Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

2.03.2016
W środę, 2 marca odbyły się II Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym w Wałbrzychu. Nasza placówkę reprezentowały: Zuzanna Adamska, Natalia Olichwer, Paulina Kolec. W tym roku, tak jak i w ubiegłym, zdobyłyśmy I miejsce w grze zespołowej i II w grze indywidualnej. Nie ma na nas mocnych.
zdjęcia dostępne w galerii.
3.03.2016
Dnia 3 marca brałyśmy udział w uroczystym apelu pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości brały udział delegacje szkół, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Sobótce, wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Apel uświetniła salwa honorowa oddana przez żołnierzy grupy historycznej. Oddałyśmy cześć wybitnemu Polakowi- patriocie, żołnierzowi niezłomnemu.
zdjęcia dostępne w galerii.
27.01.2016
Dnia 27 stycznia grupa dziewcząt należących do koła plastycznego zwiedziła Palmiarnię w Wałbrzychu i Zamek Książ.
zdjęcia dostępne w galerii.
grudzień 2015
Na zajęciach plastycznych dziewczęta wykonały stroiki świąteczne dla emerytów naszej placówki oraz pensjonariuszy DPS w Borzygniewie.
zdjęcia dostępne w galerii.
18.12.2015
18 grudnia członkinie Koła ekologicznego oraz Koła religijno-czytelniczego wzięły udział w spotkaniu podsumowującym projekt „BLIŻEJ PRZYRODY DOLNEGO ŚLĄSKA”. Działania projektu rozpisane zostały na cały miniony rok, wszystkie zostały zrealizowane – a ich uwieńczenie miało charakter artystycznych warsztatów ekologicznych, które upłynęły w przedświątecznej familijnej atmosferze. Gościłyśmy w siedzibie fundacji CHOREIA w Krzyształowicach i pod okiem instruktorki, p. Ewy Offman-Lech uczennice wykonały misterne ozdoby choinkowe – mogły przeznaczyć je na upominki dla najbliższych. Projekt finansowany był ze środków Wydziału Ochrony Przyrody Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Serdecznie dziękujemy za już wieloletni patronat, umożliwiający nam atrakcyjną, pozaszkolną edukację, turystykę i wypoczynek.
zdjęcia dostępne w galerii.
1.03.2016
1 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się w placówce konkurs poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Postać rotmistrza jest głosem pokolenia, które dobijało się wolności wychodząc z zaborów i przeciwstawiając się bolszewickiej nawałnicy w 1920 r., a potem w jej obronie walczyło z obu naszymi wrogami, Niemcami i ZSRR. Witold Pilecki jest jedynym znanym historii człowiekiem, który z własnej woli dał się aresztować, aby trafić do niemieckiego obozu koncentracyjnego. W KL Auschwitz zorganizował konspirację i poprzez Polskie Państwo Podziemne przekazywał światu informacje na temat rzeczywistości obozowej i praktycznego zastosowania ideologii niemieckiego nazizmu wobec Żydów. Jeszcze później zaangażował się w walkę z komunistycznym zniewoleniem Polski. Poniósł za to najwyższą cenę, cenę życia.
zdjęcia dostępne w galerii.
25.02.2016
Nasza placówka nawiązała współpracę ze Schroniskiem dla Zwierząt niechcianych. Pierwsze spotkanie- wolontariat odbyło się 25.02.2016r. Nasze wychowanki na pierwszym spotkaniu zaczęły od ciężkiej pracy jaką było sprzątanie i przygotowywanie terenu pod park sensoryczny dla zwierząt. Kolejnym etapem wolontariatu było wyprowadzenie piesków na spacer do lasu oraz zabawa z nimi. Zadaniem wychowanek było obserwowanie zachowania zwierząt, a następnie przekazanie tych informacji pracownikom placówki- zadanie to jest bardzo odpowiedzialne, ponieważ na spacerze poznaje się prawdziwy charakter psa, który następnie jest przedstawiany potencjalnemu nowemu właścicielowi zwierzaka. Nasze dziewczynki dokonały szczegółowej obserwacji, a następnie przekazały swoją wiedzę pracownikom. Kolejnym etapem spotkania była prezentacja sztuczek oraz umiejętności psa. Dogoterapeuta wnikliwie opowiedział nam o tresurze psów, ich charakterach, potrzebach, zasadach pielęgnacji oraz jaką ważną rolę odgrywają w naszym życiu zwierzęta. Omówiono również warunki dalszej współpracy oraz chęć udzielenia pomocy poprzez przygotowanie ofert z opisem piesków do adopcji. Wkrótce będą kolejne spotkania.
zdjęcia dostępne w galerii.
21.12.2015
21 grudnia odbyły się ośrodkowe Jasełka "Jeden-zero dla nieba" a tuż po nich spotkanie wigilijno-opłatkowe przy suto zastawionych stołach w akompaniamencie kolęd. Naszymi gośćmi byli m.in. ks. Jakub Bartczak, byli pracownicy ośrodka, rodzice, babcie. Jak co roku złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.
zdjęcia dostępne w galerii.
19.12.2015
W sobotę, 19-go grudnia, uczestniczyłyśmy w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gimnazjum im. Piotra Włostowica w Sobótce.
zdjęcia dostępne w galerii.
12.12.2015
12 grudnia grupa 1z udała się na wycieczkę do OSP. Jak każda z grup zapoznała się z zasadami funkcjonowania straży. Dodatkową atrakcją była możliwość zaśpiewania przez radio „sto lat” dla naszej jubilatki Marzenki, która tego dnia kończyła 18 lat!
zdjęcia dostępne w galerii.