Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

16.11.2019
W sobotę, 16 listopada, klasa VII i I SB pojechała na lodowisko w Świdnicy. Wszystkie dziewczęta jeździły wyśmienicie, obyło się bez upadków. Super zabawa.
Zdjęcia dostępne w galerii
26.10.2019
W ostatnią sobotę października grupa siedmiu naszych wychowanek pojechała do teatru. Celem był kultowy już spektakl we wrocławskim Imparcie - Prometeusz. To świetne widowisko muzyczno-taneczne, w którym bez jednego słowa opowiedziana jest historia stworzenia człowieka według wierzeń starożytnych Greków, znana wszystkim opowieść o podarowaniu ludziom ognia, i wielki konflikt między światem bogów a Prometeuszem. Wszystko to zobrazowane muzyką, tańcem i doskonałą grą młodych aktorów, którzy dokonywali cudów akrobacji i pięknie odegrali całą opowieść. Nam wszystkim bardzo się podobało a publiczność zgotowała aktorom owacje na stojąco. Dziękujemy - było cudownie.
Zdjęcia dostępne w galerii
19.10.2019
19 października nasze wychowanki wzięły udział w XVII Ogólnopolskim Biegu Przełajowym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Krupskim Młynie. Sukcesów było wiele. Dziewczęta zdobyły I miejsce w sztafecie i I miejsce indywidualnie w biegu grupowym. Gratulacje. Spotkaliśmy się również z olimpijczykiem p.Dawidem Tomalą.
Zdjęcia dostępne w galerii
17.10.2019
Spotkanie autorskie z pisarką p. Magdaleną Knedler w Domu Kultury w Sobótce.
Zdjęcia dostępne w galerii
14.10.2019
Święto Komisji Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień w każdej szkole, również w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Sobótce, gdzie 14 października mieliśmy zaszczyt gościć starostę powiatu wrocławskiego pana Romana Potockiego, panią dyrektor wydziału edukacji Agnieszkę Kosztyło-Pałys oraz dyrektorów i wicedyrektorów placówek oświatowych naszego powiatu. Wychowanki placówki w ramach podziękowań za trud włożony w ich edukację i wychowanie zaprezentowały program artystyczny. Można było zobaczyć przedstawienie teatralne tematycznie związane z awansem zawodowym nauczycieli, scenki kabaretowe o szkole oraz wysłuchać zespołu muzycznego. Następnie dziewczęta przedstawiły układ taneczny. Odbyło się również uroczyste otwarcie przez starostę pana Romana Potockiego plenerowej siłowni, dzięki której nasze wychowanki zadbają o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Było również wspólne zdjęcie, a na koniec podziękowania i prezenty wykonane przez nasze wychowanki z koła plastycznego.
Zdjęcia dostępne w galerii
15.11.2019
Wycieczka do Stacji uzdatniania wody w Świątnikach. Bezobsługowa Stacja uzdatniania wody w Świątnikach jest miejscem, gdzie napływa woda z trzech studni głębinowych a następnie po jej oczyszczeniu jest tłoczona do sieci wodociągowej całej Gminy Sobótka. Stacją pośrednią jest zbiornik wodny, gromadzący 1000 m3 wody, usytuowany blisko naszego ośrodka. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się jaka jest dzienna produkcja wody pitnej w naszej gminie, kto jest odpowiedzialny za funkcjonowanie stacji i zaopatrzenie mieszkańców w wodę pitną.
Zdjęcia dostępne w galerii
24.10.2019
24.10.2019 obchodziliśmy w naszym ośrodku XIX Dzień Papieski. Dziewczęta poznawały dokładniej życie Karola Wojtyły, a jednocześnie bawiąc się zgłębiały przesłanie papieża-Polaka. Dziewczęta miały do wykonania kilka aktywnych zadań związanych z wydarzeniami z życia Jana Pawła II np. zagrać księżniczkę, spakować plecak na wycieczkę w góry, rozbić namiot czy strzelić gola. Przy pomocy pytań quizowych sprawdzały swoją wiedzę o Janie Pawle II. Pytania dotyczyły najważniejszych dat, faktów z życia, twórczości poetyckiej i dramatycznej , pracy naukowej i duszpasterskiej. Następnie wspólnie odmówiliśmy różaniec przy relikwii Jana Pawła II oraz odśpiewaliśmy Barkę i inne pieśni. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy u siebie siostrę zakonną, która podzieliła się z nami wspomnieniami swoich spotkań z JPII. Obchody XIX Dnia Papieskiego zakończyła biesiada przy papieskich kremówkach.
Zdjęcia dostępne w galerii
18.10.2019
W ramach realizacji projektu „Wodę oszczędzamy, o życie na Ziemi dbamy” uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez pracowników DZPK w Centrum Bioróżnorodności w Miliczu. W trakcie zajęć stacjonarnych i terenowych poznaliśmy ciekawą historię stawów milickich. Zapoznaliśmy się z hydrologią i bioróżnorodnością środowiska słodkowodnego Doliny Baryczy. Poznaliśmy przystosowania roślin i zwierząt do życia w środowisku wodnym. Oznaczaliśmy klasę czystości wody na podstawie obecności biowskaźników i mętności wody. Mieliśmy okazję obserwować odławianie karpi.
Zdjęcia dostępne w galerii
16.10.2019
Warsztaty „Poznajemy pospolite drzewa liściaste i iglaste” były prowadzone przez pana leśniczego Krzysztofa Szydłowskiego, pracownika Nadleśnictwa Miękinia. Zdobytą na zajęciach wiedzę dotycząca kształtu liści, wyglądu kwiatostanów i owoców oraz pokroju drzew wykorzystamy podczas ośrodkowych konkursów organizowanych z okazji Dnia Drzewa. Właściwości i zastosowanie niektórych gatunków drzew wykorzystamy w życiu codziennym.
Zdjęcia dostępne w galerii
14.10.2019