Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

16.01.2019
Próbny egzamin gimnazjalny.
Zdjęcia dostępne w galerii
20.12.2018
20 grudnia wraz z kilkoma wychowankami odwiedziliśmy podopiecznych domu opieki w Borzygniewie . Przedświąteczne spotkanie, rozmowy, małe podarunki przyniosły wiele radości i uśmiechu, zarówno u podopiecznych, jak również u dziewcząt .
Zdjęcia dostępne w galerii
Praca wykonana przez Weronikę na ogólnopolski konkurs „Bombka Bożonarodzeniowa” MOW Mrowiny zdobyła I miejsce (spośród 27 prac). Bombka została wykonana techniką filcowania na sucho.
Zdjęcia dostępne w galerii
2.12.2018
W ramach zajęć niedzielnych odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Dziewczęta lały wosk do wody, oglądały jego cień, ustawiały buty, rzucały przez ramię obierki jabłek, wróżyły z obrączki zawieszonej na nitce. Wszystkie dziewczęta tego wieczoru były ogromnie ciekawe, jaka będzie ich przyszłość.
Zdjęcia dostępne w galerii
listopad 2018
W listopadzie w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego odbył się kolejny projekt savoir vivre. Dziewczęta, tak jak poprzednio, uczyły się jak nakrywać do stołu, podawać jedzenie, kulturalnie spożywać posiłki, jak zadbać o właściwy, dostosowany do konkretnych sytuacji strój, jak dbać o wygląd i prezentację, uczyły się także, jakich form towarzyskich należy przestrzegać oraz jakie zasady obowiązują nas w komunikowaniu się międzyludzkim. Znajomość norm postępowania da dziewczętom poczucie bezpieczeństwa, pomoże odnaleźć się w nowych dla nich sytuacjach.
Zdjęcia dostępne w galerii
11.01.2019
11 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Świętej Katarzynie, odbyło się spotkanie noworoczne podsumowujące konkurs „Kulinarny Powiat Wrocławski”. Widzowie mogli podziwiać pokaz mody, w którym udział wzięły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. Emocje były duże, gdyż wysokość obcasów oraz fantazyjne nakrycia głowy były dużym wyzwaniem. Dziewczęta z ogromną gracją i pewne swojego pięknego wyglądu wychodziły na scenę zachwycając publiczność, która podziękowała im gromkimi brawami.
Zdjęcia dostępne w galerii
19.12.2018
19 grudnia odbyły się w naszej placówce jasełka przygotowane przez wychowanki naszego ośrodka. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Zgromadzone osoby mogły przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc . Tegoroczne przedstawienie wzorowane było na współczesnych czasach, gdzie trudno się skupić na wartościach duchowych, przysłoniętych pędem za pieniądzem, sławą, dobrami ziemskimi. Jednak każdy kto był i widział przedstawienie, mógł choć na chwilę oderwać się od codzienności i mieć czas na przemyślenia.
Zdjęcia dostępne w galerii
Praca wykonana przez Kamilę na konkurs „Świąteczna dekoracja stołu”.
Zdjęcia dostępne w galerii
listopad 2018
W listopadzie klasa VI, VII i I bs pojechała na lodowisko w Świdnicy. Wszystkie dziewczęta poradziły sobie, obyło się bez upadków. Wszyscy dobrze się bawili.
Zdjęcia dostępne w galerii
26.11.2018
Na zakończenie projektu ekologicznego „Pszczoły ratujemy, Ziemię ocalić pomożemy” realizowanego przez nasz ośrodek w 2018 r. odbyły się warsztaty „Ślężańskie miody”. W trakcie spotkania prowadzonego przez wielkiego przyjaciela pszczół, twórcę „Bzykającej przyczepki” mieliśmy okazję przypomnieć sobie biologię pszczół i organizację życia w ulu. Poznaliśmy produkty pszczele, ze szczególnym uwzględnieniem różnych rodzajów miodów ich wartości odżywczych oraz leczniczych.
Zdjęcia dostępne w galerii