Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

6.12.2015
W niedzielę, 6-go grudnia w ramach zajęć niedzielnych odbyła się loteria Mikołajkowa. Dziewczęta grupami prezentowały piosenki, wiersze lub kolędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie dziewczęta brały aktywny udział i uczestniczyły w losowaniu prezentów. Do wygrania były książki, kosmetyki, ramki na zdjęcia, biżuteria, maskotki i wiele innych ciekawych rzeczy. Za fanty bardzo dziękujemy wychowawcom i dyrekcji MOW.
zdjęcia dostępne w galerii.
wrzesień-listopad 2015
Od początku września działamy aktywnie MUZYCZNIE! Już 22 października nasza grupa wokalna w składzie Nikoletta Magiera, Kinga Świątkowska, Wiktoria Skrobuk, Amanda Murasicka i Sandra Makowiecka pojechała do Lubiąża gdzie odbywał się już IV Przegląd Piosenki Polskiej – Piosenka Zmieniająca Życie. Dziewczyny wykonały podczas niego utwór z repertuaru Manitou „Ciągle szukam swego domu”. Piosenką tą wywalczyły sobie III miejsce na przeglądzie, co było bardzo dużym sukcesem ze względu na wysoki poziom całego konkursu. Z całościowymi wynikami festiwalu oraz galerią zdjęć można zapoznać się klikając na niżej podany link!
http://piosenka-zmieniajaca-zycie.zss-lubiaz.pl/laureaci-2015.html
Tydzień później – 29 października Kinga Świątkowska reprezentowała nasz ośrodek na XI Przeglądzie Piosenki Poetyckiej „Mimozami jesień się zaczyna” w Świdnicy. Konkurs ten składał się z dwóch etapów w pierwszym należało nagrać dowolny utwór o charakterze poezji śpiewanej, a następnie nadesłać go organizatorom, którzy spośród zebranych zgłoszeń wybierali najlepsze wykonania do gali i przeglądu finałowego. Kinga piosenką „Ciągle szukam swego domu” wyśpiewała sobie możliwość wzięcia udziału w części drugiej przeglądu! Oprócz samego występu miała też możliwość wzięcia udziału w warsztatach wokalnych organizowanych przez gospodarzy imprezy – III LO w Świdnicy i „Studio Trójki”. Dodać jeszcze należy, że występ ten był tak naprawdę solowym debiutem Kingi! Gorąco zapraszamy do wysłuchania nagrania Kingi z koncertu i gali finałowej!
https://www.youtube.com/watch?v=RwSsyBXGliI
A w listopadzie…… W listopadzie nasza grupa wokalna tym razem w składzie Amanda Murasicka, Nikoletta Magiera, Julietta Mróz, Milena Orłowska i Kinga Świątkowska udała się do miejscowości Boguszów Gorce na X Przegląd „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Dziewczyny dzięki włożonej pracy i staraniom piosenkami: "Znów wędrujemy” z repertuaru Grzegorza Turnaua oraz „Pieśń świętojańska o Sobótce” wykonywaną przez Federację Bardów Lubelskich wyśpiewały sobie I miejsce w kategorii „zespoły-gimnazjum”. Podczas przeglądu w kategorii „soliści-gimnazjum” ośrodek reprezentowała Sandra Makowiecka, która zaśpiewała piosenki „Bieszczadzkie Anioły” oraz „Przechyla się ku jesieni ziemia” – obydwie wykonywane przez zespół SDM. Był to debiut Sandry dlatego tym bardziej gratulujemy jej odwagi i pięknego występu! Poniżej link do sprawozdania z tego wydarzenia!
http://osir-boguszow.eu/index.php/kalendarz-wydarzen/icalrepeat.detail/2015/11/26/63/-/piosenka-turystyczna
zdjęcia dostępne w galerii.
22.11.2015
W ramach zajęć niedzielnych odbył się konkurs fryzur i makijażu. Stylistki stanęły na wysokości zadania , a modelki prezentowały się znakomicie, co można obejrzeć na zdjęciach.
zdjęcia dostępne w galerii.
18-19.11.2015
W dniach 18-19 listopada wszystkie uczennice naszej placówki wzięły udział w dwudniowej ZIELONEJ SZKOLE, pod hasłem „BLIŻEJ PRZYRODY DOLNEGO ŚLĄSKA”. Miejscem realizacji zajęć był Ośrodek edukacyjny Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu. Specjalnością tego pobytu były atrakcyjne zajęcia laboratoryjne w pracowni chemii środowiska i w pracowni ekologicznej, zajęcia terenowe, polegające na wnikliwej obserwacji zjawisk biologicznych, fizycznych i chemicznych, gry i zabawy dydaktyczne, prezentacje filmów, zdjęć i eksponatów. Tematyka spotkań dotyczyła zagadnień przydatnych w szkole i życiu, poznałyśmy m.in. zasadę działania barwników stosowanych w przemyśle spożywczym i chemicznym, prześledziłyśmy sposób degradacji odpadów naturalnych i sztucznych, a także ugruntowałyśmy wiedzę z zakresu profilaktyki nałogów podczas prelekcji pt. „Papieros – wróg czy przyjaciel?”. W trakcie warsztatu tkackiego, wzrosły nasze umiejętności manualne, każda uczestniczka wykonała własnoręcznie ozdoby lub drobne przedmioty użytkowe z włóczek. Po bloku edukacyjnym, wielu pozytywnych wrażeń dostarczyła nam rekreacja poprzez: rozgrywki sportowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek, gry świetlicowe, zabawy integracyjne i „czytanie dzieciom”. Dziękujemy za wspaniale zorganizowany wyjazd dzięki środkom uzyskanym we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.
zdjęcia dostępne w galerii.
