Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

21.03.2019
W tym roku Dzień Jabłka obchodziliśmy 21 marca. Tradycyjnie owoce otrzymaliśmy w prezencie od p. W. Franaszczuka – właściciela firmy „Ślężańskie sady”. Pamiętając o właściwościach odżywczych i leczniczych jabłek, spożywaliśmy je z największą przyjemnością.
26.02.2019
We wtorek, 26 lutego, uczennice klasy VIII I III g uczestniczyły w Festiwalu Pracy Jobicon we Wrocławiu. Uczennice dzięki udziale w Jobiconie mogły zdobyć rozeznanie na rynku pracy, porozmawiać z przedstawicielami różnych firm, wziąć udział w darmowych szkoleniach, warsztatach i wykładach. Mogły również skonsultować swoje cv i odbyć symulację rozmowy rekrutacyjnej na ścieżce edukacyjno-zawodowej. Poprowadzone przez nauczyciela doradztwa zawodowego Panią Martę Igras.
Zdjęcia dostępne w galerii
29.01.2019
Saneczkowanie podczas ferii zimowych.
Zdjęcia dostępne w galerii
16.01.2019
Próbny egzamin gimnazjalny.
Zdjęcia dostępne w galerii
21.03.2019
W czwartek, 21 marca br., gościliśmy w naszym ośrodku pana Radosława Puchałę – geologa. Tematem spotkania była "Woda a klimat". Po przypomnieniu cyklu hydrologicznego, zasobów wodnych Ziemi oraz systemów krążenia wód podziemnych, pan Radosław omówił sposoby zaopatrzenia w wodę gospodarstw domowych oraz bilans wodny Polski ze szczególnym uwzględnieniem okolic Masywu Ślęży. Na koniec spotkania omówione zostały prognozowane skutki zmian klimatycznych dla Europy i świata.
Zdjęcia dostępne w galerii
15.03.2019
W piątek, 15 marca br., odbyła się wycieczka do HYDROPOLIS we Wrocławiu. To nowoczesne centrum wiedzy o wodzie dostarczyło nam wielu cennych wiadomości dotyczących właściwości fizycznych i chemicznych wody oraz jej znaczenia. Wykorzystując liczne atrakcje interaktywne poznaliśmy proces produkcji i dostarczania wody oraz odbioru i oczyszczania ścieków. Chętnie odpoczywaliśmy w strefie relaksu, gdzie w bajkowej scenerii można było nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Znaczenie wody dla rozwoju każdej cywilizacji prezentowała strefa historii inżynierii wodnej.
Zdjęcia dostępne w galerii
15.02.2019
15 lutego 2019 roku gościliśmy w placówce Panią Marzenę Tomaszczak, autorkę książek dla dzieci, założycielkę gazety „Świat Sobótki”, podróżniczkę. Do dnia dzisiejszego napisała pięć bajek opatrzonych wspólnym tytułem „Kryształowe Bajki”. W trakcie spotkania podzieliła się z nami wrażeniami z podróży do Indii, Nepalu, spotkania z Dalajlamą- przywódcą duchowym Tybetańczyków. Wszyscy słuchałyśmy ciekawej opowieści o historii, tradycjach, zwyczajach, trudnej egzystencji i radościach mieszkańców Tybetu.
Zdjęcia dostępne w galerii
26.01.-03.02.2019
Zimowisko w Szklarskiej Porębie.
Zdjęcia dostępne w galerii
11.01.2019
11 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Świętej Katarzynie, odbyło się spotkanie noworoczne podsumowujące konkurs „Kulinarny Powiat Wrocławski”. Widzowie mogli podziwiać pokaz mody, w którym udział wzięły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. Emocje były duże, gdyż wysokość obcasów oraz fantazyjne nakrycia głowy były dużym wyzwaniem. Dziewczęta z ogromną gracją i pewne swojego pięknego wyglądu wychodziły na scenę zachwycając publiczność, która podziękowała im gromkimi brawami.
Zdjęcia dostępne w galerii