Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

luty-marzec 2018
Nasza placówka bierze udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Kancelarię Senatu - „Orzeł Biały – Nasza Duma”. Pracę konkursowy wykonuje uczennica I klasy Szkoły Branżowej Paulina Bazan. Oto kolejne etapy powstawania pracy konkursowej.
Zdjęcia dostępne w galerii
23.02.2018
Dnia 23 lutego, w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” odbyła się wycieczka do Wrocławia. Dziewczęta zwiedziły Muzeum Poczty, Hydropolis, uczestniczyły w zajęciach, podczas których wykonywały doświadczenia z wodą. Najwięcej wrażeń dostarczyła dziewczętom Panorama Racławicka.
Zdjęcia dostępne w galerii
9.02.2018
Dnia 9 lutego gościliśmy w placówce podróżnika Aleksandra Łężniaka, który przedstawił nam relację ze swojej wyprawy na Kostarykę. Zaprezentował piękno natury tego egzotycznego dla nas miejsca: przepiękne rejony wulkaniczne, las chmurowy, gdzie bogactwo wszystkich odcieni zielonego koloru zapewnia bardzo duża ilość rocznych opadów, a uroku dodaje wisząca o poranku mgiełka otulająca korony drzew. Wiele miejsca poświęcił morderczemu biegowi na ultra dystansie, w którym brał udział. Mówił o serdeczności i gościnności mieszkańców Kostaryki i o tym, jak wygląda ich życie. Fascynująca opowieść spowodowała, że chciałoby się odwiedzić te egzotyczne miejsca.
Zdjęcia dostępne w galerii
W dniu 07 lutego 2018r. kolejna grupa naszych wychowanek brała udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu „Nowa Perspektywa - Lepszy Start”. Wychowanki wyjechały na zajęcia do Wrocławia, do oddziału banku PKO BP. Wzięły udział w zajęciach, których celem było poznanie podstaw bankowości. Dowiedziały się min. jak przez Internet założyć konto w banku, jak bezpiecznie posługiwać się kartą bankomatową.
Zdjęcia dostępne w galerii
31.01.2018
31 stycznie 2018 roku obchodziliśmy Dzień JABŁKA. Wcześniej mieliśmy okazję zapoznać się z wartościami odżywczymi i leczniczymi jabłek, poznać najbardziej popularne ich odmiany i wykorzystanie w kuchni. Przepysznymi jabłkami obdarowała nas lokalna firma „Sady Ślężańskie”, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim miłośnikom zdrowego żywienia polecamy pamiętać co mówią Anglicy i polscy dietetycy: „Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Nasi dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia.”
Zdjęcia dostępne w galerii
luty 2018
W lutym 2018 kolejne dwie grupy, w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zakończyły w naszej placówce zajęcia z zakresu savoir vivre. Dziewczęta, tak jak poprzednio, uczyły się jak nakrywać do stołu, podawać jedzenie, kulturalnie spożywać posiłki, jak zadbać o właściwy, dostosowany do konkretnych sytuacji strój, jak dbać o wygląd i prezentację, uczyły się także, jakich form towarzyskich należy przestrzegać oraz jakie zasady obowiązują nas w komunikowaniu się międzyludzkim. Znajomość norm postępowania da dziewczętom poczucie bezpieczeństwa, pomoże odnaleźć się w nowych dla nich sytuacjach.
Zdjęcia dostępne w galerii
10.02.2018
W sobotę, 10 lutego odbyła się w naszym ośrodku dyskoteka walentynkowa. Zaproszonymi gośćmi byli chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Jawora. Zabawa trwała całe popołudnie, młodzież zintegrowała się, bawiła się doskonale, humory dopisywały. Dziękujemy!
Zdjęcia dostępne w galerii
7.02.2018
W dniu 6 lutego kolejna grupa wychowanek placówki, będących uczestnikami projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”, współfinansowanego ze środków EFS w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia. Wychowanki miały okazje odwiedzić różnorodne urzędy administracji rządowej i samorządowej w stolicy naszego województwa. W Urzędzie Wojewódzkim przedstawiono dziewczętom rolę i zadania tegoż urzędu. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. o sposobie składania dokumentów związanych z wydaniem paszportu. Po zakończonej prezentacji dziewczęta zwiedzały budynek Urzędu. Następnie dziewczęta zwiedzały Urząd Marszałkowski. Podczas prezentacji dziewczęta poznały zadania jakie spełnia ten urząd w strukturze administracji samorządowej, a także dowiedziały się również w jaki sposób funkcjonuje Powiatowy Urząd Pracy i jakie są jego zadania. Kolejnym punktem wycieczki był Urząd Gminy w Czernicy. Tam dziewczęta dowiedziały się w jaki sposób i po co tworzy się gminy i powiaty.
Zdjęcia dostępne w galerii
styczeń 2018
Jak co roku nasze dziewczęta wykonały 40 par kotylionów na bal charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „AS”.
Zdjęcia dostępne w galerii
12-13.01.2018
12 i 13 stycznia br., wychowanki i nauczyciele pracowali kolejny raz w ramach wolontariatu przy organizacji 3. Górskiego Zimowego Maratonu Ślężańskiego 2018. Organizatorem biegu był Klub Biegacza Sobótka. Tym razem pomagaliśmy przy wydawaniu uczestnikom biegu pakietów startowych i obsłudze METY biegu. Jesteśmy pewni, że spełni się powiedzenie "Officium officio provocatur" (Życzliwość wywołuje życzliwość) i członkowie KB Sobótka pomogą nam w organizacji środowiskowego biegu „Rodzic i ja”.
Zdjęcia dostępne w galerii