grudnia, gościliśmy w naszym ośrodku pracowników Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Panowie Radosław Sosnowski i Wiesław Pazgan w bardzo ciekawy sposób przekazali informacje na temat historii powstania oraz walorów przyrodniczych i kulturowych Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. W spotkaniu wzięły udział uczennice klas gimnazjalnych.
zdjęcia dostępne w galerii.