Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

21.03.2019
Dnia 21 marca, tradycyjnie jak co roku, przywitałyśmy Wiosnę, a pożegnałyśmy przynoszącą już nam spore utrapienie zimę. Dziewczęta pięknie recytowały wiersze w ramach konkursu recytatorskiego poezji miłosnej. Było przedstawienie – bajka o królewnie Wiośnie, którą chciał pojąć za żonę zły smok. W ramach turnieju klas odbyły się konkursy na najpiękniejszą Marzannę i najbardziej pomysłowy projekt stroju z papieru. Na zakończenie dziewczęta w pokazie mody zaprezentowały średniowieczne stroje. A potem zjadłyśmy przepyszne kiełbaski upieczone na ognisku.
Zdjęcia dostępne w galerii
26.02.2019
We wtorek, 26 lutego, uczennice klasy VIII I III g uczestniczyły w Festiwalu Pracy Jobicon we Wrocławiu. Uczennice dzięki udziale w Jobiconie mogły zdobyć rozeznanie na rynku pracy, porozmawiać z przedstawicielami różnych firm, wziąć udział w darmowych szkoleniach, warsztatach i wykładach. Mogły również skonsultować swoje cv i odbyć symulację rozmowy rekrutacyjnej na ścieżce edukacyjno-zawodowej. Poprowadzone przez nauczyciela doradztwa zawodowego Panią Martę Igras.
Zdjęcia dostępne w galerii
29.01.2019
Saneczkowanie podczas ferii zimowych.
Zdjęcia dostępne w galerii
16.01.2019
Próbny egzamin gimnazjalny.
Zdjęcia dostępne w galerii
20.12.2018
20 grudnia wraz z kilkoma wychowankami odwiedziliśmy podopiecznych domu opieki w Borzygniewie . Przedświąteczne spotkanie, rozmowy, małe podarunki przyniosły wiele radości i uśmiechu, zarówno u podopiecznych, jak również u dziewcząt .
Zdjęcia dostępne w galerii
15.03.2019
W piątek, 15 marca br., odbyła się wycieczka do HYDROPOLIS we Wrocławiu. To nowoczesne centrum wiedzy o wodzie dostarczyło nam wielu cennych wiadomości dotyczących właściwości fizycznych i chemicznych wody oraz jej znaczenia. Wykorzystując liczne atrakcje interaktywne poznaliśmy proces produkcji i dostarczania wody oraz odbioru i oczyszczania ścieków. Chętnie odpoczywaliśmy w strefie relaksu, gdzie w bajkowej scenerii można było nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Znaczenie wody dla rozwoju każdej cywilizacji prezentowała strefa historii inżynierii wodnej.
Zdjęcia dostępne w galerii
15.02.2019
15 lutego 2019 roku gościliśmy w placówce Panią Marzenę Tomaszczak, autorkę książek dla dzieci, założycielkę gazety „Świat Sobótki”, podróżniczkę. Do dnia dzisiejszego napisała pięć bajek opatrzonych wspólnym tytułem „Kryształowe Bajki”. W trakcie spotkania podzieliła się z nami wrażeniami z podróży do Indii, Nepalu, spotkania z Dalajlamą- przywódcą duchowym Tybetańczyków. Wszyscy słuchałyśmy ciekawej opowieści o historii, tradycjach, zwyczajach, trudnej egzystencji i radościach mieszkańców Tybetu.
Zdjęcia dostępne w galerii
26.01.-03.02.2019
Zimowisko w Szklarskiej Porębie.
Zdjęcia dostępne w galerii
11.01.2019
11 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Świętej Katarzynie, odbyło się spotkanie noworoczne podsumowujące konkurs „Kulinarny Powiat Wrocławski”. Widzowie mogli podziwiać pokaz mody, w którym udział wzięły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. Emocje były duże, gdyż wysokość obcasów oraz fantazyjne nakrycia głowy były dużym wyzwaniem. Dziewczęta z ogromną gracją i pewne swojego pięknego wyglądu wychodziły na scenę zachwycając publiczność, która podziękowała im gromkimi brawami.
Zdjęcia dostępne w galerii
19.12.2018
19 grudnia odbyły się w naszej placówce jasełka przygotowane przez wychowanki naszego ośrodka. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Zgromadzone osoby mogły przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc . Tegoroczne przedstawienie wzorowane było na współczesnych czasach, gdzie trudno się skupić na wartościach duchowych, przysłoniętych pędem za pieniądzem, sławą, dobrami ziemskimi. Jednak każdy kto był i widział przedstawienie, mógł choć na chwilę oderwać się od codzienności i mieć czas na przemyślenia.
Zdjęcia dostępne w galerii