Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

4.09.2015
W piątek uczennice wszystkich klas MOW wzięły udział w lokalnej IV. Edycji Narodowego Czytania – w tym roku „Lalki” B. Prusa. Imprezę prowadził p. Michał Hajdukiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ŚOKSiR w Sobótce. Atrakcyjny program spotkania na głównym placu miasta składał się z czytania licznych fragmentów powieści, m.in. przez pracowników UMIG oraz ze scenek opartych na treści „Lalki” w wykonaniu Grona Pedagogicznego i Uczniowskiego GG w Sobótce. Wystąpili oni w barwnych kostiumach z epoki B. Prusa, dzieląc się z publicznością elementami symbolizującymi klimat 2.połowy XIX wieku. W centralnym miejscu scenografii, przy dawnej maszynie do pisania przybijał pamiątkowe pieczątki sam autor…, a na zakończenie wykonano zbiorową fotografię wykonawców i zgromadzonych uczestników. zdjęcia dostępne w galerii.
26.06.2015
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
zdjęcia dostępne w galerii.

21.06.2015
W niedzielę 21 czerwca w Rynku w Sobótce miała miejsce wystawa fotograficzna członków grupy Fototwórcy zatytułowana ”RAJOBRAZ” prezentująca wybór zdjęć z sesji zdjęciowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Wernisaż był zakończeniem kolejnego wspólnego projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczna w Sobótce i działającej przy niej grupę Fototwórcy oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. 10 maja w MOW przedstawiciele Fototwórców: Jacek Niedzielski, Ania Rogalewska, Darek Wojtczyk, Adrianna Guzowska, Paweł Młyński, Arkadiusz Kopiciński uchwycili na zdjęciach malownicze otoczenie MOW i zachowany do dziś pałacowy urok samego budynku. Obiekt był jednak tego dnia przede wszystkim tłem, służącym wyeksponowaniu piękna młodych modelek – wychowanek MOW. Dziewczyny pozowały w strojach wzbogaconych o elementy zgromadzone w garderobie, z której korzystają podczas występów teatralnych. Wernisaż „RAJOBRAZ” był wydarzeniem towarzyszącym 40. edycji imprezy Pod Ślężą Śpiewanie. Bardzo serdecznie dziękujemy grupie Fototwórcy oraz kierownikowi biblioteki w Sobótce panu Michałowi Hajdukiewiczowi.
zdjęcia dostępne w galerii.
19.06.2015
W piątek 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego ostatniej klasy zasadniczej szkoły zawodowej. Po rozdaniu świadectw i dyplomów odbyło się miłe spotkanie przy kawie i torcie. Wspominaliśmy niezapomniane chwile z pobytu wychowanek w ośrodku.
zdjęcia dostępne w galerii.

13.06.2015
13 czerwca 2015 r. w naszym ośrodku odbyło się spotkanie z p. Aleksandrem Łężniakiem, podróżnikiem, pasjonatem biegania, twórcą pierwszych w Polsce, ręcznie wykonywanych sandałów minimalistyczno-biegowych, tworzonych pod nazwą Monk Sandals. Spotkanie zapoczątkowało cykl spotkań pod hasłem „Spotkania z ludźmi z pasją”. Tematem prezentacji była wyprawa do Gruzji oraz opowieść o nieudanej niestety próbie zdobycia jednego z najwyższych szczytów Kaukazu, Kazbeku o wysokości 5033,8 m n.p.m. Spotkanie okazało się niezwykle interesujące, dziewczęta bardzo chętnie zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w tym wydarzeniu. Mamy nadzieje, na kontynuację, zwłaszcza, że p. Aleksander planuje już kolejną wyprawę, tym razem, wspinaczkę sportową na Mnicha w naszych Tatrach. zdjęcia dostępne w galerii.
26.06.2015
Życzymy udanych wakacji
zdjęcia dostępne w galerii.

21.06.2015
Pod Ślężą śpiewanie
zdjęcia dostępne w galerii.

2015
Tradycyjnie, jak co roku uczennice brały udział w konkursach literackich organizowanych przez Gimnazjum im. Piotra Włostowica w Sobótce. Paulina Hacia i Wiktoria Podolska otrzymały wyróżnienie w XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Natomiast Paulina Hacia odniosła ogromny sukces zajmując II miejsce w XII Międzypowiatowym Konkursie Literackim „Uruchom swoją wyobraźnię”.
zdjęcia dostępne w galerii.

13.06.2015
W sobotę, dnia 13 czerwca wychowanki naszego ośrodka uczestniczyły w Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Rodziny, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Międzynarodowego Dnia Dziecka. Piknik odbył się na terenie jednostki wojskowej 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia Wrocław – Leśnica . W pikniku wzięło udział ok.360 uczestników, w tym: rodziny zastępcze ,osoby prowadzące rodzinne domy dziecka i ich podopieczni ,a także sponsorzy, goście, animatorzy, wolontariusze oraz organizatorzy. Przed zgromadzoną publicznością dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności kabaretowe, taneczne i wokalne. Paula Blicharska i Paulina Hacia wystąpiły w kabarecie „Namiot”. Amanda Murasicka, Amanda Kamińska, Paulina Bazan, Paula Blicharska i Paulina Hacia przeniosły publiczność w świat bajek w skeczu „O królewnie Śnieżce i dwóch krasnoludkach”. Nie zabrakło również tanecznych akcentów. Magda Gaura, Paulina Hacia, Amanda Murasicka, Laura Mirga, Amanda Kamińska, Laura Goździaszek, Aleksandra Śpiewak, Nikol Siwak, Sara Łubińska zaprezentowały swoje umiejętności w tańcu „basketball” i „słowianki”. Kinga Świątkowska i Amanda Murasicka zaśpiewały piosenkę Edyty Geppert „mamo-córko”. Piknik obfitował w wiele atrakcji . zdjęcia dostępne w galerii.
06.06.2015
W sobotę 6 czerwca wychowanki wszystkich klas udały się na sponsorowaną wycieczkę autokarową. W programie były dwa punkty zwiedzania:
Arboretum w Wojsławicach, będący filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego; gdzie porą późnej wiosny rozkwita największa ilość egzotycznych rododendronów. Spacer alejami niezwykle zadbanego terenu zielonego pełnego unikalnych gatunków flory należał do rzadkich przyjemności… Bardzo smakowało uczennicom drugie śniadanie spożywane na łonie natury.
Drugą atrakcją tego dnia było Sanktuarium MB Ślężańskiej Dobrej Rady oraz Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej w Sulistrowiczkach; panująca tam specyficzna cisza sprawiła, że uczestniczki w skupieniu wysłuchały ciekawej historii tej wyjątkowej świątyni oraz idei zgromadzonych tu dzieł sztuki sakralnej.
Miłym akcentem końcowym wyjazdu było wspólne ochłodzenie porcją lodów i pamiątkowa fotografia. W urokliwych miejscach powstały wspaniałe ujęcia indywidualne i grupowe; będą przypominać wychowankom o gościnnej Ziemi Dolnośląskiej.
Wyrażamy serdeczną wdzięczność Sponsorom i Wolontariuszowi wyjazdu - podczas całej wycieczki towarzyszył nam Pan Piotr Cz., zapewniając serwis fotograficzny. Ogromnie dziękujemy! :-) zdjęcia dostępne w galerii.