Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

27.11.2015
W piątek 27 listopada po raz kolejny byliśmy gospodarzami X edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Wokół sceny”. Tematem przewodnim były legendy Powiatu Wrocławskiego. W przeglądzie brało udział 5 szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa z Jordanowa Śląskiego – „Legenda o zielonym kamieniu”,
2. Szkoła Podstawowa nr 1 z Sobótki – „Taka gmina”,
3. Szkoła Podstawowa w Świątnikach – „Żywa woda”,
4. Szkoła Podstawowa z Rogowa Sobóckiego – „Średniowieczne dzieje Sobótki”,
5. Szkoła Podstawowa nr 2 z Sobótki Zachodniej – „Kwiat paproci”,
oraz gospodarze, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce – „Noc Świętojańska”.
Jak co roku, organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „AS”. Wszystkie przedstawienia były na bardzo wysokim poziomie; widzom ogromnie się podobały.
zdjęcia dostępne w galerii.
20.11.2015
W dniu 20.11.2015 r. grupa teatralna MOW w Sobótce zdobyła 3-cie miejsce podczas Festiwalu Teatrów Amatorskich w Kobierzycach - Arlekin 2015 prezentując spektakl z cyklu "Teatr cieni".
zdjęcia dostępne w galerii.
16.11.2015
W ramach współpracy z Parafią Rzymskokatolicką w Sobótce, 16.11.2015 r., uczennice Koła religijno-bibliotecznego, przygotowały program upamiętniający XV Dzień Papieski, pod hasłem „JAN PAWEŁ – PATRON RODZINY”. Na uroczystość zaproszenie przyjęli: Ks. proboszcz Edward Jurek oraz Ks. wikary, Jakub Bartczak z Parafii pw. NSPJ w Sulistrowicach. Dopełnieniem prezentacji, wierszy Karola Wojtyły oraz cytatów o rodzinie Ojca Świętego były pięknie wykonane piosenki przy akompaniamencie gitary – „Zbudowałeś fundament”, „Magnifikat” i „Ciągle szukam swego domu”. Jedna z uczennic skomponowała na tę okazję dwa własne utwory raperskie o bardzo poruszającej i osobistej treści. Wieczór minął wśród wzruszeń i refleksji o wartości rodziny dla każdego z nas…
zdjęcia dostępne w galerii.
2.11.2015
Grupa uczennic Koła religijno-bibliotecznego wzięła udział w corocznych „Zaduszkach Ślężańskich” w Muzeum Ślężańskim. Dyrektor, p. W. Fabisiak podczas otwarcia spotkania, podzielił się wspomnieniami o tych mieszkańcach Sobótki i okolic, którzy odeszli w minionym roku. W programie muzycznym wystąpił damski kwartet ”La Prima Vera”. Ponadto, w okresie szczególnej pamięci o już nieżyjących, dziewczęta uczestniczyły w nabożeństwie w Sanktuarium Św. Anny w Sobótce oraz odwiedziły cmentarz, zapalając znicze i odmawiając modlitwę w intencji zmarłych.
zdjęcia dostępne w galerii.
25.10.2015
W niedzielę 25 października, uczennice Koła religijno-bibliotecznego wzięły udział w II Koncercie w ramach IV Ślężańskich Dni Muzyki. Organizatorami byli Parafia NSPJ w Sobótce Górce oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Wystąpił chór „A Capriccio” pod batutą Wojciecha Magnuckiego. Na program złożyły się znane utwory muzyki sakralnej oraz wokalne standardy światowych przebojów. Jak zawsze, chórzyści zostali docenieni przez publiczność owacją na stojąco i gromkimi brawami z prośbą o bis.
zdjęcia dostępne w galerii.
22.11.2015
W ramach zajęć niedzielnych odbył się konkurs fryzur i makijażu. Stylistki stanęły na wysokości zadania , a modelki prezentowały się znakomicie, co można obejrzeć na zdjęciach.
zdjęcia dostępne w galerii.
18-19.11.2015
W dniach 18-19 listopada wszystkie uczennice naszej placówki wzięły udział w dwudniowej ZIELONEJ SZKOLE, pod hasłem „BLIŻEJ PRZYRODY DOLNEGO ŚLĄSKA”. Miejscem realizacji zajęć był Ośrodek edukacyjny Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu. Specjalnością tego pobytu były atrakcyjne zajęcia laboratoryjne w pracowni chemii środowiska i w pracowni ekologicznej, zajęcia terenowe, polegające na wnikliwej obserwacji zjawisk biologicznych, fizycznych i chemicznych, gry i zabawy dydaktyczne, prezentacje filmów, zdjęć i eksponatów. Tematyka spotkań dotyczyła zagadnień przydatnych w szkole i życiu, poznałyśmy m.in. zasadę działania barwników stosowanych w przemyśle spożywczym i chemicznym, prześledziłyśmy sposób degradacji odpadów naturalnych i sztucznych, a także ugruntowałyśmy wiedzę z zakresu profilaktyki nałogów podczas prelekcji pt. „Papieros – wróg czy przyjaciel?”. W trakcie warsztatu tkackiego, wzrosły nasze umiejętności manualne, każda uczestniczka wykonała własnoręcznie ozdoby lub drobne przedmioty użytkowe z włóczek. Po bloku edukacyjnym, wielu pozytywnych wrażeń dostarczyła nam rekreacja poprzez: rozgrywki sportowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry świetlicowe, zabawy integracyjne i „czytanie dzieciom”. Dziękujemy za wspaniale zorganizowany wyjazd dzięki środkom uzyskanym we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.
zdjęcia dostępne w galerii.
14.11.2015
W sobotnie południe, 14.11.2105 r. odbyła się niecodzienna uroczystość – upamiętniliśmy Święto Niepodległości z aktywnym udziałem naszych stałych już Gości - I Pułku Strzelców Konnych im. Ks. Józefa Poniatowskiego z Sobótki. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej zaprezentowali zwyczaje wojskowe oraz życie obozowe dawnych żołnierzy w scenkach, do których zaangażowali chętne uczennice. Przebrane w mundury werblistki, poborowe oraz w epokowe stroje markietanek, uczennice wyniosły z tej żywej lekcji historii dużą dawkę wiedzy, a została ona potwierdzona w międzyklasowym quizie. Na zakończenie, w trakcie integracji przy słodkim poczęstunku, podjęto plany dalszej współpracy w zakresie wspólnych obchodów narodowych świąt i patriotycznych rocznic.
zdjęcia dostępne w galerii.
31.10.2015
W piątek, 2 października odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a 31 października odbyła się wycieczka do Muzeum Ślężańskiego w Sobótce. Dziewczęta miały możliwość poznawania kolekcji sztuki śląskiej w średniowieczu oraz polskiej sztuki współczesnej.
zdjęcia dostępne w galerii.
16.10.2015
Warsztaty ekologiczne z Władysławem Dzielnickim
zdjęcia dostępne w galerii.