Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

6.06.2018
W dniu 6 czerwca 2018 r. wychowanki z grupy projektowej cukierniczej przystąpiły do egzaminu kończącego edycję ich kursu, w ramach programu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”. Egzamin odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu przy ul. Kamiennej w godzinach od 15.00- 19.00. Dziewczęta wspaniale poradziły sobie z wykonaniem egzaminacyjnych zadań. Gratulujemy naszym przyszłym cukiernikom pozytywnego ukończenia kursu i zdania egzaminu.
Zdjęcia dostępne w galerii
1.06.2018
W Dniu Dziecka dziewczęta pojechały na wycieczkę do Książa, zwiedziły również Palmiarnię, a wracając wstąpiły do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Wizyta w tym muzeum pozwoliła zwiedzającym dziewczętom zaobserwować rozwój kupiectwa, jaki miał miejsce przez wieki. Pogoda dopisała, było słonecznie i cieplutko. Na zakończenie wycieczki, z okazji Dnia Dziecka, nauczycielki zafundowały wszystkim wychowankom lody.
Zdjęcia dostępne w galerii
27.05.2018
W maju 2018 roku w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” wychowanki naszej placówki uczestniczyły w zajęciach o charakterze terapeutycznym- dogoterapii. Zajęcia odbywały się w schronisku w Gilowie. W procesie wychowawczym naszych dziewcząt , mającym doprowadzić do ukształtowania dojrzałego i odpowiedzialnego człowieka, nie powinno zabraknąć elementów prowadzących do stworzenia właściwej postawy wobec zwierząt – istot, których los zależy od nas. Podczas wizyt w schronisku, korzystając z pięknej słonecznej pogody, dziewczęta wraz z podopiecznymi schroniska spacerowały po leśnych ścieżkach i polach, rozmawiały z pracownikami schroniska o potrzebach ich podopiecznych oraz ich losach.
Zdjęcia dostępne w galerii
18.05.2018
Tradycyjnie jak co roku, w jeden z majowych piątków – 18 maja 2018 roku, odbył się rekreacyjny bieg „Rodzic i ja”. To już 7. edycja tego sportowego wydarzenia, które gromadzi w okolicach Domu Turysty „Pod Wieżycą” entuzjastów biegania w rożnym wieku. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 76 przedszkolaków, 95 uczniów szkół podstawowych, 28 gimnazjalistów i 101 biegaczy pełnoletnich, w sumie 300 osób. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, a najmłodszy i najstarszy uczestnik dyplom. W doskonały klimat imprezy wprowadził zgromadzonych na starcie biegaczy występ karateków z lokalnego Klubu Karate Kyokushin, maskotka biegu Ślężysław, król Julian oraz Słowianki (wychowanki MOW w Sobótce) i Sierotka Marysia wraz z 7 krasnoludkami (uczniami Szkoły Podstawowej w Świątnikach). Biegacze mieli okazję posilić się przed i po biegu przepysznym ciastem, ciasteczkami, cukierkami oraz ekologicznym białym serem i jabłkami. Od początku istnienia imprezy wzięło w niej udział ponad 1000 osób, a przy jego organizacji pracowało 130 wolontariuszy. Serdeczne podziękowania należą się wolontariuszom, instytucjom, firmom i osobom prywatnym, którzy od lat wspierają to ważne dla środowiska lokalnego sportowe wydarzenie organizowane przez MOW w Sobótce i KB Sobótka.
Filmik dostępny w galerii/video.

Zdjęcia dostępne w galerii
11.05.2018
11 maja odbył się kolejny wiosenny bieg przełajowy. Udział wzięło 9 wychowanek. Pierwsze miejsce zajęła Lisowska Kinga z klasy II g, drugie miejsce - Emilka Karczewska z klasy VII, a trzecie - Iza Wojtacha z klasy III g. Gratulujemy!
Zdjęcia dostępne w galerii
5.06.2018
Dnia 5 czerwca br. Oliwia i Daria uczestniczyły w XXIII warsztatach rzeźbiarskich pt. „Eko biżuteria” organizowanych w specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Kątach Wrocławskich. Biżuteria wykonana przez nasze dziewczęta zachwyciła jurorów i przyznano im I miejsce. Nagrody wręczył starosta Powiatu Wrocławskiego.
Zdjęcia dostępne w galerii
29.05.2018
W dniu 29.maja 2018 r. wychowanki z grupy projektowej przystąpiły do egzaminu kończącego edycję kursu piekarza , w ramach programu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”. Egzamin odbył się w Zespole Szkół Zawodowych we Wrocławiu przy ul. Dawida . Dziewczęta wspaniale poradziły sobie z wykonaniem egzaminacyjnych zadań. Gratulujemy pozytywnego ukończenia kursu i zdania egzaminu.
Zdjęcia dostępne w galerii
23.05.2018
Dnia 23 maja sześć najbardziej aktywnych uczestniczek koła plastycznego uczestniczyło w wystawie prac młodych artystów młodzieżowych ośrodków wychowawczych z Brzegu Dolnego, Godzięcina, Radzionkowa, Sobótki oraz Iwin. Na konkurs „Zwierzęta – Bracia mniejsi. Przyjaźń i piękno” nadesłano około 60 prac, które były prezentowane na dziedzińcu zamku w Kliczkowie. Praca naszej wychowanki w kategorii plastycznej zajęła I miejsce. W programie imprezy było uroczyste wręczenie nagród, zwiedzanie zamku, ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy doskonale się bawili.
Zdjęcia dostępne w galerii
14.05.2018
W poniedziałek, 14 maja, sprzątałyśmy teren, na którym pod koniec tygodnia odbędzie się bieg "Rodzic i ja"
Zdjęcia dostępne w galerii
6-7.05.2018
W niedzielny poranek, 6 maja, w towarzystwie pani przewodnik Anny Litwin, wyruszyliśmy na spotkanie z przyrodą i atrakcjami turystycznymi Karkonoszy. Na początku, wyznaczonym szlakiem turystycznym, udałyśmy się do schroniska "Samotnia". Przestrzegając zasad zachowania się w PN podziwiałyśmy przyrodę KPN.Następnie korzystając z olbrzymiej wiedzy p. Ani, poznałyśmy historię Świątyni Wang w Karpaczu. Po zwiedzeniu Świątyni i przyległego do niej cmentarza, przejechałyśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego PK w Szklarskiej Porębie. W Centrum Edukacyjnym, w oparciu o ekspozycję stałą, film edukacyjny i makiety multimedialne, poznałyśmy osobliwości przyrodnicze KPN. Zmęczone, pełne wrażeń dotarłyśmy do MOW w Szklarskiej Porębie. Jednym z elementów pobytu w ośrodku było wieczorne czytanie legend o Królu Gór - Karkonoszu. Następnego dnia w Leśnym Banku Genów w Kostrzycy brałyśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach stacjonarnych i terenowych na temat leśnych roślin miododajnych, lesnych "domków" dla owadów oraz pracy pszczelarza i organizacji ula. Zwiedziłyśmy również wspaniałe arboreum znajdujące się przy Leśnym Banku Genów. Ostatnim etapem wyjazdu było zwiedzanie Parku Miniatur w Kowarach.
Zdjęcia dostępne w galerii