Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

17.04.2018
Dnia 17 kwietnia Angelika i Dominika wraz z opiekunkami B. Gorgoń i M. Witkowską wzięły udział w akcji profilaktycznej Profilaktyka agresji i przemocy w szkole w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.
Zdjęcia dostępne w galerii
7.04.2018
W sobotę, 7 kwietnia, odbyła się wycieczka w ramach projektu unijnego „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” realizująca moduł pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach brało udział 6 wychowanek. Jak uczyłyśmy się pomocy, możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.
Zdjęcia dostępne w galerii
25.03.2018
25 marca pierwsza grupa dziewcząt uczestniczyła w szkoleniu BHP i pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”.
Zdjęcia dostępne w galerii
24.03.2018
Dnia 24 marca odbył się na Sobótczańskim rynku Jarmark Wielkanocny. Oczywiście nas też nie mogło na nim zabraknąć. Dziewczęta sprzedawały świąteczno – wiosenne stroiki, jajka, palmy i przedmioty dekoracyjne wykonane na zajęciach koła plastycznego.
Zdjęcia dostępne w galerii
22.03.2018
W ramach realizacji projektu „Pszczoły ratujemy, Ziemię ocalić pomożemy” odbyły się w naszym ośrodku warsztaty „Pszczoły owadami użytecznymi”. Prowadząca warsztaty p. Natalia Michalczak pomogła nam usystematyzować wiedzę na temat biologii pszczołowatych, hierarchii panującej w ulu, powstawania i leczniczych właściwości produktów pszczelarskich. Poznaliśmy budowę typowego ula i sprzęt, którym posługują się pszczelarze. Dowiedzieliśmy się dlaczego giną pszczoły i jakie działania należy podjąć, aby je ratować. Przeprowadzony na koniec warsztatów test wiedzy dowiódł, że byliśmy uważnymi słuchaczami, a i przyszłość pszczół nie jest nam obojętna. Na kolejne spotkanie umówiliśmy się z panią Natalią jesienią, kiedy to pasieki będą pełne miodu.
Zdjęcia dostępne w galerii
15.04.2018
W niedzielę, 15 kwietnia, ponownie odbyła się wycieczka w ramach projektu unijnego „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” realizująca moduł pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach brało udział 6 wychowanek.
Zdjęcia dostępne w galerii
27.03.2018
Dnia 27 marca w kompleksie Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, rozegrane zostały IV Mistrzostwa Dolnego Śląska Placówek Resocjalizacyjnych w Tenisie Stołowym. Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu, który zaprosił do udziału w przedsięwzięciu wszystkie placówki z Dolnego Śląska oraz placówki z regionu województwa opolskiego oraz wielkopolskiego. Placówkę reprezentowały dziewczęta, które w międzyklasowym turnieju w tenisie stołowym w naszym ośrodku uplasowały się na 3 pierwszych miejscach. W rywalizacji indywidualnej dziewczęta zdobyły całe podium.
Wyniki:
Mistrzyni Dolnego Śląska – Wiktoria Ligenza (MOW Sobótka)
Vicemistrzyni Dolnego Śląska – Kinga Lisowska (MOW Sobótka)
III miejsce – Julia Strychalska (MOW Sobótka)
Gratulacje.
Zdjęcia dostępne w galerii
24.03.2018
Pomagając przy organizacji tegorocznego Półmaratonu Ślężańskiego pracowaliśmy wytrwale na czterech stanowiskach: w biurze zawodów, wydając numery startowe, na trasie półmaratonu obsługując trzeci punkt z izotonikami i wodą oraz zagrzewając biegaczy do pokonywania własnych słabości na 19 km biegu rapując i grając na bębnach. Nie zabrakło nas także na mecie przy wręczaniu medali i wody. Pracując w biurze zawodów mieliśmy okazję spotkać wielu utytułowanych biegaczy a także naszych dobrych znajomych – przyjaciół naszego ośrodka, np. p. A. Łężniaka, p. Radosława Puchałę, p. H. Załęskiego, p. W. Cierpińskiego – gościa honorowego biegu. Mieliśmy okazję podziwiać sukcesy zarówno najszybszych, jak i tych wolniejszych biegaczy. Każdy z nich dal z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy czas. Do biegu zarejestrowało się 5595 osób, bieg ukończyło 4078, w tym 862 kobiety. Wszystkim uczestnikom biegu i wolontariuszom życzymy zdrowia, co pozwoli nam spotkać się za rok na 12. Półmaratonie Ślężańskim.
Zdjęcia dostępne w galerii
23.03.2018
Spotkanie z panem Waldemarem Cierpińskim dwukrotnym mistrzem olimpijskim w maratonie odbyło się w SP w Świątnikach. Pan Waldemar – Niemiec polskiego pochodzenia, swoje trofea zdobył na olimpiadzie w Montrealu w 1976 roku i w Moskwie w 1980 roku. Obecnie jest właścicielem dużego sklepu sportowego w Halle, organizatorem biegów, w tym znanego Półmaratonu Lipsk – Halle. Sam często biega, gra w piłkę nożną, jeździ na nartach, pływa. Twierdzi, „że praca nie idzie na marne, w każdej dziedzinie naszego życia – w nauce również. Dlatego zawsze warto dążyć do wyznaczonego sobie celu”. Od ubiegłego roku, p. Waldemar Cierpiński jest członkiem KB Sobótka.
Zdjęcia dostępne w galerii
21.03.2018
21 marca, jak co roku obchodziliśmy Dzień Wiosny. W trakcie tegorocznego turnieju klas realizowałyśmy również projekt „Pszczoły ratujemy – Ziemię ocalić pomożemy” finansowany ze środków przeznaczonych na ochronę środowiska przez powiat wrocławski. Zadaniem każdej z klas było przygotowanie plakatów i prezentacji multimedialnych tematycznie związanych z wiosną, wykonanie kukły Marzanny, a w ramach projektu klasa VII wykonała prezentację multimedialną „Pszczoły gatunkiem użytecznym”, kl. II g „Pszczoła miodna gatunkiem społecznym”, kl. III „Rośliny miododajne” i klasa I bs „Chrońmy pszczoły”. Dziewczęta wykonały także z papieru małe pszczółki i mapy mentalne o tych pożytecznych owadach. Uroczystość zakończyła się spaleniem kukły Marzanny i upieczeniem na ognisku przepysznych kiełbasek. Komisja konkursowa oceniła prace wychowanek i I miejsce w turnieju zajęła klasa III g, II miejsce klasa I bs, III miejsce klasa VII, a czwarte II gimnazjum.
Zdjęcia dostępne w galerii