Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

20.06.2017
W dniu 20 czerwca odbył się w naszym ośrodku egzamin pisemny II klasy ZSZ potwierdzający kwalifikacje w zawodzie krawiec. Do egzaminu przystąpiły wszystkie uczennice II klasy – 9 osób. Egzamin przebiegł zgodnie z procedurami, dziewczęta wyglądały poważnie i odświętnie. Na wyniki będziemy czekać do 27 sierpnia 2017 r.
Zdjęcia dostępne w galerii.
16.06.2017
W dniu 16 czerwca 2017 r. wychowanki z grupy projektowej cukierniczej przystąpiły do egzaminu kończącego edycję ich kursu, w ramach programu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”. Egzamin odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu przy ul. Kamiennej w godzinach od 15.00- 19.00. Wszystkie dziewczęta poradziły sobie z wykonaniem egzaminacyjnych zadań. Gratulujemy naszym przyszłym cukiernikom pozytywnego ukończenia kursu i zdania egzaminu.
Zdjęcia dostępne w galerii.
12.06.2017
W poniedziałek, 12 czerwca, nasze dziewczęta uczestniczyły w warsztatach plastycznych "Obrazy piaskiem malowane", które miały miejsce w Muzeum Ślężańskim. Wykonały tą techniką obrazki salamandry.
Zdjęcia dostępne w galerii.
9.06.2017
W piątek, 9 czerwca, odbyła się wycieczka zawodoznawcza do zakładów włókienniczych „Włóknitex” i zakładu szycia pościeli i kołder „Kotex”. W wycieczce wzięła udział pierwsza klasa zasadniczej szkoły zawodowej.
Zdjęcia dostępne w galerii.
5.06.2017
Dnia 5 czerwca w naszej placówce odbył się turniej klas, który był finałem projektu edukacyjnego „Jestem patriotą- kocham swój kraj ojczysty”. W ramach projektu uczennice podejmowały na różnych przedmiotach działania związane tematycznie z projektem. Powstały biogramy, referaty i prezentacje multimedialne o wybitnych Polakach zasłużonych dla ojczyzny. Każda z klas zaprezentowała w ramach turnieju plakat o wylosowanym wcześniej regionie Polski, regionalną potrawę i strój. W konkursie indywidualnym na prezentację multimedialną I miejsce zajęła Sandra Makowiecka z klasy III gimnazjum, II miejsce- Natalia Kisman, a III – Julietta Mróz. Natomiast w turnieju klas zwyciężyła II gimnazjum , drugie miejsce zajęła klasa I zsz, trzecie II zsz i III gimnazjum, a czwarte I gimnazjum.
Zdjęcia dostępne w galerii.
20.06.2017
Wycieczka III g i II g do Urzędu Miasta i Gminy Sobótka.
Zdjęcia dostępne w galerii.
13.06.2017
Dnia 13 czerwca 2017 r. odbyła się druga wycieczka zawodoznawcza. Uczennice zainteresowane pracą w zawodzie sprzedawcy miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w tej branży. Poznały zakres obowiązków zawodowych oraz kompetencje personalne i społeczne sprzedawcy. Dowiedziały się, że sprzedawca, to osoba zajmująca się bezpośrednią i pośrednią obsługą klientów w handlu detalicznym i hurtowym. Dziewczęta odwiedziły następujące zakłady pracy:
- Inter Marche w Oleśnicy przy ul. Sucharskiego 17
- POLOmarket w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego 3
- PSB Dolmat w Oleśnicy przy ul. Kleeberga 1
8-10.06.2017
W ramach zielonej szkoły w dniach 8 – 10 czerwca 2017 r. zwiedzaliśmy województwo lubelskie. Odbyte w trakcje wyjazdu zajęcia były wspaniałymi lekcjami biologii, geografii, historii i języka polskiego. W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych zwiedzaliśmy Państwowe Muzeum na Majdanku. Nastrój grozy potęgowały wiadomości przekazywane nam przez panią przewodnik. Jednak głównym celem wyjazdu był Poleski Park Narodowy. Pod wspaniałym przewodnictwem pana Andrzeja Różyckiego przez 6 godzin poznawaliśmy osobliwości przyrodnicze tego Parku Narodowego. Oczywiście w roli głównej występowały torfowiska i ich leczniczo – kosmetyczne właściwości oraz żółwie błotne, łosie, wydry, bobry i wiele innych zwierząt, związanych z obszarami podmokłymi.
Na spotkanie z historią i sztuką wyruszyliśmy do Lublina. Zwiedzając Muzeum Lubelskie mieszczące się w Zamku Lubelskim oraz archikatedrę poznaliśmy historię tego miasta mocno związaną z dziejami Polski. Podziwiając zabytkowe kamieniczki na Rynku Starego Miasta mieliśmy okazje posłuchać piosenek żydowskich.
Równie ciekawie wyglądała wycieczka do Kazimierza Dolnego, którego uroki przedstawiała nam pani Dorota Chyl. Kazimierz Dolny to miasto malarzy i artystów. Jego znakiem rozpoznawczym są zielone wzgórza, liczne zabytki, Góra Trzech Krzyży, kościół farny czy zabytkowa studnia zlokalizowana na rynku miasteczka.
Naszą bazą wypadową był MOW Podgłębokie, któremu dziękujemy bardzo za gościnę, pyszne jedzenie i mecz piłki siatkowej.
Zdjęcia dostępne w galerii.
7.06.2017
W środę, 7 czerwca, Zuzanna Adamska i Klaudia Kaszuba wzięły udział w XXII Warsztatach Rzeźbiarskich „Kwiatki, bratki i stokrotki …” Jak co roku prace wykonywane były z materiałów wtórnych. Prace dziewcząt zajęły III miejsce.
Zdjęcia dostępne w galerii.
2.06.2017
W piątek, 2 czerwca została zorganizowana wycieczka do Wrocławia dla uczestników projektu: „Nowa Perspektywa- Lepszy Start”. W wycieczce wzięło udział sześć wychowanek naszego ośrodka, które uczestniczą w kursie umiejętności zawodowych w zawodzie cukiernik.
Pierwszym zakładem pracy, który zwiedziły nasze wychowanki była Piekarnia i Cukiernia Stanisław Kibało we Wrocławiu przy ul. Średzkiej 28, drugim zakładem pracy była Piekarnia i Cukiernia Biskupin Zakład Łany w Kamieńcu Wrocławskim przy ul. Złota 2, a trzecim zakładem pracy – Cukiernia FILIPINKA we Wrocławiu przy ul.Trzebnickiej 13.
Właściciele opowiedzieli dziewczętom historie zakładów oraz przedstawili kolejne etapy wytwarzania produktów cukierniczych. Dziewczęta były zainteresowane zarówno historią jak i procesem produkcji w zakładach. Na koniec mogły spróbować produktów z cukierni.
Zdjęcia dostępne w galerii.