Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

19.04.2018
W czwartek, kiedy III klasa pisała egzamin gimnazjalny z matematyki, pozostałe uczennice miały zajęcia na stadionie. Część dziewcząt grała w siatkówkę, część w piłkę nożną, a część ćwiczyła fitness. Każda wychowanka znalazła coś dla siebie. Słoneczko świeciło, a my przy okazji opaliłyśmy się.
Zdjęcia dostępne w galerii
18-20.04.2018
W dniach 18, 19, 20 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny klasy III g. Przez trzy dni panowała w szkole atmosfera egzaminacyjna. Pozostałe klasy każdego dnia miały zorganizowane wycieczki klasowe poza placówką w ramach tzw. „dni dyrektorskich”. Wszystko zakończyło się pomyślnie. Do następnego roku, kiedy to będziemy pisać ostatni raz egzamin gimnazjalny.
Zdjęcia dostępne w galerii
17.04.2018
Dnia 17 kwietnia Angelika i Dominika wraz z opiekunkami B. Gorgoń i M. Witkowską wzięły udział w akcji profilaktycznej Profilaktyka agresji i przemocy w szkole w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.
Zdjęcia dostępne w galerii
7.04.2018
W sobotę, 7 kwietnia, odbyła się wycieczka w ramach projektu unijnego „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” realizująca moduł pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach brało udział 6 wychowanek. Jak uczyłyśmy się pomocy, możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.
Zdjęcia dostępne w galerii
25.03.2018
25 marca pierwsza grupa dziewcząt uczestniczyła w szkoleniu BHP i pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”.
Zdjęcia dostępne w galerii
20.04.2018
Wycieczka do Rezerwatu Archeologicznego w Będkowicach odbyła się w piątek, 20 kwietnia. Naszym przewodnikiem w drodze do rezerwatu był pracownik DZPK – pan Wiesław Pazgan. Ciekawie przekazywane informacje na temat dobrze zachowanego zespołu osadniczego datowanego na VIII – IX w długo pozostaną w naszej pamięci, podobnie jak pozostałości cmentarzyska – kurhany, zrekonstruowane drewniane chaty czy witające przybyszów rzeźby owianych legendą wojów piastowskich.
Zdjęcia dostępne w galerii
12.04.2018
12 kwietnia cztery nasze wychowanki Wiktoria Ligenza, Kinga Lisowska, Julia Strychalska i Karolina Gondek wzięły udział w VI Ogólnopolskie Mistrzostwach MOW w grach logicznych - kategoria Abalone oraz Kostka Rubika, które odbywały się w Puławach. W Mistrzostwach wzięło udział sześć ośrodków. Po uroczystym rozpoczęciu Mistrzostw Polski wychowankowie z poszczególnych ośrodków zostali rozlosowani do grup eliminacyjnych, w których grali systemem każdy z każdym. Dwóch najlepszych zawodników z grupy przechodziło do kolejnego etapu rozgrywek, następnie do ćwierćfinałów, półfinałów i w końcu do finału. Uczestnicy w kolejnych rundach grali do dwóch wygranych meczy. W przerwie pomiędzy kolejnymi rundami abalone został rozegrany turniej w układaniu Kostki Rubika na czas. Nasz ośrodek zajął czwarte miejsce, a tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Wiktoria Ligenza. Po zakończonej rywalizacji dziewczęta zwiedzały Kazimierz Dolny, który jest uroczym, renesansowym miasteczkiem, położonym malowniczo nad Wisłą niedaleko Puław. Podziwiały rynek z pięknymi kamieniczkami, wspinały się na zamek i basztę by podziwiać miasteczko z góry, a potem był czas na uroczy spacer wzdłuż rzeki Wisły, by podziwiać stare spichlerze.
Zdjęcia dostępne w galerii
15.04.2018
W niedzielę, 15 kwietnia, ponownie odbyła się wycieczka w ramach projektu unijnego „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” realizująca moduł pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach brało udział 6 wychowanek.
Zdjęcia dostępne w galerii
27.03.2018
Dnia 27 marca w kompleksie Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, rozegrane zostały IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu wszystkie placówki z Dolnego Śląska oraz placówki z regionu województwa opolskiego oraz wielkopolskiego. Placówkę reprezentowały dziewczęta, które w międzyklasowym turnieju w tenisie stołowym w naszym ośrodku uplasowały się na 3 pierwszych miejscach. W rywalizacji indywidualnej dziewczęta zdobyły całe podium.
Wyniki:
Mistrzyni Dolnego Śląska – Wiktoria Ligenza (MOW Sobótka)
Vicemistrzyni Dolnego Śląska – Kinga Lisowska (MOW Sobótka)
III miejsce – Julia Strychalska (MOW Sobótka)
Gratulacje.
Zdjęcia dostępne w galerii
24.03.2018
Pomagając przy organizacji tegorocznego Półmaratonu Ślężańskiego pracowaliśmy wytrwale na czterech stanowiskach: w biurze zawodów, wydając numery startowe, na trasie półmaratonu obsługując trzeci punkt z izotonikami i wodą oraz zagrzewając biegaczy do pokonywania własnych słabości na 19 km biegu rapując i grając na bębnach. Nie zabrakło nas także na mecie przy wręczaniu medali i wody. Pracując w biurze zawodów mieliśmy okazję spotkać wielu utytułowanych biegaczy a także naszych dobrych znajomych – przyjaciół naszego ośrodka, np. p. A. Łężniaka, p. Radosława Puchałę, p. H. Załęskiego, p. W. Cierpińskiego – gościa honorowego biegu. Mieliśmy okazję podziwiać sukcesy zarówno najszybszych, jak i tych wolniejszych biegaczy. Każdy z nich dal z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy czas. Do biegu zarejestrowało się 5595 osób, bieg ukończyło 4078, w tym 862 kobiety. Wszystkim uczestnikom biegu i wolontariuszom życzymy zdrowia, co pozwoli nam spotkać się za rok na 12. Półmaratonie Ślężańskim.
Zdjęcia dostępne w galerii