Młodzieżowy ośrodek wychowawczy w Sobótce

18.03.2018
W ubiegłą niedzielę - spacer w słońcu, lody ..., w tą niedzielę - sople lodu, mnóstwo śniegu i zjazdy na sankach ... no cóż ... w marcu jak w garncu.
Zdjęcia dostępne w galerii
16.03.2018
W ramach projektu Nowa Perspektywa Lepszy start w marcu odbywają się zajęcia z hipoterapii, w których uczestniczy sześć naszych wychowanek . Zajęcia odbywają się w Stadninie koni we Wrocławiu( Partynice). Dziewczęta korzystają z jazdy konnej, uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, które odbywają się w stajniach, a mają na celu oswajanie ich z koniem. Dziewczęta uczą się również jak pielęgnować te wspaniałe zwierzęta, poprzez aktywne uczestnictwo w czyszczeniu koni. Dzięki zajęciom w stadninie dziewczęta mogą się przekonać, że na koniu można nie tylko jeździć, ale i przełamywać lęki, uczyć się rozluźniania mięśni i bycia ze zwierzęciem. Spotkanie z dużym, pięknym, wrażliwym zwierzęciem w każdym budzi emocje. Są to emocje pozytywne, wiążą się z przyjemnością i mobilizują do pokonywania własnych ograniczeń. Kontakt ze zwierzęciem motywuje dziewczęta do pracy, a umiejętności nabywane w opiekowaniu się czy kierowaniu nim podczas jazdy budują ich poczucie własnej wartości i dają lepsze zrozumienie własnych możliwości i potrzeb. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Zdjęcia dostępne w galerii
9.03.2018
Dnia 9 marca tradycyjnie nasze wychowanki wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Gimnazjum Gminnym w Sobótce. Placówkę reprezentowały Paulina, Patrycja i Eliza. Eliza odniosła wielki sukces zajmując II miejsce. Gratulujemy!
Zdjęcia dostępne w galerii
luty-marzec 2018
Nasza placówka bierze udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Kancelarię Senatu - „Orzeł Biały – Nasza Duma”. Pracę konkursowy wykonuje uczennica I klasy Szkoły Branżowej Paulina Bazan. Oto kolejne etapy powstawania pracy konkursowej.
Zdjęcia dostępne w galerii
23.02.2018
Dnia 23 lutego, w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” odbyła się wycieczka do Wrocławia. Dziewczęta zwiedziły Muzeum Poczty, Hydropolis, uczestniczyły w zajęciach, podczas których wykonywały doświadczenia z wodą. Najwięcej wrażeń dostarczyła dziewczętom Panorama Racławicka.
Zdjęcia dostępne w galerii
17.03.2018
Dnia 17 marca, w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” odbyła się wycieczka do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum motoryzacji w Zamku Topacz. W dawnych zabudowaniach gospodarskich przy odrestaurowanym zamku obejrzeć można ponad sto motocykli i kilkadziesiąt samochodów. Potem dziewczęta zwiedziły Muzeum Poczty i Hydropolis. W Hydropolis dziewczęta mogły obejrzeć eksponaty związane z gospodarką wodną Wrocławia - nowatorskie rozwiązania z zakresu zaopatrywania miasta w wodę oraz oczyszczania ścieków komunalnych oraz wiele ciekawostek, uwidocznionych na zdjęciach, które wzbudziły ogromne zainteresowanie naszych dziewcząt. W Muzeum Poczty i Telekomunikacji dziewczęta podziwiały eksponaty obrazujące jak ewaluowało dostarczanie przesyłek czy wiadomości. W trakcie wycieczki dziewczęta zwiedzały także Halę Stulecia przeznaczoną na występy dla artystów, sportowców i imprezy masowe. Wycieczka dostarczyła wielu wspaniałych wrażeń.
Zdjęcia dostępne w galerii
11.03.2018
Nadszedł pierwszy słoneczny dzień. Długi spacer zakończony zakupem lodów. Oby takich ciepłych dni było więcej.
Zdjęcia dostępne w galerii
1.03.2018
Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe ustanowiono w 2010 roku i poświęcono oddaniu hołdu żołnierzom antykomunistycznego oraz niepodległościowego podziemia. Dziewczęta jak co roku wzięły udział w uroczystym apelu pamięci przy kamieniu poświęconym rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. W imieniu gminy głos zabrał pan Jacek Ostrowski, odczytany został również Apel Pamięci. Następnie uczniowie złożyli wiązanki kwiatów. Uroczystość poprowadził kierownik gminnej biblioteki Michał Hajdukiewicz, który zachęcał także do wzięcia udziału w kolejnych patriotycznych wydarzeniach w Sobótce, majowych Dniach z Rotmistrzem Pileckim i sierpniowym Biegu Niezłomnych.
Zdjęcia dostępne w galerii
luty 2018
W lutym 2018 kolejne dwie grupy, w ramach projektu „Nowa Perspektywa – Lepszy Start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zakończyły w naszej placówce zajęcia z zakresu savoir vivre. Dziewczęta, tak jak poprzednio, uczyły się jak nakrywać do stołu, podawać jedzenie, kulturalnie spożywać posiłki, jak zadbać o właściwy, dostosowany do konkretnych sytuacji strój, jak dbać o wygląd i prezentację, uczyły się także, jakich form towarzyskich należy przestrzegać oraz jakie zasady obowiązują nas w komunikowaniu się międzyludzkim. Znajomość norm postępowania da dziewczętom poczucie bezpieczeństwa, pomoże odnaleźć się w nowych dla nich sytuacjach.
Zdjęcia dostępne w galerii
10.02.2018
W sobotę, 10 lutego odbyła się w naszym ośrodku dyskoteka walentynkowa. Zaproszonymi gośćmi byli chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Jawora. Zabawa trwała całe popołudnie, młodzież zintegrowała się, bawiła się doskonale, humory dopisywały. Dziękujemy!
Zdjęcia dostępne w galerii