Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

październik
Zajęcia w wymiarze 36 godzin odbywały się przez cały październik we Wrocławskim ZOO Dziewczęta mogły w trakcie wizyt oglądać życie mieszkańców ogrodu zoologicznego. Nasze dziewczęta wspaniale spędziły czas podziwiając niecodzienny widok żyjących tam zwierząt. Dziewczęta mogły w trakcie wizyt nie tylko oglądać życie mieszkańców ogrodu zoologicznego ale i cieszyć się bezpośrednim kontaktem z niektórymi z nich.
Zdjęcia dostępne w galerii
październik
17 października, w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, rozpoczęły się w naszej placówce zajęcia z zakresu savoir vivre. Grupa sześciu dziewcząt uczyła się jak nakrywać do stołu, podawać jedzenie, kulturalnie spożywać posiłki, jak zadbać o właściwy, dostosowany do konkretnych sytuacji strój, jak dbać o wygląd i prezentację, uczyły się także, jakich form towarzyskich należy przestrzegać oraz jakie zasady obowiązują nas w komunikowaniu się międzyludzkim. Znajomość norm postępowania da dziewczętom poczucie bezpieczeństwa , pomoże odnaleźć się trudnej lub niezręcznej sytuacji.
Zdjęcia dostępne w galerii
październik
Dnia 19 października w Lubiążu odbył się VI Dolnośląski Konkurs Piosenki Polskiej ,,Piosenka Zmieniająca Życie”, którego gościem specjalnym był raper Jacek Mezo - Mejer wraz z żoną Weroniką Radzimowską - Mejer. W przeglądzie tym zaprezentowały się dwa zespoły oraz dwie solistki z MOW Sobótki. W kategorii gimnazjalnej zespół w składzie Kinga Lisowska i Katarzyna Żegleń zajęły II miejsce prezentując piosenkę napisaną przez Kingę. W tej samej kategorii III miejsce wyśpiewała sobie solistka Angelika Jugo. W kategorii ponadgimnazjalnej dziewczęta w składzie: Sandra Pihut, Sylwia Farat, Angelika Jugo, Jolanta Iwaniuk i Klaudia Wróblewska zajęły III miejsce. Gratulujemy!
Zdjęcia dostępne w galerii
27.10.2017
Warsztaty z zakresu integracji i budowania partnerstwa w grupie. Warsztaty rozpoczęły się 03 października i zakończyły 30 października. Dziewczęta, które brały w nich udział miały możliwość i okazję bardziej poznać siebie nawzajem i nauczyć się, jak efektywnie współpracować razem. Zajęcia pozwoliły wychowankom na zbudowanie pozytywnych relacji w grupie; lepiej zapobiegać zachowaniom agresywnym oraz rozwijać umiejętności komunikacji interpersonalnej.
Zdjęcia dostępne w galerii.
25.10.2017
25 października, w bibliotece, pod hasłem „KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY”, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Gościem imprezy był zaprzyjaźniony już z nami bibliotekarz, archiwista, autor książki „Ślężańskie bajędy”, p. Andrzej Kociński. W programie, nawiązano do lektury tegorocznego Narodowego Czytania – „Wesela” S. Wyspiańskiego - poprzez wywiad z poetą, czytanie fragmentów dramatu oraz wystawkę tematyczną. W sugestywną rolę młodopolskiego artysty wcieliła się Eliza Adamczyk, a redaktora – Natalia Chrobot. Wzorcowe czytanie w wykonaniu Gościa wraz z udaną próbą mowy gwarowej Panny Młodej – Katarzyny Żegleń, publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Reprezentacje klas wzięły udział w konkursie wiedzy dotyczącej idei NC, a także epoki, biografii twórcy, genezy i interpretacji dzieła. Rozstrzygnięto również, przeprowadzone w ramach obchodów święta, dwa konkursy czytelnicze. Spośród recenzji książek najwyżej oceniono tekst Elizy Adamczyk, kl. II g (I miejsce), Dominiki Desperak, kl. VII sp (II miejsce), Pauliny Franeckiej, kl. VII sp, Klaudii Wróblewskiej, kl. III g, Roksany Pietrzak, kl. I sb (III miejsce). W kategorii plakatu, poszczególne klasy uplasowały się według kolejności: VII sp, II g z kl. I sb, III g. Jury zwróciło uwagę na pomysłową technikę prac Pauliny Szulc, Pauliny Bazan, Roksany Pietrzak. Nagrodzone recenzje zamieszczone zostały w specjalnym numerze gazetki ośrodkowej „NASZE SPRAWY”, zawierającym m.in. ciekawą relację o osobistych pasjach czytelniczych p. wicedyrektor Iwonki Szydłowskiej. Na zakończenie, w atmosferze ciszy godnej czytelni, uczestniczki z uwagą wysłuchały pełnej humoru bibliotekarskiej gawędy pana Andrzeja. W podsumowaniu krótkich pogadanek pani bibliotekarki na temat statystyki czytelnictwa Polaków, kontaktu autora z czytelnikiem, sposobów szanowania książek – wszyscy obecni przyznali, że KSIĄŻKA TO CENNY I WIERNY PRZYJACIEL.
Zdjęcia dostępne w galerii.
październik
październik
Zajęcia plastyczne cieszą się w naszej placówce dużym zainteresowaniem. Zaczynamy już tęsknić do okresu świątecznego, tak więc czas już pomyśleć o ozdobach świątecznych. Zwiastunem świąt jest Mikołaj i to on był bohaterem naszej twórczości. Efekty pracy dziewcząt znajdują się w galerii.
Zdjęcia dostępne w galerii
27.10.2017
W zajęciach sponsorowanych przez Starostwo Powiatu Wrocławskiego wzięły udział wszystkie wychowanki naszego ośrodka. Tematyka tegorocznych warsztatów, prowadzonych przez pracowników DZPK we Wrocławiu, dotyczyła łąki – jednego z ekosystemów lądowych. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się, jakie typy łąk występują w Polsce, czym różnią się łąki od pastwisk. Poznaliśmy liczne trawy i towarzyszące im rośliny zielne występujące na łąkach oraz ich wartości odżywcze i lecznicze. Największym zainteresowaniem cieszyły się ciekawostki dotyczące życia zwierząt, licznie zamieszkujących ten ekosystem. Szczygieł, kret, czy zając – to główni bohaterowie łąkowej fauny.
Dziękujemy bardzo organizatorom warsztatów za wspaniałą lekcję przyrody i praktyczne upominki.
Zdjęcia dostępne w galerii.
27.10.2017
Warsztaty z prawa wyborczego
Zdjęcia dostępne w galerii.
24.10.2017
Na popołudniowych zajęciach dziewczęta robiły ozdoby na środową dyskotekę. W związku ze zbliżającym się Halloween wykorzystały dynie do stworzenia dekoracji. Efekty były „przerażające".
Zdjęcia dostępne w galerii.