Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

2.11.2015
Grupa uczennic Koła religijno-bibliotecznego wzięła udział w corocznych „Zaduszkach Ślężańskich” w Muzeum Ślężańskim. Dyrektor, p. W. Fabisiak podczas otwarcia spotkania, podzielił się wspomnieniami o tych mieszkańcach Sobótki i okolic, którzy odeszli w minionym roku. W programie muzycznym wystąpił damski kwartet ”La Prima Vera”. Ponadto, w okresie szczególnej pamięci o już nieżyjących, dziewczęta uczestniczyły w nabożeństwie w Sanktuarium Św. Anny w Sobótce oraz odwiedziły cmentarz, zapalając znicze i odmawiając modlitwę w intencji zmarłych.
zdjęcia dostępne w galerii.
25.10.2015
W niedzielę 25 października, uczennice Koła religijno-bibliotecznego wzięły udział w II Koncercie w ramach IV Ślężańskich Dni Muzyki. Organizatorami byli Parafia NSPJ w Sobótce Górce oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce. Wystąpił chór „A Capriccio” pod batutą Wojciecha Magnuckiego. Na program złożyły się znane utwory muzyki sakralnej oraz wokalne standardy światowych przebojów. Jak zawsze, chórzyści zostali docenieni przez publiczność owacją na stojąco i gromkimi brawami z prośbą o bis.
zdjęcia dostępne w galerii.
14.10.2015
W środę, 14 października obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej, na którym gościliśmy Starostę Powiatu Wrocławskiego - Pana Romana Potockiego i Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Panią Agnieszkę Kosztyło - Pałys. Wychowanki przygotowały pełen humoru program artystyczny połączony ze wzruszającymi piosenkami zespołu „Maniton”. Do wspaniałych życzeń, uczennice załączyły i wręczyły Gronu Pedagogicznemu oraz gościom ręcznie wykonane przez siebie bibułkowe róże. Spotkanie wieńczył słodki poczęstunek.
zdjęcia dostępne w galerii.
9.10.2015
W piątek, 9 października, uczennice z klas: I g, II g, I zsz uczestniczyły w warsztatach ekologicznych „Zwierzęta pożyteczne” w Borzygniewie. Warsztaty prowadził pracownik DZPK – pan Radosław Sosnowski. W trakcie warsztatów pogłębiliśmy wiedzę na temat biologii licznych zwierząt pożytecznych dla człowieka. Wietrzna pogoda utrudniała prowadzenie zajęć terenowych i mocno ochłodziła ciała uczestników spotkania. Ciepło ogniska i gorącego poczęstunku pozwoliło zapomnieć o chłodzie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali ciekawe upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
zdjęcia dostępne w galerii.
4.10.2015
4 października uczennice Koła religijno-bibliotecznego wzięły udział w I Koncercie Papieskim którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie „Ślężański Krąg”, współorganizatorem Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Nasławicach. Ten niecodzienny artystyczny projekt został finansowany i realizowany przy współudziale UMiG Sobótka, a honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz, p. S. Dobrowolski. W hołdzie Janowi Pawłowi II zagrała znana i ceniona w środowisku dolnośląskim orkiestra „Dziubek- Band” wraz z gościnnie występującymi głosami Wokalistek. Poezje – fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” recytował aktor z Fundacji „Choreia” i założyciel prywatnego „Lala Teatru”, p. D. Lech. Publiczność nagrodziła koncert gromkimi brawami, dziękując artystom za wspaniały muzycznie i pełen wspomnień o Karolu Wojtyle program, który doskonale wybrzmiał w akustycznych wnętrzach kościoła pw. MB Różańcowej w Księginicach Małych. zdjęcia dostępne w galerii.
31.10.2015
W piątek, 2 października odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a 31 października odbyła się wycieczka do Muzeum Ślężańskiego w Sobótce. Dziewczęta miały możliwość poznawania kolekcji sztuki śląskiej w średniowieczu oraz polskiej sztuki współczesnej.
zdjęcia dostępne w galerii.
16.10.2015
Warsztaty ekologiczne z Władysławem Dzielnickim
zdjęcia dostępne w galerii.
11.10.2015
W ramach obchodów Dnia drzewa 2015 odbyły się w naszym ośrodku warsztaty dydaktyczne prowadzone przez pana leśniczego Krzysztofa Szydłowskiego. Podczas spotkania uczennice klasy I g i II g miały okazję doskonalić swoje umiejętności w rozpoznawaniu pospolitych gatunków drzew liściastych i iglastych występujących w Masywie Ślęży. Pogłębiły wiedzę dotyczącą typów lasów, lesistości Polski, biologii omawianych gatunków drzew. Tradycyjnie już dla utrwalenia wiedzy wypełniły karty pracy przygotowane przez nauczycieli – biologii i geografii.
zdjęcia dostępne w galerii.
5.10.2015
W poniedziałek, 5 października, odbył się Jesienny Ośrodkowy Bieg Przełajowy. Ze względu na remont ul. Słonecznej, bieg odbył się na Stadionie SOKSiR w Sobótce. Trasę 1200 m najszybciej przebiegła Klaudia Rzeppa – 5 minut i 13 sekund. Dalej na mecie zameldowały się: Weronka Bald i Julia Mróz. W biegu uczestniczyły przedstawicielki klas: Ig, II g, I ZSZ. Przy organizacji biegu pomagały uczennice z klasy IIg.
zdjęcia dostępne w galerii.
październik 2015
Zajęcia plastyczne cieszą się wśród naszych wychowanek dużym zainteresowaniem. Dziewczęta z klasy II gimnazjum przygotowują obecnie własnoręcznie wykonane upominki, które będą wręczane z okazji Dnia nauczyciela. Największą inicjatywę wykazują dziewczęta: Zuzanna Adamska, Laura Goździaszek, Klaudia Kaszuba i Sandra Makowiecka.
zdjęcia dostępne w galerii.