Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

9.05.2015
W sobotę, 9 maja wybraliśmy się do Muzeum Ślężańskiego w Sobótce. Na miejscu powitał nas pan, który pokazał nam wszystkie eksponaty. Podziwiałyśmy wystawy stałe, jak i okresowe. Pani Iwona Stankiewicz rozdała nam karty pracy, które były związane z bioróżnorodnością Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Potem wybrałyśmy się do schroniska na integracyjne ognisko z kiełbaskami. Wycieczkę zaliczamy do udanych oraz czekamy na kolejne atrakcje. zdjęcia dostępne w galerii.
8.05.2015
Wiosenny Ośrodkowy Bieg Przełajowy odbył się w piątek, 8 maja. W biegu wzięło udział 9 uczennic reprezentujących klasy gimnazjalne i zawodowe. Piękna, wiosenna pogoda i dobre kondycyjne przygotowanie dziewcząt sprzyjało osiąganiu dobrych wyników. Kilometrową trasę najszybciej pokonała Julia Janik, uczennica klasy IIIg, uzyskując czas 4,41 min. Drugie miejsca zajęła uczennica klasy Ig Julietta Mróz z czasem 4,58 min. Wszystkim uczestniczkom sportowych zmagań gratulujemy. zdjęcia dostępne w galerii.
27.04.2015
W poniedziałek odbyła się dziewiąta edycja Konkursu Krawieckiego, w którym wzięły udział uczennice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dzierżoniowie, Centrum Kształcenia w Świdnicy i Ośrodek Wychowawczy w Sobótce.
zdjęcia dostępne w galerii.
23.04.2015
Z historią powstania oraz walorami przyrodniczo – kulturowymi Ślężańskiego Parku Krajobrazowego zapoznaliśmy się podczas wiosennych terenowych warsztatów ekologicznych. Zajęcia prowadził pracownik DZPK we Wrocławiu, pan Wiesław Pazgan. Wędrując szlakami turystycznymi Masywu Ślęży mieliśmy okazję obserwować wpływ działalności człowieka na zmianę bioróżnorodności ŚPK i budzącą się do życia przyrodę. Z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek o popielicach, dzikach oraz innych mieszkańcach lasu. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy występujące w Masywie Ślęży. zdjęcia dostępne w galerii.
22.04.2015
Podczas egzaminów pozostałe uczennice klas I-II gimnazjum oraz I-II ZSZ odbyły trzy wycieczki w plener:
- we wtorek do Kurchanu w Będkowicach, gdzie przy ognisku i pieczeniu kiełbasek uczestniczki poznały legendy ślężańskie;
- w środę do Zamku w Sobótce Górce, w którym po zwiedzeniu zabytkowego obiektu odbył się konkurs sudoku;
-w czwartek do źródła „Joanna” w Masywie Ślęzy, z udziałem pracownika ŚPL, program spotkania, oprócz wspólnego spaceru, stanowiła również pogadanka o wiosennej szacie roślinnej wraz z warsztatami ekologicznymi. zdjęcia dostępne w galerii.
8.05.2015
W piątek, 8 maja grupa uczestniczek Koła religijno-czytelniczego wziął udział w koncercie muzyki Chóru Kameralnego „A CAPRICCIO”, który odbył się w kościele pw. Św. Jakuba w Sobótce. Organizatorem imprezy był Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Dyrygenci, Państwo Natalia i Wojciech Magnuccy dobrali w repertuarze pieśni sakralne, ale także znane wokalne standardy światowe. Publiczności bardzo podobały się artystyczne i perfekcyjne interpretacje utworów.
zdjęcia dostępne w galerii.

27.04.2015
W ramach projektu "BLISKO PRZYRODY DOLNEGO ŚLĄSKA" 27.04.2015r. uczestniczki Koła ekologicznego oraz Koła religijno-czytelniczego wzięły udział w kolejnych kilku działaniach. Tym razem to międzyklasowe konkursy: „Witaminki dla dziewczynki” – na temat wartości odżywczych jabłek oraz „Jabłkowe potrawy” – przepis na najtańszą a najbardziej odżywczą potrawę z jabłek. Przy sprzyjającej słonecznej aurze odbyło się również wiosenne podglądanie ślężańskiej przyrody: wizyta w kwitnącym sadzie, gdzie przeprowadzone zostały ekologiczne i plastyczne warsztaty plenerowe „Sad w wiosennej szacie”. Serdecznie dziękujemy Gospodarzowi spotkania, p. W. Franaszczukowi za wspaniałe, profesjonalne zajęcia i życzliwą gościnę w „SADACH ŚLĘŻAŃSKICH”. zdjęcia dostępne w galerii.
26.04.2015
W niedzielę, 26 kwietnia uczestniczki Koła religijno-czytelniczego wzięły udział w koncercie w ramach IV Ślężańskich Dni Muzyki, którego organizatorami była Parafia pw. NSPJ w Sobótce Górce oraz ŚOKSiR w Sobótce. Wykonawcy, czyli: wokal p. Małgorzata Wilk i fortepian, p. Wojciech Magnucki wystąpili w repertuarze piosenek poetyckich z repertuaru Grzegorza Turnaua. Nie zabrakło również pięknych aranżacji znanych utworów K.I. Gałczyńskiego, E. Stachury, Piwnicy Pod Baranami. Wychowankom bardzo podobał się zasłuchany i liryczny klimat koncertu.
zdjęcia dostępne w galerii.
21-23.04.2015
Od wtorku do czwartku trwały egzaminacyjne zmagania klas III gimnazjum. Uczennice bardzo poważnie podeszły do swego obowiązku, co znalazło swój wyraz w ich zaangażowanej postawie i odpowiednim stroju.
zdjęcia dostępne w galerii.
21.04.2015
21 kwietnia 2015 roku wyruszyliśmy na poszukiwanie spóźnionej w tym roku Wiosny. Piękna pogoda sprzyjała obserwacji przyrody. Miejscem docelowym był Skansen Archeologiczny w Będkowicach, do którego dotarliśmy maszerując ścieżką dydaktyczną Wieżyca – Będkowice. Po drodze mijaliśmy łany zawilców gajowych, ziarnopłonów wiosennych, kępki fiołków, kwitnące leszczyny. Przez warstwę zeschłych liści przebijały się konwalie majowe. Słychać było świergot ptaków i odgłosy pracy dzięciołów. W ogrodach mieszkańców Strzegomian dominowały forsycje, krokusy, tulipany i biegające po przydomowych trawnikach szpaki. zdjęcia dostępne w galerii.