Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

10.10.2019
W ramach obchodów Dnia Drzewa 2019 wybraliśmy się w odwiedziny do sobótczańskich przedszkolaków. Wizyty były wcześniej umówione z dyrekcjami placówek. W upominku przedszkolaki otrzymały wyhodowane przez nas drzewka kasztanowców i zebrane kasztany na kasztanowe ludki. Spotkania było okazją do nauki przez zabawę. Nasi milusińscy otrzymali również plakaty oraz ulotki przedstawiające szrotówka kasztanowcowiaczka, zagrażającego naszym kasztanowcom. Król Julian i jego przyjaciele przedstawili metody walki z tym motylem. Oczywiście nie zabrakło także wspólnych zabaw, tańców i prezentacji wierszy o drzewach.
Zdjęcia dostępne w galerii
7.10.2019
W ramach kontynuacji akcji „Ratujmy kasztanowce” i obchodów Dnia Drzewa 2019 sadziliśmy w naszym ogrodzie wyhodowane przez nas kasztanowce. Przy okazji dowiedzieliśmy się jakie są wymagania glebowe i siedliskowe tych drzew. Przed przystąpieniem do pracy poznaliśmy podstawowe zasady sadzenia drzew i krzewów. Na koniec każde drzewko otrzymało swoje imię.
Zdjęcia dostępne w galerii
27-28.09.2019
Już tradycyjnie pomagaliśmy KB Sobotka przy organizacji Jesiennego Ślężańskiego Festiwalu Biegowego. W piątek pracowaliśmy w biurze zawodów wydając numery startowe. W sobotę pomagaliśmy na Mecie obsługiwać strudzonych uczestników biegów. W tym roku po raz pierwszy niektórzy uczestnicy festiwalu mieli do pokonania dystans 80 km. Pogoda sprzyjała startującym. W pięknych okolicznościach przyrody, w okolicach Schroniska „Pod Wieżycą” z największą przyjemnością pracowałyśmy jako wolontariuszki.
Zdjęcia dostępne w galerii
24.09.2019
We wtorek, 24 września, braliśmy udział w kolejnych warsztatach ekologicznych organizowanych przez POWIAT WROCŁAWSKI i DZPK w Borzygniewie. Tematem spotkania były „Zwierzęta nocne”. Teraz jesteśmy już ekspertami od biologii, zwyczajów i ciekawostek dotyczących m.in. nietoperzy, sów i jeży. Warsztaty, prowadzone przez pracowników DZPK, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczennic. Podawane w ciekawy sposób wiadomości na długo pozostaną w pamięci uczestników spotkania. Dużo radości sprawiły także młodzieży upominki przygotowane przez organizatorów warsztatów. Za co bardzo dziękujemy.
Zdjęcia dostępne w galerii
15.09.2019
Gry i zabawy oraz dyskoteka z MOW Nysa 15.09.2019.
Zdjęcia dostępne w galerii
9.10.2019
W środę, 9 października odbył się Jesienny Ośrodkowy Bieg Przełajowy. Pogoda sprzyjała, piękna, złota jesień i skąpany w słońcu las zachęcał biegaczki do wysiłku. Brawa należą się wszystkim uczestniczkom biegu. W trosce o zdrowie i zgrabną sylwetkę zachęcamy do biegania i spacerów.
Zdjęcia dostępne w galerii
29.09.2019
Wycieczka grupowa na Kopę Biskupią szlakiem pasma Gór Opawskich, pieczenie kiełbasek pod schroniskiem.
Zdjęcia dostępne w galerii
25.09.2019
W ramach cyklu „Spotkania z mistrzem, człowiekiem z pasja” gościliśmy w naszym ośrodku ultramaratończyka pana Krystiana Ogłego, członka KB Sobótka, którego pasją są ultramaratony górskie. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie PZS nr 3 w Sobótce. Pan Krystian najchętniej uczestniczy w biegach o długości zaczynającej się od 100 km. Preferuje trasy stumilowe. Uważa, że dają więcej możliwości strategicznego zarządzania tempem, wysiłkiem, odżywianiem, nawadnianiem. W trakcie zawodów nie zwraca uwagi na cyfry – osiągnięty czas i miejsce. O wiele ważniejsza jest dla naszego mistrza - postawa. Na mecie lubi czuć, że „walczył – nigdy z innymi, zawsze z samym sobą…” Krystian Ogły jest pierwszym Polakiem, który skompletował 12 oryginalnych biegów cyklu Ultra-Trail World Tour. W tym roku zadebiutował w ultramaratonie Badwater w Dolinie Śmierci w Stanach Zjednoczonych. Pomimo kontuzji, dystans 217 km pokonał w czasie 33 godzin i 56 minut, co dało mu 23. miejsce wśród 79 sklasyfikowanych zawodników. Tym samym Krystian Ogły został ósmym Polakiem, który ukończył bieg uznawany za najtrudniejszy ultramaraton na świecie.
Zdjęcia dostępne w galerii
20.09.2019
Mając na uwadze dobro środowiska i nas samych 20 września 2019 ruszyliśmy sprzątać szlaki Masywu Ślęży położone w pobliżu naszego ośrodka. Ponieważ cel Akcji był wielki, to i nasz zapał do pracy ogromny.
Zdjęcia dostępne w galerii
7.09.2019
Udział w „Narodowym Czytaniu 2019” w Domu Kultury.
Zdjęcia dostępne w galerii