Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

20.12.2017
Ten szczególny wieczór w roku - jasełka z łamaniem opłatkiem - miał miejsce 20 grudnia 2017 r. W bardzo pięknej, zimowej scenerii dziewczęta zaprezentowały historię Bożego Narodzenia, w której pobrzmiewały wdzięczne głosy kolęd i pastorałek. Wśród aniołów i w towarzystwie Elfa, prawdziwą niespodzianką było przybycie św. Mikołaja, w jego rolę wcielił się pan dyrektor, Piotr Kaczmarzyk. Wszystkie wychowanki, na znak, że były grzeczne, otrzymały upominki oraz pyszne słodkości. Tradycyjnie łamano się opłatkiem i serdecznie składano wzajemne życzenia. Spotkanie pełne było wzruszeń i świątecznej atmosfery.
Zdjęcia dostępne w galerii
grudzień2017
W czasie ADWENTU wychowanki uczestniczyły w nabożeństwach RORAT, które pod hasłem „Strażnik Skarbów – Roraty 2017 ze Św. Józefem” prowadził dla dzieci i młodzieży ks. Rafał, wikary. Przygotowując się do dobrego przeżycia ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, chętne uczennice wykonały także mapę mentalną poświęconą historii kolęd i pastorałek. Ozdobiła ona hol szkolny, wprowadzając przedświąteczny nastrój.
Zdjęcia dostępne w galerii
grudzień 2017
W naszej placówce odbywają się cyklicznie zajęcia plastyczne. Przed świętami Bożego Narodzenia dziewczęta wykonują ozdoby świąteczne oraz upominki dla rodziców. W 2017 r. ozdoby i upominki są wykonywane przede wszystkim z surowców wtórnych.
Zdjęcia dostępne w galerii
10.12.2017
W niedzielę, 10 grudnia, przyjechało do nas siedmioro wrocławskich studentów na wspólne kolędowanie. W ramach zajęć niedzielnych mogliśmy razem rozśpiewać się w świątecznym nastroju. Dziewczęta żywo odpowiedziały na skoczne rytmy, tak że nie było chyba osoby pozostającej obojętnie na to śpiewające i grające grono.
Filmik dostępny w galerii/video
Zdjęcia dostępne w galerii
24.11.2017
Tematem kolejnych warsztatów ekologicznych prowadzonych przez pracowników DZKP, był Ślężański Park Krajobrazowy. Wiedzę zdobytą z zakresu osobliwości przyrodniczych ŚPK oraz form ochrony przyrody uczennice wykorzystają przede wszystkim podczas reprezentacji ośrodka w II etapie ponadregionalnego konkursu dotyczącego parków krajobrazowych Polski. Omówiona podczas spotkania historia turystyki rozwijającej się w Masywie Ślęży zachęci wszystkich zebranych do wędrówek po licznych szlakach pieszych ŚKP.
Zdjęcia dostępne w galerii
16.12.2017
W sobotę 16 grudnia uczestniczyliśmy - jak co roku - w Jarmarku Bożonarodzeniowym na rynku w Sobótce. Była miła i życzliwa atmosfera a przedmioty, stroiki i upominki wykonane przez nasze dziewczęta z koła plastycznego cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy i do zobaczenia za rok na sobótczańskim rynku:)
Zdjęcia dostępne w galerii
15.12.2017
W piątek 15 grudnia w SP nr 1 w Sobótce odbył się II etap ponadregionalnego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W XVII edycji tego Konkursu reprezentowały nasz ośrodek Eliza, Agnieszka, Julia i Klaudia. Do kolejnego etapu – wojewódzkiego zaklasyfikowali się uczniowie SP nr 1. Do zobaczenia za rok.
Zdjęcia dostępne w galerii
12.12.2017
Podczas lekcji informatyki dziewczęta z wielkim zaangażowaniem wykonały i wydrukowały kartki świąteczne, które wysłały do swoich rodziców i dziadków.
Zdjęcia dostępne w galerii
8.12.2017
W piątek, 8 grudnia, w ramach realizacji projektu „Ekologiczne działania - lawendowy raj zakładamy, ilość śmieci ograniczamy” byliśmy na wycieczce we Wrocławskim ZOO. W trakcie zajęć zwracaliśmy szczególną uwagę na przystosowania zwierząt do życia w różnych strefach klimatycznych i różnych ekosystemach. Poznaliśmy gatunki zagrożone wyginięciem i problemy związane z ich nielegalnym handlem. Dowiedzieliśmy się jaki wpływ na mieszkańców obszarów polarnych ma coraz intensywniejszą działalność człowieka prowadzącą często do nieodwracalnych zmian w środowisku. Największą radość sprawiło nam zwiedzanie Afrykarium i Pawilonu Małp Człekokształtnych.
Zdjęcia dostępne w galerii
23.11.2017
W czwartek 23 listopada już po raz 12 odbył się konkurs p.n. „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie – Gorcach we współpracy z Urzędem Miejskim Boguszowa – Gorc.
Nasze dziewczęta w konkursie zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia.
W kategorii szkoły gimnazjalne – zespoły
Wyróżnienie – Kinga Lisowska, Paulina Szulc, Angelika Jugo
W kategorii szkoły gimnazjalne – soliści
III miejsce – Angelika Jugo
W kategorii szkoły średnie – soliści
II miejsce – Jolanta Iwaniuk
W kategorii szkoły średnie – zespoły
II miejsce – Sylwia Farat, Sandra Pihut, Angelika Jugo, Jolanta Iwaniuk
Zdjęcia dostępne w galerii