Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

12.01.2018
W piątek, 12 stycznia 2018 została zorganizowana wycieczka do Wrocławia dla uczestników projektu: „Nowa Perspektywa- Lepszy Start”. W wycieczce wzięło udział sześć wychowanek naszego ośrodka, które uczestniczą w kursie umiejętności zawodowych w zawodzie cukiernik. Pierwszy zakład to Cukiernia/Piekarnia Stanisław Kibało we Wrocławiu przy ul. Średzkiej 28 , drugi zakład – Cukiernia “FILIPINKA” we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 13 a trzeci zakład to Cukiernia Carolin & Simon S.C. Sergiusz Siemionko we Wrocławiu przy ul. Partyzantów 16a (Biskupin). Właściciele opowiedzieli dziewczętom historie zakładów oraz przedstawili kolejne etapy wytwarzania produktów cukierniczych. Dziewczęta były zainteresowane zarówno historią jak i procesem produkcji w zakładach. Na koniec mogły spróbować produktów z cukierni.
Zdjęcia dostępne w galerii
7.01.2018
W ramach zajęć niedzielnych, 7 stycznia, odbyły się w naszej placówce rozgrywki międzygrupowe w piłkę siatkową. Dziewczęta chętnie i z zapałem dopingowały się wzajemnie, była miła i życzliwa atmosfera. Dziewczęta rywalizowały zgodnie z zasadami fair play. Dziękujemy za super zabawę.
Zdjęcia dostępne w galerii
21.12.2017
Na podsumowanie rocznego projektu finansowanego przez Wydział Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu 21 grudnia odbyły się w bibliotece ekologiczne warsztaty czytelnicze pod hasłem „Z głosem za pan brat”. Zaproszony Gość, pan Dariusz Lech, aktor i wykładowca emisji głosu poprowadził bardzo ciekawe ćwiczenia dotyczące prawidłowej artykulacji, pracy z oddechem i okazywania emocji drogą werbalną oraz za pomocą mowy ciała. Jednym z głównych zadań było wsłuchiwanie się w odgłosy natury, a następnie wierne ich powtarzanie - człowiek jest częścią świata przyrody. W klimacie przedświątecznym, jednym z zadań dramowych było przekazanie życzeń bez użycia słów …
Zdjęcia dostępne w galerii
20.12.2017
Ten szczególny wieczór w roku - jasełka z łamaniem opłatkiem - miał miejsce 20 grudnia 2017 r. W bardzo pięknej, zimowej scenerii dziewczęta zaprezentowały historię Bożego Narodzenia, w której pobrzmiewały wdzięczne głosy kolęd i pastorałek. Wśród aniołów i w towarzystwie Elfa, prawdziwą niespodzianką było przybycie św. Mikołaja, w jego rolę wcielił się pan dyrektor, Piotr Kaczmarzyk. Wszystkie wychowanki, na znak, że były grzeczne, otrzymały upominki oraz pyszne słodkości. Tradycyjnie łamano się opłatkiem i serdecznie składano wzajemne życzenia. Spotkanie pełne było wzruszeń i świątecznej atmosfery.
Zdjęcia dostępne w galerii
grudzień2017
W czasie ADWENTU wychowanki uczestniczyły w nabożeństwach RORAT, które pod hasłem „Strażnik Skarbów – Roraty 2017 ze Św. Józefem” prowadził dla dzieci i młodzieży ks. Rafał, wikary. Przygotowując się do dobrego przeżycia ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, chętne uczennice wykonały także mapę mentalną poświęconą historii kolęd i pastorałek. Ozdobiła ona hol szkolny, wprowadzając przedświąteczny nastrój.
Zdjęcia dostępne w galerii
W dniu 10 stycznia 2018r. wychowanki z II grupy projektowej cukierniczej przystąpiły do egzaminu kończącego edycję ich kursu, w ramach programu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”. Egzamin odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu przy ul. Kamiennej w godzinach od 15.00- 19.00. Wszystkie dziewczęta poradziły sobie z wykonaniem egzaminacyjnych zadań. Gratulujemy naszym przyszłym cukiernikom pozytywnego ukończenia kursu i zdania egzaminu.
Zdjęcia dostępne w galerii
grudzień 2017
W listopadzie i grudniu odbywały się zajęcia z floroterapii w ramach Projektu Nowa Perspektywa lepszy Start. Podczas zajęć wychowanki poznawały różne rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizowały własne pomysły dekoratorskie z tworzeniem kompozycji kwiatowych zarówno z kwiatów żywych jak i suszonych. Dodatkowym elementem, który bardzo zainteresował uczestników zajęć była fotografia.. Wszystkie zajęcia nasze dziewczęta przyjmowały z ogromnym zaangażowaniem, ciekawością i co najważniejsze - chęcią do pracy.
Zdjęcia dostępne w galerii
W grudniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych organizowany przez MOW w Mrowinach. Tematem konkursu była bombka świąteczna. Nasza wychowanka, Dominika Desperak zdobyła I miejsce.
Zdjęcia dostępne w galerii
16.12.2017
W sobotę 16 grudnia uczestniczyliśmy - jak co roku - w Jarmarku Bożonarodzeniowym na rynku w Sobótce. Była miła i życzliwa atmosfera a przedmioty, stroiki i upominki wykonane przez nasze dziewczęta z koła plastycznego cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy i do zobaczenia za rok na sobótczańskim rynku:)
Zdjęcia dostępne w galerii
15.12.2017
W piątek 15 grudnia w SP nr 1 w Sobótce odbył się II etap ponadregionalnego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W XVII edycji tego Konkursu reprezentowały nasz ośrodek Eliza, Agnieszka, Julia i Klaudia. Do kolejnego etapu – wojewódzkiego zaklasyfikowali się uczniowie SP nr 1. Do zobaczenia za rok.
Zdjęcia dostępne w galerii