Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

21.03.2015
9.03.2015
W niedzielę, w Parafii pw. NSPJ w Sobótce Górce gościli wybitni wirtuozi gitary klasycznej: Krzysztof Pełech, należący do elity gitarzystów na świecie oraz Robert Horna, ceniony i uznany w Polsce i za granicą. Muzycy w duecie zagrali oryginalne aranżacje muzyki hiszpańskiej, latynoamerykańskiej, filmowej, klasyki i jazzu. W koncercie Artystów uczestniczyła 8-osobowa grupa uczennic z klas I, III gimnazjum i IZSZ. Mistrzowskie wykonanie, kameralny klimat i świetny kontakt obu Muzyków z publicznością koncertu sprawiły, iż udział w nim dostarczył wielu estetycznych wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy!! zdjęcia dostępne w galerii.
2.03.2015
W poniedziałek, 2 marca odbyły się warsztaty plastyczne z zaproszonym gościem Panem Władysławem Dzielnickim, artystą-malarzem. W spotkaniu brały udział uczennice klasy 3 gimnazjum, gdzie hasłem przewodnim była „Przyroda w zimowym odpoczynku". Uczestniczki warsztatów wykonywały prace plastyczne metodą akwareli. Dzieła dziewcząt można podziwiać w galerii szkolnej. zdjęcia dostępne w galerii.
24.02.2015
24 lutego 2015r. odbyło się spotkanie z zaproszonym Gościem – Ks. Wikarym, Bartłomiejem Kłosem. Miało ono charakter krótkiej konferencji duchowej na temat trwającego Wielkiego postu. Uczennice miały możliwość rozmowy z kapłanem i zadawania pytań. Ksiądz Bartłomiej poznał także wszystkie wychowanki przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczestniczki spotkania, pod wpływem wygłoszonej lekcji, nabrały wewnętrznego przekonania do podjęcia dobrowolnego kroku w pracy nad sobą – jest to częsta praktyka właściwego przeżycia 40-dniowego postu. zdjęcia dostępne w galerii.
15.02.2015
W niedzielę, 15 lutego odbyły się zajęcia niedzielne integracyjne z elementami dramy. Było dużo dobrej zabawy i śmiechu.
zdjęcia dostępne w galerii.

20.03.2015
V Dolnośląska Gala Talentów w Lubiążu 20.03.2015
zdjęcia dostępne w galerii.

4.03.2015
W środę, dnia 4 marca odbyły się otrzęsiny ośrodkowe. Nowe wychowanki przeszły solidną musztrę wojskową – pokonały tory przeszkód, wykazały się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, czy też prowadzenia czołgu. Dobrej zabawy nie zepsuła nawet mikstura własnoręcznie przygotowana przez organizatorów, którą dziewczęta musiały skosztować po złożeniu uroczystej przysięgi. Na koniec wszystkie uczestniczki otrzymały certyfikaty przyjęcia w poczet wychowanek MOW i nowe imię, którym będą mogły posługiwać się do czasu opuszczenia ośrodka. Nad poprawnością wykonywania zadań oraz dyscypliną czuwały szeregowe Ola, Nikol i Wiktoria. zdjęcia dostępne w galerii.
luty 2015
Pod koniec lutego członkinie Koła Ekologicznego pomagały budki lęgowe dla sikorek i szpaków. Liczymy na to, że zostaną w tym roku zasiedlone przez naszych skrzydlatych przyjaciół. Sikory pomagają nam uratować kasztanowce przed kasztanowcowiaczkiem.
zdjęcia dostępne w galerii.
17.12.2014
17 grudnia uczyniliśmy zadość tradycji jasełek, po których wszyscy z wszystkimi przełamali się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. Na uroczyste spotkanie przybył do nas zaproszony Gość - Ks. wikary, Bartłomiej Kłos. Skierował do zebranych serdeczne podziękowania za wzruszający i pełny bogatej treści program oraz wygłosił słowo duszpasterskie w związku z kończącym się Adwentem i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Najlepszymi życzeniami i końcoworocznymi refleksjami podzielili się także Pan dyrektor P. Kaczmarzyk oraz Panie wicedyrektorki: B. Ungurian i I. Szydłowska.
Ten wieczór był inny od innych, minął w odświętnym nastroju, do którego przyczyniła się dekoracja ze żłóbkiem w tle a także śpiewanie licznych kolęd i pastorałek.
zdjęcia dostępne w galerii.
13.12.2014
Tradycyjnie jak co roku dziewczęta reprezentowały naszą placówkę na Gminnym Jarmarku z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
zdjęcia dostępne w galerii.