Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

18.09.2015
Plony nasze plony, czyli zbiór owoców z sadu ośrodkowego. Korzystając z pięknej pogody, w piątek – 18 września 2015, klasa II g wyruszyła do sadu na pierwszy w tym roku zbiór jabłek i gruszek. Na efekty pracy nie trzeba było długo czekać. Kosze i wiadra szybko wypełniły się dorodnymi owocami. Część z nich zostanie przeznaczona na bieżące spożycie, a część przetworzona na przetwory. zdjęcia dostępne w galerii.
4.09.2015
W piątek uczennice wszystkich klas MOW wzięły udział w lokalnej IV. Edycji Narodowego Czytania – w tym roku „Lalki” B. Prusa. Imprezę prowadził p. Michał Hajdukiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ŚOKSiR w Sobótce. Atrakcyjny program spotkania na głównym placu miasta składał się z czytania licznych fragmentów powieści, m.in. przez pracowników UMIG oraz ze scenek opartych na treści „Lalki” w wykonaniu Grona Pedagogicznego i Uczniowskiego GG w Sobótce. Wystąpili oni w barwnych kostiumach z epoki B. Prusa, dzieląc się z publicznością elementami symbolizującymi klimat 2.połowy XIX wieku. W centralnym miejscu scenografii, przy dawnej maszynie do pisania przybijał pamiątkowe pieczątki sam autor…, a na zakończenie wykonano zbiorową fotografię wykonawców i zgromadzonych uczestników. zdjęcia dostępne w galerii.
26.06.2015
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
zdjęcia dostępne w galerii.

21.06.2015
W niedzielę 21 czerwca w Rynku w Sobótce miała miejsce wystawa fotograficzna członków grupy Fototwórcy zatytułowana ”RAJOBRAZ” prezentująca wybór zdjęć z sesji zdjęciowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Wernisaż był zakończeniem kolejnego wspólnego projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczna w Sobótce i działającej przy niej grupę Fototwórcy oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. 10 maja w MOW przedstawiciele Fototwórców: Jacek Niedzielski, Ania Rogalewska, Darek Wojtczyk, Adrianna Guzowska, Paweł Młyński, Arkadiusz Kopiciński uchwycili na zdjęciach malownicze otoczenie MOW i zachowany do dziś pałacowy urok samego budynku. Obiekt był jednak tego dnia przede wszystkim tłem, służącym wyeksponowaniu piękna młodych modelek – wychowanek MOW. Dziewczyny pozowały w strojach wzbogaconych o elementy zgromadzone w garderobie, z której korzystają podczas występów teatralnych. Wernisaż „RAJOBRAZ” był wydarzeniem towarzyszącym 40. edycji imprezy Pod Ślężą Śpiewanie. Bardzo serdecznie dziękujemy grupie Fototwórcy oraz kierownikowi biblioteki w Sobótce panu Michałowi Hajdukiewiczowi.
zdjęcia dostępne w galerii.
19.06.2015
W piątek 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego ostatniej klasy zasadniczej szkoły zawodowej. Po rozdaniu świadectw i dyplomów odbyło się miłe spotkanie przy kawie i torcie. Wspominaliśmy niezapomniane chwile z pobytu wychowanek w ośrodku.
zdjęcia dostępne w galerii.

5.09.2015
5 września - sobota - to dzień ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Lalki” B. Prusa. Nasza biblioteka przygotowała na tę uroczystość bogaty program. W części I wychowanki obejrzały prezentację multimedialną z komentarzem, poświeconą życiu i twórczości B. Prusa oraz fragmenty ekranizacji „Lalki”, przedstawiające najważniejsze wątki powieści. Na część II przybył Gość specjalny – pułkownik I Pułku Strzelców Konnych im. J. Poniatowskiego, p. A. Wasylów. Pośród iście epokowej scenerii, rodem z salonu baronowej Krzeszowskiej, czytano fragmenty dzieła indywidualnie i z podziałem na role. Pan Pułkownik, jako uczestnik rekonstrukcji napoleońskich, ciekawie przybliżył nam postać subiekta Rzeckiego – bonapartysty z przekonań i czynów. Odkrywaliśmy też wspólnie zawiłości związku głównej pary bohaterów: niestałej w uczuciach Izabeli Łęckiej i pragmatycznego idealisty, Stanisława Wokulskiego. Na zakończenie odbył się quiz wiedzy literackiej i historycznej – który pokazał, że ta pierwsza w tym roku szkolnym żywa lekcja historii dobrze zapadła uczennicom w pamięci… zdjęcia dostępne w galerii.
26.06.2015
Życzymy udanych wakacji
zdjęcia dostępne w galerii.

21.06.2015
Pod Ślężą śpiewanie
zdjęcia dostępne w galerii.

2015
Tradycyjnie, jak co roku uczennice brały udział w konkursach literackich organizowanych przez Gimnazjum im. Piotra Włostowica w Sobótce. Paulina Hacia i Wiktoria Podolska otrzymały wyróżnienie w XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Natomiast Paulina Hacia odniosła ogromny sukces zajmując II miejsce w XII Międzypowiatowym Konkursie Literackim „Uruchom swoją wyobraźnię”.
zdjęcia dostępne w galerii.

13.06.2015
W sobotę, dnia 13 czerwca wychowanki naszego ośrodka uczestniczyły w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Rodziny, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Międzynarodowego Dnia Dziecka. Piknik odbył się na terenie jednostki wojskowej 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia Wrocław – Leśnica . W pikniku wzięło udział ok.360 uczestników, w tym: rodziny zastępcze ,osoby prowadzące rodzinne domy dziecka i ich podopieczni ,a także sponsorzy, goście, animatorzy, wolontariusze oraz organizatorzy. Przed zgromadzoną publicznością dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności kabaretowe, taneczne i wokalne. Paula Blicharska i Paulina Hacia wystąpiły w kabarecie „Namiot”. Amanda Murasicka, Amanda Kamińska, Paulina Bazan, Paula Blicharska i Paulina Hacia przeniosły publiczność w świat bajek w skeczu „O królewnie Śnieżce i dwóch krasnoludkach”. Nie zabrakło również tanecznych akcentów. Magda Gaura, Paulina Hacia, Amanda Murasicka, Laura Mirga, Amanda Kamińska, Laura Goździaszek, Aleksandra Śpiewak, Nikol Siwak, Sara Łubińska zaprezentowały swoje umiejętności w tańcu „basketball” i „słowianki”. Kinga Świątkowska i Amanda Murasicka zaśpiewały piosenkę Edyty Geppert „mamo-córko”. Piknik obfitował w wiele atrakcji . zdjęcia dostępne w galerii.