14.11.2015
W sobotnie południe, 14.11.2105 r. odbyła się niecodzienna uroczystość – upamiętniliśmy Święto Niepodległości z aktywnym udziałem naszych stałych już Gości - I Pułku Strzelców Konnych im. Ks. Józefa Poniatowskiego z Sobótki. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej zaprezentowali zwyczaje wojskowe oraz życie obozowe dawnych żołnierzy w scenkach, do których zaangażowali chętne uczennice. Przebrane w mundury werblistki, poborowe oraz w epokowe stroje markietanek, uczennice wyniosły z tej żywej lekcji historii dużą dawkę wiedzy, a została ona potwierdzona w międzyklasowym quizie. Na zakończenie, w trakcie integracji przy słodkim poczęstunku, podjęto plany dalszej współpracy w zakresie wspólnych obchodów narodowych świąt i patriotycznych rocznic.
zdjęcia dostępne w galerii.
4.12.2015
W piątek, 4 grudnia, odbyła się wycieczka do Teatru "Arka" we Wrocławiu na spektakl pod tytułem "Oskar i pani Róża".
zdjęcia dostępne w galerii.
27.11.2015
W piątek 27 listopada po raz kolejny byliśmy gospodarzami X edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Wokół sceny”. Tematem przewodnim były legendy Powiatu Wrocławskiego. W przeglądzie brało udział 5 szkół podstawowych:
1. Szkoła Podstawowa z Jordanowa Śląskiego – „Legenda o zielonym kamieniu”,
2. Szkoła Podstawowa nr 1 z Sobótki – „Taka gmina”,
3. Szkoła Podstawowa w Świątnikach – „Żywa woda”,
4. Szkoła Podstawowa z Rogowa Sobóckiego – „Średniowieczne dzieje Sobótki”,
5. Szkoła Podstawowa nr 2 z Sobótki Zachodniej – „Kwiat paproci”,
oraz gospodarze, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce – „Noc Świętojańska”.
Jak co roku, organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „AS”. Wszystkie przedstawienia były na bardzo wysokim poziomie; widzom ogromnie się podobały.
zdjęcia dostępne w galerii.
20.11.2015
W dniu 20.11.2015 r. grupa teatralna MOW w Sobótce zdobyła 3-cie miejsce podczas Festiwalu Teatrów Amatorskich w Kobierzycach - Arlekin 2015 prezentując spektakl z cyklu "Teatr cieni".
zdjęcia dostępne w galerii.
16.11.2015
W ramach współpracy z Parafią Rzymskokatolicką w Sobótce, 16.11.2015 r., uczennice Koła religijno-bibliotecznego, przygotowały program upamiętniający XV Dzień Papieski, pod hasłem „JAN PAWEŁ – PATRON RODZINY”. Na uroczystość zaproszenie przyjęli: Ks. proboszcz Edward Jurek oraz Ks. wikary, Jakub Bartczak z Parafii pw. NSPJ w Sulistrowicach. Dopełnieniem prezentacji, wierszy Karola Wojtyły oraz cytatów o rodzinie Ojca Świętego były pięknie wykonane piosenki przy akompaniamencie gitary – „Zbudowałeś fundament”, „Magnifikat” i „Ciągle szukam swego domu”. Jedna z uczennic skomponowała na tę okazję dwa własne utwory raperskie o bardzo poruszającej i osobistej treści. Wieczór minął wśród wzruszeń i refleksji o wartości rodziny dla każdego z nas…
zdjęcia dostępne w galerii.
2.11.2015
Grupa uczennic Koła religijno-bibliotecznego wzięła udział w corocznych „Zaduszkach Ślężańskich” w Muzeum Ślężańskim. Dyrektor, p. W. Fabisiak podczas otwarcia spotkania, podzielił się wspomnieniami o tych mieszkańcach Sobótki i okolic, którzy odeszli w minionym roku. W programie muzycznym wystąpił damski kwartet ”La Prima Vera”. Ponadto, w okresie szczególnej pamięci o już nieżyjących, dziewczęta uczestniczyły w nabożeństwie w Sanktuarium Św. Anny w Sobótce oraz odwiedziły cmentarz, zapalając znicze i odmawiając modlitwę w intencji zmarłych.
zdjęcia dostępne w galerii.