Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

14.10.2015
W środę, 14 października obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej, na którym gościliśmy Starostę Powiatu Wrocławskiego - Pana Romana Potockiego i Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Panią Agnieszkę Kosztyło - Pałys. Wychowanki przygotowały pełen humoru program artystyczny połączony ze wzruszającymi piosenkami zespołu „Maniton”. Do wspaniałych życzeń, uczennice załączyły i wręczyły Gronu Pedagogicznemu oraz gościom ręcznie wykonane przez siebie bibułkowe róże. Spotkanie wieńczył słodki poczęstunek.
zdjęcia dostępne w galerii.
9.10.2015
W piątek, 9 października, uczennice z klas: I g, II g, I zsz uczestniczyły w warsztatach ekologicznych „Zwierzęta pożyteczne” w Borzygniewie. Warsztaty prowadził pracownik DZPK – pan Radosław Sosnowski. W trakcie warsztatów pogłębiliśmy wiedzę na temat biologii licznych zwierząt pożytecznych dla człowieka. Wietrzna pogoda utrudniała prowadzenie zajęć terenowych i mocno ochłodziła ciała uczestników spotkania. Ciepło ogniska i gorącego poczęstunku pozwoliło zapomnieć o chłodzie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali ciekawe upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
zdjęcia dostępne w galerii.
4.10.2015
4 października uczennice Koła religijno-bibliotecznego wzięły udział w I Koncercie Papieskim którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Ślężański Krąg”, współorganizatorem Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Nasławicach. Ten niecodzienny artystyczny projekt został finansowany i realizowany przy współudziale UMiG Sobótka, a honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz, p. S. Dobrowolski. W hołdzie Janowi Pawłowi II zagrała znana i ceniona w środowisku dolnośląskim orkiestra „Dziubek- Band” wraz z gościnnie występującymi głosami Wokalistek. Poezje – fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” recytował aktor z Fundacji „Choreia” i założyciel prywatnego „Lala Teatru”, p. D. Lech. Publiczność nagrodziła koncert gromkimi brawami, dziękując artystom za wspaniały muzycznie i pełen wspomnień o Karolu Wojtyle program, który doskonale wybrzmiał w akustycznych wnętrzach kościoła pw. MB Różańcowej w Księginicach Małych. zdjęcia dostępne w galerii.
3.10.2015
3 października uczennice naszego ośrodka po raz drugi miały możliwość wykazać się jako wolontariuszki. Okazją był Górski Półmaraton Ślężański, na którym dziewczęta wspomagały uczestników biegu wodą, przekąskami oraz wspaniałym dopingiem. Po niemal 4 godzinnym dyżurze, uporządkowaniu części trasy biegu, dziewczęta wróciły do Ośrodka zmęczone , ale radosne. Może niektóre z nich zarażą się bieganiem?:):):)
zdjęcia dostępne w galerii.
30.09.2015
We wtorek uczennice II gimnazjum miały okazję sprawdzić się w roli kucharek okazało się, że w grupie można odnaleźć talenty kulinarne… Ich zadaniem było przygotowanie zdrowej sałatki z owoców, które wcześniej wychowanki zebrały z ośrodkowego ogrodu. Podczas krojenia owoców dziewczyny nauczyły się bezpiecznego posługiwania nożem oraz estetycznego przygotowania sałatki, która będzie zachętą do spożywania owoców, jako źródła witamin. Smacznego!!!
zdjęcia dostępne w galerii.
11.10.2015
W ramach obchodów Dnia drzewa 2015 odbyły się w naszym ośrodku warsztaty dydaktyczne prowadzone przez pana leśniczego Krzysztofa Szydłowskiego. Podczas spotkania uczennice klasy I g i II g miały okazję doskonalić swoje umiejętności w rozpoznawaniu pospolitych gatunków drzew liściastych i iglastych występujących w Masywie Ślęży. Pogłębiły wiedzę dotyczącą typów lasów, lesistości Polski, biologii omawianych gatunków drzew. Tradycyjnie już dla utrwalenia wiedzy wypełniły karty pracy przygotowane przez nauczycieli – biologii i geografii.
zdjęcia dostępne w galerii.
5.10.2015
W poniedziałek, 5 października, odbył się Jesienny Ośrodkowy Bieg Przełajowy. Ze względu na remont ul. Słonecznej, bieg odbył się na Stadionie SOKSiR w Sobótce. Trasę 1200 m najszybciej przebiegła Klaudia Rzeppa – 5 minut i 13 sekund. Dalej na mecie zameldowały się: Weronka Bald i Julia Mróz. W biegu uczestniczyły przedstawicielki klas: Ig, II g, I ZSZ. Przy organizacji biegu pomagały uczennice z klasy IIg.
zdjęcia dostępne w galerii.
październik 2015
Zajęcia plastyczne cieszą się wśród naszych wychowanek dużym zainteresowaniem. Dziewczęta z klasy II gimnazjum przygotowują obecnie własnoręcznie wykonane upominki, które będą wręczane z okazji Dnia nauczyciela. Największą inicjatywę wykazują dziewczęta: Zuzanna Adamska, Laura Goździaszek, Klaudia Kaszuba i Sandra Makowiecka.
zdjęcia dostępne w galerii.

1.10.2015
1 października odbyło się trzecie już Spotkanie z Pasją. Tym razem gościliśmy Pana Bartosza Huzarskiego, polskiego kolarza szosowego, mieszkańca Sobótki. Pan Bartosz opowiadał o swojej wymagającej poświeceń drodze do kariery, o żmudnych treningach, dietach a także zaletach bycia kolarzem zawodowym. Wspominał o podróżach po egzotycznych zakątkach świata oraz możliwości i potrzebie uczenia się języków obcych. Obecnie jeździ dla Bora - Argon 18. Ma na swoim koncie wiele sukcesów oraz udział w najważniejszych wyścigach na świecie: Tour de France, Tour de Polonge, Giro del Trentino, Giro di Italia, La Vuelta a Espana. Założył Huzar Bike Academy, gdzie szkoli nowych adeptów kolarstwa. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy sukcesów na wyścigach. zdjęcia dostępne w galerii.
wrzesień 2015
Okres adaptacji w pierwszy miesiącu po wakacjach może być dla wychowanek trudny... Aby złagodzić ten czas, we wrześniu zostało zorganizowane ognisko integracyjne na Wieżycy, w którym wzięły udział dziewczyny z grupy II. W trakcie spotkania wychowanki zbierały drzewo na ognisko, wspólnie piekły kiełbaski.
zdjęcia dostępne w galerii.