Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

22.10.2017
W niedzielę, 22 października nasz ośrodek gościł grupę piłkarską Zalesie - Wójcice z Jelcza Laskowic. Celem spotkania była integracja wychowanek z młodzieżą ze szkoły podstawowej i gimnazjum oraz rekreacja na wolnym powietrzu. Młodzież zagrała mecz piłki nożnej, który wygrali goście. Wspólna rywalizacja pozwoliła zbliżyć do siebie młodzież. Miłym, akcentem był grill - smażona kiełbaska, gorąca herbata i słodkie przekąski. Spotkanie przysporzyło dużo radości i zadowolenia. Integracja odbyła się pod opieką wychowawcy Pana Bartosza Reszke oraz trenera drużyny gości Pana Waldemara Krasickiego. Pozytywne wrażenie sprawiło, że nasz ośrodek został zaproszony do Jelcza Laskowic na kolejny mecz.
Zdjęcia dostępne w galerii.
19.10.2017
Grupa dziewcząt z naszego ośrodka systematycznie biega. Na popołudniowych zajęciach wychowanki tworzyły plakaty propagujące tę dyscyplinę sportu, które zostały zawieszone na terenie naszego ośrodka. Może ktoś się skusi i dołączy do grona biegaczek.
Zdjęcia dostępne w galerii.
13.10.2017
Dnia 13 października gościliśmy w placówce Pawła Fajdka - mistrza świata w rzucie młotem, któremu czasem zdarzy się rzucić tak daleko, że konkurentom opadają ręce. Sportowiec przybył wraz z trenerami Jolantą Kumor i Zygmuntem Worsą. Paweł Fajdek to wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów. W swojej kolekcji posiada m.in. trzy złote medale mistrzostw świata (Moskwa – 2013, Pekin – 2015, Londyn – 2017), złoto Mistrzostw Europy z Amsterdamu (2016), srebro Mistrzostw Europy z Zurychu (2014), trzy złota Uniwersjady (Shenzhen – 2011, Kazań – 2013, Gwangju – 2015). Do kolekcji jak mówił - brakuje mu jedynie medalu olimpijskiego. Ten miejmy nadzieję zawiśnie na jego szyi w 2020 roku w Tokio! Paweł Fajdek opowiadał o swojej trudnej, pełnej wyrzeczeń drodze do sukcesów, o ciężkiej pracy i determinacji w dążeniu do mistrzowskich tytułów. Namawiał nas do spełniania swoich marzeń, pokonywania trudności, bo tylko wtedy życie ma sens.
Zdjęcia dostępne w galerii.
10.10.2017
We wtorek 10 października 2017 roku grupa 6 wychowanek naszej placówki ukończyła „Trening kompetencji i umiejętności społecznych w zakresie zarządzania własnym budżetem domowym” w wymiarze 36 godzin. Uczestnictwo w zajęciach wzbogaciło nasze wychowanki o bardzo wiele umiejętności teoretycznych i praktycznych, niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie po usamodzielnieniu.
Zdjęcia dostępne w galerii.
21.10.2017
W sobotę, 21 października siedem przedstawicielek naszego ośrodka brało udział w XVI Ogólnopolskim Biegu Przełajowym w Krupskim Młynie. Pogoda i piękne sosnowe lasy sprzyjały biegaczom. Na dystansie 1500 m najlepszy czas uzyskała Joanna Augustyniak z kl. I SB; kolejno na mecie zameldowały się: Sylwia Farat i Dominika Desperak. Zwyciężczyniom biegu gratulujemy, organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie.
Zdjęcia dostępne w galerii.
16.10.2017
Dnia 16 października obchodzony był w naszym ośrodku Dzień Nauczyciela. Przybyli do nas zaproszeni goście ze Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Nasze wychowanki w ramach podziękowań za trud włożonych w ich edukację i wychowanie zaprezentowały program bogaty w wiele form artystycznych. Można było oglądać formy teatralne: przedstawienie profilaktyczne pt. „Szczęście” oraz dwa kabarety „Tablica Mendelejewa” , „Pinokio”. Dziewczęta zaprezentowały również ciekawy układ taneczny w bardzo twarzowych biało - czarnych strojach. Wysłuchaliśmy również zespołu muzycznego i chóru oraz śpiewu solowego. Na koniec były podziękowania i prezenty wykonane przez nasze wychowanki z koła plastycznego: lawendowe woreczki oraz drzewka bonsai.
Zdjęcia dostępne w galerii.
15.10.2017
Arteterapia - to kolejny cykl zajęć w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”, w których uczestniczyła grupa naszych wychowanek. Arteterapia jako jedna z metod terapeutycznych wykorzystuje wiele technik plastycznych: rysunek, malarstwo, rzeźbę, tkaninę artystyczną, collage . Dziewczęta podczas tych zajęć mogły tworzyć obrazy i obiekty i dzięki temu mogły lepiej zrozumieć siebie oraz naturę swoich problemów i trudności. Taka forma terapii jest spontanicznym procesem tworzenia i nie wymaga od osób w niej uczestniczących doświadczenia lub zdolności artystycznych, a daje ogromnie dużo radości i satysfakcji.
Zdjęcia dostępne w galerii.
12.10.2017
Zgodnie z tradycją naszego ośrodka, przedstawicielki klas najmłodszych, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Drzewa posadziły 12 pięknych sosenek. Wcześniej zapoznały się z ich wymaganiami glebowymi i klimatycznymi oraz podstawowymi zasadami sadzenia drzew iglastych. Sponsorem sosen było Nadleśnictwo Miękinia. Mamy nadzieje, ze starannie pielęgnowane sadzonki wyrosną na piękne drzewa.
Zdjęcia dostępne w galerii.
9.10.2017
Rozpoznawanie pospolitych drzew iglastych i liściastych doskonaliliśmy podczas stacjonarnych warsztatów ekologicznych prowadzonych przez pana leśniczego Krzysztofa Szydłowskiego. Pan leśniczy rozbudził w nas zainteresowanie biologią drzew, ich sekretnym życiem. Wskazał podstawowe cechy morfologiczne pospolitych gatunków drzew iglastych i liściastych występujących w Masywie Ślęży. Spotkanie było wstępem do obchodów Dnia Drzewa 2017 w naszym ośrodku.
Zdjęcia dostępne w galerii.