Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

16.11.2015
W ramach współpracy z Parafią Rzymskokatolicką w Sobótce, 16.11.2015 r., uczennice Koła religijno-bibliotecznego, przygotowały program upamiętniający XV Dzień Papieski, pod hasłem „JAN PAWEŁ – PATRON RODZINY”. Na uroczystość zaproszenie przyjęli: Ks. proboszcz Edward Jurek oraz Ks. wikary, Jakub Bartczak z Parafii pw. NSPJ w Sulistrowicach. Dopełnieniem prezentacji, wierszy Karola Wojtyły oraz cytatów o rodzinie Ojca Świętego były pięknie wykonane piosenki przy akompaniamencie gitary – „Zbudowałeś fundament”, „Magnifikat” i „Ciągle szukam swego domu”. Jedna z uczennic skomponowała na tę okazję dwa własne utwory raperskie o bardzo poruszającej i osobistej treści. Wieczór minął wśród wzruszeń i refleksji o wartości rodziny dla każdego z nas…
zdjęcia dostępne w galerii.
2.11.2015
Grupa uczennic Koła religijno-bibliotecznego wzięła udział w corocznych „Zaduszkach Ślężańskich” w Muzeum Ślężańskim. Dyrektor, p. W. Fabisiak podczas otwarcia spotkania, podzielił się wspomnieniami o tych mieszkańcach Sobótki i okolic, którzy odeszli w minionym roku. W programie muzycznym wystąpił damski kwartet ”La Prima Vera”. Ponadto, w okresie szczególnej pamięci o już nieżyjących, dziewczęta uczestniczyły w nabożeństwie w Sanktuarium Św. Anny w Sobótce oraz odwiedziły cmentarz, zapalając znicze i odmawiając modlitwę w intencji zmarłych.
zdjęcia dostępne w galerii.
25.10.2015
W niedzielę 25 października, uczennice Koła religijno-bibliotecznego wzięły udział w II Koncercie w ramach IV Ślężańskich Dni Muzyki. Organizatorami byli Parafia NSPJ w Sobótce Górce oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Wystąpił chór „A Capriccio” pod batutą Wojciecha Magnuckiego. Na program złożyły się znane utwory muzyki sakralnej oraz wokalne standardy światowych przebojów. Jak zawsze, chórzyści zostali docenieni przez publiczność owacją na stojąco i gromkimi brawami z prośbą o bis.
zdjęcia dostępne w galerii.
14.10.2015
W środę, 14 października obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej, na którym gościliśmy Starostę Powiatu Wrocławskiego - Pana Romana Potockiego i Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Panią Agnieszkę Kosztyło - Pałys. Wychowanki przygotowały pełen humoru program artystyczny połączony ze wzruszającymi piosenkami zespołu „Maniton”. Do wspaniałych życzeń, uczennice załączyły i wręczyły Gronu Pedagogicznemu oraz gościom ręcznie wykonane przez siebie bibułkowe róże. Spotkanie wieńczył słodki poczęstunek.
zdjęcia dostępne w galerii.
9.10.2015
W piątek, 9 października, uczennice z klas: I g, II g, I zsz uczestniczyły w warsztatach ekologicznych „Zwierzęta pożyteczne” w Borzygniewie. Warsztaty prowadził pracownik DZPK – pan Radosław Sosnowski. W trakcie warsztatów pogłębiliśmy wiedzę na temat biologii licznych zwierząt pożytecznych dla człowieka. Wietrzna pogoda utrudniała prowadzenie zajęć terenowych i mocno ochłodziła ciała uczestników spotkania. Ciepło ogniska i gorącego poczęstunku pozwoliło zapomnieć o chłodzie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali ciekawe upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
zdjęcia dostępne w galerii.
14.11.2015
W sobotnie południe, 14.11.2105 r. odbyła się niecodzienna uroczystość – upamiętniliśmy Święto Niepodległości z aktywnym udziałem naszych stałych już Gości - I Pułku Strzelców Konnych im. Ks. Józefa Poniatowskiego z Sobótki. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej zaprezentowali zwyczaje wojskowe oraz życie obozowe dawnych żołnierzy w scenkach, do których zaangażowali chętne uczennice. Przebrane w mundury werblistki, poborowe oraz w epokowe stroje markietanek, uczennice wyniosły z tej żywej lekcji historii dużą dawkę wiedzy, a została ona potwierdzona w międzyklasowym quizie. Na zakończenie, w trakcie integracji przy słodkim poczęstunku, podjęto plany dalszej współpracy w zakresie wspólnych obchodów narodowych świąt i patriotycznych rocznic.
zdjęcia dostępne w galerii.
31.10.2015
W piątek, 2 października odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a 31 października odbyła się wycieczka do Muzeum Ślężańskiego w Sobótce. Dziewczęta miały możliwość poznawania kolekcji sztuki śląskiej w średniowieczu oraz polskiej sztuki współczesnej.
zdjęcia dostępne w galerii.
16.10.2015
Warsztaty ekologiczne z Władysławem Dzielnickim
zdjęcia dostępne w galerii.
11.10.2015
W ramach obchodów Dnia drzewa 2015 odbyły się w naszym ośrodku warsztaty dydaktyczne prowadzone przez pana leśniczego Krzysztofa Szydłowskiego. Podczas spotkania uczennice klasy I g i II g miały okazję doskonalić swoje umiejętności w rozpoznawaniu pospolitych gatunków drzew liściastych i iglastych występujących w Masywie Ślęży. Pogłębiły wiedzę dotyczącą typów lasów, lesistości Polski, biologii omawianych gatunków drzew. Tradycyjnie już dla utrwalenia wiedzy wypełniły karty pracy przygotowane przez nauczycieli – biologii i geografii.
zdjęcia dostępne w galerii.
5.10.2015
W poniedziałek, 5 października, odbył się Jesienny Ośrodkowy Bieg Przełajowy. Ze względu na remont ul. Słonecznej, bieg odbył się na Stadionie SOKSiR w Sobótce. Trasę 1200 m najszybciej przebiegła Klaudia Rzeppa – 5 minut i 13 sekund. Dalej na mecie zameldowały się: Weronka Bald i Julia Mróz. W biegu uczestniczyły przedstawicielki klas: Ig, II g, I ZSZ. Przy organizacji biegu pomagały uczennice z klasy IIg.
zdjęcia dostępne w galerii.