Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

8.05.2015
Wiosenny Ośrodkowy Bieg Przełajowy odbył się w piątek, 8 maja. W biegu wzięło udział 9 uczennic reprezentujących klasy gimnazjalne i zawodowe. Piękna, wiosenna pogoda i dobre kondycyjne przygotowanie dziewcząt sprzyjało osiąganiu dobrych wyników. Kilometrową trasę najszybciej pokonała Julia Janik, uczennica klasy IIIg, uzyskując czas 4,41 min. Drugie miejsca zajęła uczennica klasy Ig Julietta Mróz z czasem 4,58 min. Wszystkim uczestniczkom sportowych zmagań gratulujemy. zdjęcia dostępne w galerii.
27.04.2015
W poniedziałek odbyła się dziewiąta edycja Konkursu Krawieckiego, w którym wzięły udział uczennice ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dzierżoniowie, Centrum Kształcenia w Świdnicy i Ośrodek Wychowawczy w Sobótce.
zdjęcia dostępne w galerii.
23.04.2015
Z historią powstania oraz walorami przyrodniczo – kulturowymi Ślężańskiego Parku Krajobrazowego zapoznaliśmy się podczas wiosennych terenowych warsztatów ekologicznych. Zajęcia prowadził pracownik DZPK we Wrocławiu, pan Wiesław Pazgan. Wędrując szlakami turystycznymi Masywu Ślęży mieliśmy okazję obserwować wpływ działalności człowieka na zmianę bioróżnorodności ŚPK i budzącą się do życia przyrodę. Z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek o popielicach, dzikach oraz innych mieszkańcach lasu. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy występujące w Masywie Ślęży. zdjęcia dostępne w galerii.
22.04.2015
Podczas egzaminów pozostałe uczennice klas I-II gimnazjum oraz I-II ZSZ odbyły trzy wycieczki w plener:
- we wtorek do Kurchanu w Będkowicach, gdzie przy ognisku i pieczeniu kiełbasek uczestniczki poznały legendy ślężańskie;
- w środę do Zamku w Sobótce Górce, w którym po zwiedzeniu zabytkowego obiektu odbył się konkurs sudoku;
-w czwartek do źródła „Joanna” w Masywie Ślęzy, z udziałem pracownika ŚPL, program spotkania, oprócz wspólnego spaceru, stanowiła również pogadanka o wiosennej szacie roślinnej wraz z warsztatami ekologicznymi. zdjęcia dostępne w galerii.
18.04.2015
Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sobótce zorganizował I Memoriał Siatkarski im. Jerzego (Jurusia) Mikołajczaka. Impreza odbyła się w sobotę 18.04.2015.r w hali GG. Inicjatorami i sponsorami zawodów byli koledzy siatkarze, którzy dzielili z Panem Jurkiem pasję gry w siatkówkę. Dla naszej placówki to szczególne wydarzenie, ponieważ P. Jerzy Mikołajczak wiele lat prowadził u nas zajęcia sportowe. Obecnie już tylko jedna uczennica pamięta Jego aktywne lekcje…
Grupa wychowanek, ubrana w okolicznościowe koszulki, z ogromną przyjemnością kibicowała siatkarskim drużynom, które dla uczczenia pamięci Zmarłego, wzięły udział w Memoriale.
zdjęcia dostępne w galerii.
27.04.2015
W ramach projektu "BLISKO PRZYRODY DOLNEGO ŚLĄSKA" 27.04.2015r. uczestniczki Koła ekologicznego oraz Koła religijno-czytelniczego wzięły udział w kolejnych kilku działaniach. Tym razem to międzyklasowe konkursy: „Witaminki dla dziewczynki” – na temat wartości odżywczych jabłek oraz „Jabłkowe potrawy” – przepis na najtańszą a najbardziej odżywczą potrawę z jabłek. Przy sprzyjającej słonecznej aurze odbyło się również wiosenne podglądanie ślężańskiej przyrody: wizyta w kwitnącym sadzie, gdzie przeprowadzone zostały ekologiczne i plastyczne warsztaty plenerowe „Sad w wiosennej szacie”. Serdecznie dziękujemy Gospodarzowi spotkania, p. W. Franaszczukowi za wspaniałe, profesjonalne zajęcia i życzliwą gościnę w „SADACH ŚLĘŻAŃSKICH”. zdjęcia dostępne w galerii.
26.04.2015
W niedzielę, 26 kwietnia uczestniczki Koła religijno-czytelniczego wzięły udział w koncercie w ramach IV Ślężańskich Dni Muzyki, którego organizatorami była Parafia pw. NSPJ w Sobótce Górce oraz ŚOKSiR w Sobótce. Wykonawcy, czyli: wokal p. Małgorzata Wilk i fortepian, p. Wojciech Magnucki wystąpili w repertuarze piosenek poetyckich z repertuaru Grzegorza Turnaua. Nie zabrakło również pięknych aranżacji znanych utworów K.I. Gałczyńskiego, E. Stachury, Piwnicy Pod Baranami. Wychowankom bardzo podobał się zasłuchany i liryczny klimat koncertu.
zdjęcia dostępne w galerii.
21-23.04.2015
Od wtorku do czwartku trwały egzaminacyjne zmagania klas III gimnazjum. Uczennice bardzo poważnie podeszły do swego obowiązku, co znalazło swój wyraz w ich zaangażowanej postawie i odpowiednim stroju.
zdjęcia dostępne w galerii.
21.04.2015
21 kwietnia 2015 roku wyruszyliśmy na poszukiwanie spóźnionej w tym roku Wiosny. Piękna pogoda sprzyjała obserwacji przyrody. Miejscem docelowym był Skansen Archeologiczny w Będkowicach, do którego dotarliśmy maszerując ścieżką dydaktyczną Wieżyca – Będkowice. Po drodze mijaliśmy łany zawilców gajowych, ziarnopłonów wiosennych, kępki fiołków, kwitnące leszczyny. Przez warstwę zeschłych liści przebijały się konwalie majowe. Słychać było świergot ptaków i odgłosy pracy dzięciołów. W ogrodach mieszkańców Strzegomian dominowały forsycje, krokusy, tulipany i biegające po przydomowych trawnikach szpaki. zdjęcia dostępne w galerii.
31.03.2015
We wtorek, 31 marca w Wałbrzychu odbyły się 1. Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Naszą placówkę reprezentowały uczennice: Paulina Kolec, Renia Moros i Zuzia Adamska. Zawody odbyły się w pięknej Hali Widowiskowo-Sportowej Wałbrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego AQUA-Zdrój. W kategorii dziewcząt nasze wychowanki zdobyły:
1 miejsce- gra zespołowa (najlepszy ośrodek), 3 miejsce- gra indywidualna- zdobyła Paulina Kolec.
Gratulacje dla całego zespołu. zdjęcia dostępne w galerii.