Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

styczeń 2018
Jak co roku nasze dziewczęta wykonały 40 par kotylionów na bal charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „AS”.
Zdjęcia dostępne w galerii
12-13.01.2018
12 i 13 stycznia br., wychowanki i nauczyciele pracowali kolejny raz w ramach wolontariatu przy organizacji 3. Górskiego Zimowego Maratonu Ślężańskiego 2018. Organizatorem biegu był Klub Biegacza Sobótka. Tym razem pomagaliśmy przy wydawaniu uczestnikom biegu pakietów startowych i obsłudze METY biegu. Jesteśmy pewni, że spełni się powiedzenie "Officium officio provocatur" (Życzliwość wywołuje życzliwość) i członkowie KB Sobótka pomogą nam w organizacji środowiskowego biegu „Rodzic i ja”.
Zdjęcia dostępne w galerii
W dniu 10 stycznia 2018r. wychowanki z II grupy projektowej cukierniczej przystąpiły do egzaminu kończącego edycję ich kursu, w ramach programu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start”. Egzamin odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu przy ul. Kamiennej w godzinach od 15.00- 19.00. Wszystkie dziewczęta poradziły sobie z wykonaniem egzaminacyjnych zadań. Gratulujemy naszym przyszłym cukiernikom pozytywnego ukończenia kursu i zdania egzaminu.
Zdjęcia dostępne w galerii
grudzień 2017
W listopadzie i grudniu odbywały się zajęcia z floroterapii w ramach Projektu Nowa Perspektywa lepszy Start. Podczas zajęć wychowanki poznawały różne rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizowały własne pomysły dekoratorskie z tworzeniem kompozycji kwiatowych zarówno z kwiatów żywych jak i suszonych. Dodatkowym elementem, który bardzo zainteresował uczestników zajęć była fotografia.. Wszystkie zajęcia nasze dziewczęta przyjmowały z ogromnym zaangażowaniem, ciekawością i co najważniejsze - chęcią do pracy.
Zdjęcia dostępne w galerii
W grudniu odbył się Ogólnopolski Konkurs Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych organizowany przez MOW w Mrowinach. Tematem konkursu była bombka świąteczna. Nasza wychowanka, Dominika Desperak zdobyła I miejsce.
Zdjęcia dostępne w galerii
31.01.2018
31 stycznie 2018 roku obchodziliśmy Dzień JABŁKA. Wcześniej mieliśmy okazję zapoznać się z wartościami odżywczymi i leczniczymi jabłek, poznać najbardziej popularne ich odmiany i wykorzystanie w kuchni. Przepysznymi jabłkami obdarowała nas lokalna firma „Sady Ślężańskie”, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim miłośnikom zdrowego żywienia polecamy pamiętać co mówią Anglicy i polscy dietetycy: „Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Nasi dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia.”
Zdjęcia dostępne w galerii
12.01.2018
W piątek, 12 stycznia 2018 została zorganizowana wycieczka do Wrocławia dla uczestników projektu: „Nowa Perspektywa- Lepszy Start”. W wycieczce wzięło udział sześć wychowanek naszego ośrodka, które uczestniczą w kursie umiejętności zawodowych w zawodzie cukiernik. Pierwszy zakład to Cukiernia/Piekarnia Stanisław Kibało we Wrocławiu przy ul. Średzkiej 28 , drugi zakład – Cukiernia “FILIPINKA” we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej 13 a trzeci zakład to Cukiernia Carolin & Simon S.C. Sergiusz Siemionko we Wrocławiu przy ul. Partyzantów 16a (Biskupin). Właściciele opowiedzieli dziewczętom historie zakładów oraz przedstawili kolejne etapy wytwarzania produktów cukierniczych. Dziewczęta były zainteresowane zarówno historią jak i procesem produkcji w zakładach. Na koniec mogły spróbować produktów z cukierni.
Zdjęcia dostępne w galerii
7.01.2018
W ramach zajęć niedzielnych, 7 stycznia, odbyły się w naszej placówce rozgrywki międzygrupowe w piłkę siatkową. Dziewczęta chętnie i z zapałem dopingowały się wzajemnie, była miła i życzliwa atmosfera. Dziewczęta rywalizowały zgodnie z zasadami fair play. Dziękujemy za super zabawę.
Zdjęcia dostępne w galerii
21.12.2017
Na podsumowanie rocznego projektu finansowanego przez Wydział Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu 21 grudnia odbyły się w bibliotece ekologiczne warsztaty czytelnicze pod hasłem „Z głosem za pan brat”. Zaproszony Gość, pan Dariusz Lech, aktor i wykładowca emisji głosu poprowadził bardzo ciekawe ćwiczenia dotyczące prawidłowej artykulacji, pracy z oddechem i okazywania emocji drogą werbalną oraz za pomocą mowy ciała. Jednym z głównych zadań było wsłuchiwanie się w odgłosy natury, a następnie wierne ich powtarzanie - człowiek jest częścią świata przyrody. W klimacie przedświątecznym, jednym z zadań dramowych było przekazanie życzeń bez użycia słów …
Zdjęcia dostępne w galerii
20.12.2017
Ten szczególny wieczór w roku - jasełka z łamaniem opłatkiem - miał miejsce 20 grudnia 2017 r. W bardzo pięknej, zimowej scenerii dziewczęta zaprezentowały historię Bożego Narodzenia, w której pobrzmiewały wdzięczne głosy kolęd i pastorałek. Wśród aniołów i w towarzystwie Elfa, prawdziwą niespodzianką było przybycie św. Mikołaja, w jego rolę wcielił się pan dyrektor, Piotr Kaczmarzyk. Wszystkie wychowanki, na znak, że były grzeczne, otrzymały upominki oraz pyszne słodkości. Tradycyjnie łamano się opłatkiem i serdecznie składano wzajemne życzenia. Spotkanie pełne było wzruszeń i świątecznej atmosfery.
Zdjęcia dostępne w galerii