Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

5.10.2017
W dniach 4 i 5 października 18 wychowanek uczestniczyło w zajęciach praktycznych w oddziale PKO BP we Wrocławiu w ramach projektowych NPLS. Dziewczęta krok po kroku poznały sposób zakładania kont z wykorzystaniem strony internetowej oraz dowiedziały się jak uniknąć zagrożeń związanych z działalnością para banków.
Zdjęcia dostępne w galerii.
1.10.2017
We wrześniu odbyły się w naszej placówce kolejne zajęcia w ramach Projektu NPLS. Były to zajęcia dotyczące autoprezentacji i zajęcia dotyczące niwelowania zachowań agresywnych. Zajęcia autoprezentacji uświadomiły wychowankom jak ważna jest umiejętność zaprezentowania siebie na dzisiejszym wymagającym rynku pracy. Natomiast na zajęciach dotyczących agresji dziewczęta ćwiczyły sposoby panowania nad emocjami i agresywnymi impulsami oraz uczyły się konstruktywnego radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi.
Zdjęcia dostępne w galerii.
30.09.2017
W sobotę, 30 września 2017 r. pracowaliśmy przy obsłudze METY IV Górskiego Maratonu Ślężańskiego. Piękna jesienna pogoda sprzyjała biegaczom i wszystkim osobom pracującym przy organizacji biegu. Tym razem pomagaliśmy przy wydawaniu ciepłego posiłku, wręczaniu medali i obsłudze punktu z wodą i odżywkami dla biegaczy. Wspaniała sportowa atmosfera i piękne okolice Domu Turysty „Pod Wieżycą", gdzie zlokalizowana była META biegu, spowodowały, że poświęcony na pracę wolontariacką czas pięć godzin minął bardzo szybko. Wszystkim uczestnikom IV Górskiego Maratonu Ślężańskiego gratulujemy wyników, a Zarządowi KB Sobótka dziękujemy za zaproszenie do współpracy przy jego organizacji.
Zdjęcia dostępne w galerii.
wrzesień 2017
Festyn w Kiełczowie
Zdjęcia dostępne w galerii.
15.09.2017
„Nie ma śmieci – są surowce”, to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątanie Świata – Polska. Organizatorzy tej najpowszechniejszej w naszym kraju wolontariacka akcji na rzecz poszanowania środowiska, zwrócili w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” - na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania. Mając na uwadze dobro środowiska i nas samych ruszyliśmy sprzątać szlaki Masywu Ślęży położone w pobliżu naszego ośrodka. Ponieważ cel Akcji był wielki, to i nasz zapał do pracy ogromny.
Zdjęcia dostępne w galerii.
2.10.2017
Ze względu na roboty drogowe wykonywane w pobliżu ośrodka, tegoroczny jesienny bieg przełajowy odbył się na Stadionie SOKSiR w Sobótce. W biegu wzięły udział uczennice klas gimnazjalnych i klasy VII SP. Jesienną edycję biegu wygrała Angelika Jugo z klasy VII. Kolejne miejsca zajęły Kinga Lisowska i Klaudia Wróblewska z klasy II gimnazjum. Uczestniczkom biegu gratulujemy kondycji i dobrych wyników.
Zdjęcia dostępne w galerii.
1.10.2017
1 października w ramach zajęć niedzielnych w celu integracji grup, rozwoju zainteresowań modą zrealizowano na sali gimnastycznej zajęcia pt. „ Jesienne stylizacje”. Dziewczęta miały na celu dobrać ciekawe stylizacje z darów jesieni, czyli: liści, bluszczy, kasztanów, hortensji, itp. Dziewczęta bardzo chętnie brały udział, ich inwencji twórczej nie było końca. Wszystkie zaprezentowane jesienne stylizacje zasługiwały na nagrodę i wyróżnienie. Dziękujemy wychowankom za tak liczny udział i zaangażowanie!
Zdjęcia dostępne w galerii.
25.09.2017
W poniedziałek, 25 IX 2017, wszystkie klasy brały udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez pracowników CEEiK SALAMANDRA w Myśliborzu. Tym razem głównymi tematami przewodnimi zajęć były procesy rozkładu rożnych typów odpadów, obserwacja cmentarzyska odpadów oraz praktyczne rady na odpady. Kolejne zajęcia dotyczyły szkodliwości palenia papierosów. Teraz na pytanie: Papieros – wróg, czy przyjaciel? Każdy może odpowiedzieć sobie sam. W czasie przerwy na drugie śniadanie mieliśmy okazje odwiedzić starych znajomych – bociany i inne ptaki, które ze względów zdrowotnych znajdują się w wolierach. Po zapoznaniu się z życiem społecznym i biologią mrówek, oraz praktycznym rozpoznawaniu królowej i pozostałych mieszkańców mrowiska, przyszła pora na doskonalenie umiejętności rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i krzewów występujących na Dolnym Śląsku. Na zakończenie pobytu w Myśliborzu, uczennice miały okazję wykazać się swoimi zdolnościami literackimi. Pisały wiersze, piosenki i opowiadania na temat lasu. Mamy nadzieję, ze cała mozolna nauka nie poszła w LAS.
Zdjęcia dostępne w galerii.
24.09.2017
9.09.2017
W sobotę, 9 września, liczna grupa uczennic wzięła udział w SPOTKANIU MŁODYCH na Ślęży, które w tym roku obchodzono pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie to kontynuuje atmosferę Światowych Dni Młodzieży z Krakowa, ale też przygotowuje do następnych ŚDM. W jego programie nie zabrakło zabaw i gier integracyjnych oraz oczywiście wspólnej modlitwy na Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Jednym z organizatorów ślężańskich spotkań dla młodzieży jest ks. Jakub Bartczak. Jako znany raper w sutannie, wraz ze swoją wspólnotą „Góra Tabor Młodych”, ewangelizował tłumnie zgromadzona młodzież poprzez utwory muzyczne i Słowo.
Oprócz strawy duchowej, dla wszystkich uczestników przygotowano pyszny i obfity poczęstunek. Dopisała także słoneczna aura, a nasze wychowanki powróciły do ośrodka wzmocnione i pełne dobrych postanowień…
Zdjęcia dostępne w galerii.