Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

1.05.2018
Dnia 1 maja dziewczęta, które pozostały w placówce, uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na których dekorowały szklane pojemniki oraz w zajęciach kulinarnych, na których uczyły się przyrządzać pizzę.
Zdjęcia dostępne w galerii
25.04.2018
Dnia 25 kwietnia dziewczęta uczestniczyły w szkoleniu z pierwszej pomocy oraz szkoleniu z BHP w ramach projektu Nowa Perspektywa - Lepszy Start.
Zdjęcia dostępne w galerii
18.04.2018
W środę, 18 kwietnia, klasa I szkoły branżowej wraz z wychowawcami zwiedziła Zamek Książ, Palmiarnię w Wałbrzychu oraz zalew w Świdnicy. Dopisała piękna pogoda.
Zdjęcia dostępne w galerii
19.04.2018
W czwartek, kiedy III klasa pisała egzamin gimnazjalny z matematyki, pozostałe uczennice miały zajęcia na stadionie. Część dziewcząt grała w siatkówkę, część w piłkę nożną, a część ćwiczyła fitness. Każda wychowanka znalazła coś dla siebie. Słoneczko świeciło, a my przy okazji opaliłyśmy się.
Zdjęcia dostępne w galerii
18-20.04.2018
W dniach 18, 19, 20 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny klasy III g. Przez trzy dni panowała w szkole atmosfera egzaminacyjna. Pozostałe klasy każdego dnia miały zorganizowane wycieczki klasowe poza placówką w ramach tzw. „dni dyrektorskich”. Wszystko zakończyło się pomyślnie. Do następnego roku, kiedy to będziemy pisać ostatni raz egzamin gimnazjalny.
Zdjęcia dostępne w galerii
25.04.2018
W ramach realizacji projektu ekologicznego „Pszczoły ratujemy, Ziemię ocalić pomożemy” odwiedziliśmy pięknie kwitnący wisniowo – jabłoniowy sad. Nasz gospodarz, pan Wojciech Franaszczuk, wzbogacił naszą wiedzę na temat zakładania i pielęgnacji sadów owocowych oraz roli pszczół w zapylaniu drzew. Na koniec spotkania umówiliśmy się na jesienne zbiory i degustację owoców pochodzących ze ŚLĘŻAŃSKICH SADÓW.
Zdjęcia dostępne w galerii
21.04.2018
Chleby, bułeczki, precelki i ciasteczka, to wszystko dzieło naszych uczennic zdobywających zawód piekarza w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”.
Zdjęcia dostępne w galerii
18.04.2018
18 kwietnia klasa VII wyruszyła na wycieczkę śladami dawnych wierzeń Słowian zamieszkujących obszar Masywu Ślęży. Starożytne rzeźby kultowe: Mnich, Panna z rybą czy Niedźwiedź i dotyczące ich legendy zachęcały do zgłębiania historii okolic Sobótki. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Muzeum Ślężańskiego. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Przyroda Masywu Ślęży” oraz wystawa malarstwa Mariana Późniaka „Struktura przyjaźni”.
Zdjęcia dostępne w galerii
20.04.2018
Wycieczka do Rezerwatu Archeologicznego w Będkowicach odbyła się w piątek, 20 kwietnia. Naszym przewodnikiem w drodze do rezerwatu był pracownik DZPK – pan Wiesław Pazgan. Ciekawie przekazywane informacje na temat dobrze zachowanego zespołu osadniczego datowanego na VIII – IX w długo pozostaną w naszej pamięci, podobnie jak pozostałości cmentarzyska – kurhany, zrekonstruowane drewniane chaty czy witające przybyszów rzeźby owianych legendą wojów piastowskich.
Zdjęcia dostępne w galerii
12.04.2018
12 kwietnia cztery nasze wychowanki Wiktoria Ligenza, Kinga Lisowska, Julia Strychalska i Karolina Gondek wzięły udział w VI Ogólnopolskie Mistrzostwach MOW w grach logicznych - kategoria Abalone oraz Kostka Rubika, które odbywały się w Puławach. W Mistrzostwach wzięło udział sześć ośrodków. Po uroczystym rozpoczęciu Mistrzostw Polski wychowankowie z poszczególnych ośrodków zostali rozlosowani do grup eliminacyjnych, w których grali systemem każdy z każdym. Dwóch najlepszych zawodników z grupy przechodziło do kolejnego etapu rozgrywek, następnie do ćwierćfinałów, półfinałów i w końcu do finału. Uczestnicy w kolejnych rundach grali do dwóch wygranych meczy. W przerwie pomiędzy kolejnymi rundami abalone został rozegrany turniej w układaniu Kostki Rubika na czas. Nasz ośrodek zajął czwarte miejsce, a tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Wiktoria Ligenza. Po zakończonej rywalizacji dziewczęta zwiedzały Kazimierz Dolny, który jest uroczym, renesansowym miasteczkiem, położonym malowniczo nad Wisłą niedaleko Puław. Podziwiały rynek z pięknymi kamieniczkami, wspinały się na zamek i basztę by podziwiać miasteczko z góry, a potem był czas na uroczy spacer wzdłuż rzeki Wisły, by podziwiać stare spichlerze.
Zdjęcia dostępne w galerii