Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

21.04.2015
21 kwietnia 2015 roku wyruszyliśmy na poszukiwanie spóźnionej w tym roku Wiosny. Piękna pogoda sprzyjała obserwacji przyrody. Miejscem docelowym był Skansen Archeologiczny w Będkowicach, do którego dotarliśmy maszerując ścieżką dydaktyczną Wieżyca – Będkowice. Po drodze mijaliśmy łany zawilców gajowych, ziarnopłonów wiosennych, kępki fiołków, kwitnące leszczyny. Przez warstwę zeschłych liści przebijały się konwalie majowe. Słychać było świergot ptaków i odgłosy pracy dzięciołów. W ogrodach mieszkańców Strzegomian dominowały forsycje, krokusy, tulipany i biegające po przydomowych trawnikach szpaki. zdjęcia dostępne w galerii.
31.03.2015
We wtorek, 31 marca w Wałbrzychu odbyły się 1. Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Naszą placówkę reprezentowały uczennice: Paulina Kolec, Renia Moros i Zuzia Adamska. Zawody odbyły się w pięknej Hali Widowiskowo-Sportowej Wałbrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego AQUA-Zdrój. W kategorii dziewcząt nasze wychowanki zdobyły:
1 miejsce- gra zespołowa (najlepszy ośrodek), 3 miejsce- gra indywidualna- zdobyła Paulina Kolec.
Gratulacje dla całego zespołu. zdjęcia dostępne w galerii.
26.03.2015
W czwartek, 26 marca gościliśmy w naszym ośrodku trzech przedstawicieli KLG „Mnich”. Tematem spotkania była wyprawa w góry Ural. Mieliśmy okazję poznać florę i faunę tajgi i tundry Syberyjskiej, specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas wspinaczek wysokogórskich oraz zwyczaje rodzimych mieszkańców Północnego Koła Podbiegunowego. Pod wpływem ciekawych opowieści naszych gości postanowiłyśmy zorganizować swoją wyprawę na górę Ślężę.
zdjęcia dostępne w galerii.
20.03.2015
W piątek, 20 marca od godziny 9 do 11 poszczególne klasy obserwowały częściowe zaćmienie Słońca. Do osłony wzroku służyły nam płyty CD. Dodatkowo mogłyśmy obserwować zjawisko rozszczepienia światła białego – piękne tęcze odbijały się od ścian korytarza.
zdjęcia dostępne w galerii.
20.03.2015
V Dolnośląska Gala Talentów w Lubiążu 20.03.2015
zdjęcia dostępne w galerii.

18.04.2015
Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sobótce zorganizował I Memoriał Siatkarski im. Jerzego (Jurusia) Mikołajczaka. Impreza odbyła się w sobotę 18.04.2015.r w hali GG. Inicjatorami i sponsorami zawodów byli koledzy siatkarze, którzy dzielili z Panem Jurkiem pasję gry w siatkówkę. Dla naszej placówki to szczególne wydarzenie, ponieważ P. Jerzy Mikołajczak wiele lat prowadził u nas zajęcia sportowe. Obecnie już tylko jedna uczennica pamięta Jego aktywne lekcje…
Grupa wychowanek, ubrana w okolicznościowe koszulki, z ogromną przyjemnością kibicowała siatkarskim drużynom, które dla uczczenia pamięci Zmarłego, wzięły udział w Memoriale.
zdjęcia dostępne w galerii.
28.03.2015
Tradycyjnie jak co roku, nasze dziewczęta reprezentowały ośrodek na Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 28.03.2015r. na rynku przed Urzędem Miasta i Gminy w Sobótce. Zaprezentowały ozdoby świąteczne wykonane samodzielnie: pisanki, kartki i stroiki.
zdjęcia dostępne w galerii.

22.03.2015
W niedziele, 22 marca odbył się w naszym ośrodku jubileuszowy 10. Ośrodkowy Turniej Taneczny. Jury oceniało trzy tańce - walca angielskiego, cha - chę i taniec dowolny w wykonania każdej klasy. Cały turniej wygrała klasa Ig, przed klasą II g i III g. Tytuły mistrzyń tańca towarzyskiego Jury przyznało Julii Mróz i Amandzie Murasickiej. Nagrodę publiczności zdobyła Sara Łubińska.
zdjęcia dostępne w galerii.
21.03.2015
9.03.2015
W niedzielę, w Parafii pw. NSPJ w Sobótce Górce gościli wybitni wirtuozi gitary klasycznej: Krzysztof Pełech, należący do elity gitarzystów na świecie oraz Robert Horna, ceniony i uznany w Polsce i za granicą. Muzycy w duecie zagrali oryginalne aranżacje muzyki hiszpańskiej, latynoamerykańskiej, filmowej, klasyki i jazzu. W koncercie Artystów uczestniczyła 8-osobowa grupa uczennic z klas I, III gimnazjum i IZSZ. Mistrzowskie wykonanie, kameralny klimat i świetny kontakt obu Muzyków z publicznością koncertu sprawiły, iż udział w nim dostarczył wielu estetycznych wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy!! zdjęcia dostępne w galerii.