Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

31.03.2015
We wtorek, 31 marca w Wałbrzychu odbyły się 1. Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Naszą placówkę reprezentowały uczennice: Paulina Kolec, Renia Moros i Zuzia Adamska. Zawody odbyły się w pięknej Hali Widowiskowo-Sportowej Wałbrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego AQUA-Zdrój. W kategorii dziewcząt nasze wychowanki zdobyły:
1 miejsce- gra zespołowa (najlepszy ośrodek), 3 miejsce- gra indywidualna- zdobyła Paulina Kolec.
Gratulacje dla całego zespołu. zdjęcia dostępne w galerii.
26.03.2015
W czwartek, 26 marca gościliśmy w naszym ośrodku trzech przedstawicieli KLG „Mnich”. Tematem spotkania była wyprawa w góry Ural. Mieliśmy okazję poznać florę i faunę tajgi i tundry Syberyjskiej, specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas wspinaczek wysokogórskich oraz zwyczaje rodzimych mieszkańców Północnego Koła Podbiegunowego. Pod wpływem ciekawych opowieści naszych gości postanowiłyśmy zorganizować swoją wyprawę na górę Ślężę.
zdjęcia dostępne w galerii.
20.03.2015
W piątek, 20 marca od godziny 9 do 11 poszczególne klasy obserwowały częściowe zaćmienie Słońca. Do osłony wzroku służyły nam płyty CD. Dodatkowo mogłyśmy obserwować zjawisko rozszczepienia światła białego – piękne tęcze odbijały się od ścian korytarza.
zdjęcia dostępne w galerii.
20.03.2015
V Dolnośląska Gala Talentów w Lubiążu 20.03.2015
zdjęcia dostępne w galerii.

4.03.2015
W środę, dnia 4 marca odbyły się otrzęsiny ośrodkowe. Nowe wychowanki przeszły solidną musztrę wojskową – pokonały tory przeszkód, wykazały się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, czy też prowadzenia czołgu. Dobrej zabawy nie zepsuła nawet mikstura własnoręcznie przygotowana przez organizatorów, którą dziewczęta musiały skosztować po złożeniu uroczystej przysięgi. Na koniec wszystkie uczestniczki otrzymały certyfikaty przyjęcia w poczet wychowanek MOW i nowe imię, którym będą mogły posługiwać się do czasu opuszczenia ośrodka. Nad poprawnością wykonywania zadań oraz dyscypliną czuwały szeregowe Ola, Nikol i Wiktoria. zdjęcia dostępne w galerii.
28.03.2015
Tradycyjnie jak co roku, nasze dziewczęta reprezentowały ośrodek na Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 28.03.2015r. na rynku przed Urzędem Miasta i Gminy w Sobótce. Zaprezentowały ozdoby świąteczne wykonane samodzielnie: pisanki, kartki i stroiki.
zdjęcia dostępne w galerii.

22.03.2015
W niedziele, 22 marca odbył się w naszym ośrodku jubileuszowy 10. Ośrodkowy Turniej Taneczny. Jury oceniało trzy tańce - walca angielskiego, cha - chę i taniec dowolny w wykonania każdej klasy. Cały turniej wygrała klasa Ig, przed klasą II g i III g. Tytuły mistrzyń tańca towarzyskiego Jury przyznało Julii Mróz i Amandzie Murasickiej. Nagrodę publiczności zdobyła Sara Łubińska.
zdjęcia dostępne w galerii.
21.03.2015
9.03.2015
W niedzielę, w Parafii pw. NSPJ w Sobótce Górce gościli wybitni wirtuozi gitary klasycznej: Krzysztof Pełech, należący do elity gitarzystów na świecie oraz Robert Horna, ceniony i uznany w Polsce i za granicą. Muzycy w duecie zagrali oryginalne aranżacje muzyki hiszpańskiej, latynoamerykańskiej, filmowej, klasyki i jazzu. W koncercie Artystów uczestniczyła 8-osobowa grupa uczennic z klas I, III gimnazjum i IZSZ. Mistrzowskie wykonanie, kameralny klimat i świetny kontakt obu Muzyków z publicznością koncertu sprawiły, iż udział w nim dostarczył wielu estetycznych wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy!! zdjęcia dostępne w galerii.
2.03.2015
W poniedziałek, 2 marca odbyły się warsztaty plastyczne z zaproszonym gościem Panem Władysławem Dzielnickim, artystą-malarzem. W spotkaniu brały udział uczennice klasy 3 gimnazjum, gdzie hasłem przewodnim była „Przyroda w zimowym odpoczynku". Uczestniczki warsztatów wykonywały prace plastyczne metodą akwareli. Dzieła dziewcząt można podziwiać w galerii szkolnej. zdjęcia dostępne w galerii.